שתף קטע נבחר

אטיאס: אין קשר בין מחיר למשתכן למגזר החרדי

למרות שנראה כי הקריטריונים של תוכנית הדיור למשתכן מטיבים עם החרדים, טען שר השיכון מש"ס כי לא כך הדבר. "חרדי לא הולך לגור בבנייה לגובה במודיעין או ברמלה", אמר אטיאס שהוסיף כי מדובר בשקר שנובע מספין שיצא מהאוצר

על אף שבדיקת "ידיעות אחרונות" גילתה זה מכבר, כי הקריטריונים של תוכנית הדיור למשתכן מטיבים עם החרדים, טוען היום (ד') שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, כי לא כך הדבר. "שקר שחוזרים עליו הרבה פעמים לפעמים נתפס. אין קשר בין מחיר למשתכן למגזר החרדי", אמר השר בכנס שדרות לחברה במכללת ספיר.

 

נדל"ן ואמונה

 

בפאנל בנושא דיור ציבורי, אמר אטיאס כי העובדה שהציבור תופס את המחיר למשתכן ככזה המיועד לחרדים בלבד, היא שקר שנובע מספין שיצא ממשרד האוצר. "הוצאנו מעל 6,000 יחידות דיור במחיר למשתכן", אמר אטיאס. "חרדי לא הולך לגור בבנייה לגובה במודיעין או ברמלה. זה ספין שיצא ממשרד האוצר".

 

אטיאס התייחס בדבריו גם לרפורמה שהוא מנסה לקדם בשירות הציבורי והעביר ביקורת על התנהלות מנהל מקרקעי ישראל. "לא ייתכן שהיחידים שמשלמים מחיר בשירות הציבורי הם העומדים בראש הפרמידה", אמר. "בשירות הציבורי אין שכר ועונש. במקום עבודה רגיל אתה יודע שאם לא תעמוד בתפוקות תפוטר. במגזר הציבורי אין את המנגנון הזה".

 

לדבריו, "במשרד השיכון יש מנהלי מחוזות, בליבת הפעילות, העובדים קרוב ל-40 שנה במשרד. זה קשה וזה שוחק. מינהל מקרקעי ישראל הוא גוף מאובן. אם לא תפסו אותך במעילה במגזר הציבורי לעולם לא יוציאו אותך". השר תהה מדוע לא ניתן לקדם עובדים טובים ולהעניש עובדים גרועים. "לא בגלל שהם רעים, אלא עייפים. חלקם עברו 12 שרים והם יעברו עוד", אמר אטיאס.

 

ד"ר רמזי חלבי, יועץ אסטרטגי למרכז השלטון המקומי, הציג בכנס נתונים, לפיהם כיום במדינת ישראל יש 66 אלף יחידות דיור ציבורי, לעומת 130 אלף לפני כעשר שנים. הסיבה לירידה במספרים היא מכירת היחידות לאנשים המתגוררים בהם. "למרות שנכנסו 3 מיליארד שקל מהמכירות, לא נבנו דירות חדשות", אמר ד"ר רמזי. "כתוצאה מכך יש רשימת המתנה אינסופית ובערים מרכזיות ההמתנה מגיעה גם לשש שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריאל אטיאס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים