שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפירת הרגעה מפריז: מגדל אייפל לא יהפוך לעציץ

  הרשויות הכחישו דיווחים על תוכנית "משוגעת" לעטוף את 324 המטרים של מגדל אייפל בצמחייה ירוקה. פקיד בכיר: "אנשים מציעים לנו רעיונות מדי יום". הפלדה תישאר חשופה

  טסים לצרפת? תשאירו את המשפכים בבית. הרשויות בצרפת הכחישו ידיעה שפורסמה בעיתון הנחשב "לה-פיגארו", לפיה מגדל אייפל כולו יכוסה בצמחייה ויהפוך לאטרקציה התיירותית הירוקה המובילה בעולם.

   

  עוד על צרפת בערוץ התיירות: 

   

  הכל החל בדיווח החדשותי, שלפיו חברת הנדסה עובדת כבר שנתיים על הרעיון המהפכני – ויש שיאמרו מופרך – שלפיו כל 324 המטרים של המגדל המפורסם יכוסו בצמחייה ירוקה. לפי הפרסום, היקף הפרויקט שבמהלכו יישתלו 600 אלף צמחים במקום נאמד בכ-72 מיליון אירו.

   

  בעקבות פרסום הדברים, תחת הכותרת "תוכנית משוגעת 'להצמיח' את מגדל אייפל", החברה המנהלת את המגדל פרסמה הודעה ולפיה "אין שום פרויקט מסוג זה הנמצא בתכנון". עיריית פריז הצטרפה גם היא למכחישים, ופקיד בכיר מטעמה טען כי "אי אפשר לעצור אנשים מלהציע רעיונות".

   

  על פי הפרסום בעיתון, החברה המנהלת את הפרויקט כבר בנתה אבטיפוס בגובה של כמה מטרים, במטרה להעריך את השפעותיהם של 378 טונות הצמחים על מבנה הפלדה. עוד נטען כי הזריעה עתידה להימשך עד חודש יוני בשנה הבאה בתוך שקים מיוחדים, והצמחים יוצבו על המגדל עד ינואר 2013. אז אמורים הצמחים לגדול עוד, ולהיות מוסרים מהמגדל ביולי 2016.

   

  מערכת ההשקיה של התוכנית המהפכנית כוללת 12 טונות של צנרת גומי. המטרה היא להפכו לפרויקט ירוק, ולכן בסופו של דבר הצמחים היו אמורים לספוג כמות גדולה יותר של פחמן דו חמצני מזו שתופק במהלך הבנייה.

   

  "שום דבר לא הושלם, שום דבר לא נחקר. ידעתי על התוכנית כמו רבים אחרים, אבל אנשים מציעים לנו רעיונות מדי יום", אמר האחראי על המגדל מטעם העירייה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפרחים יישארו למטה
  צילום: AP
  מומלצים