שתף קטע נבחר

הדוד סם למענך: הויזה לארה"ב תהיה זולה יותר

נהלי הגשת הבקשות לויזה לארה"ב לתיירים ישתנו מעט, ויבוטל תהליך שעלותו כ-100 ש'. גם משלוח הויזה לבית המבקש ייעשה בחינם. השינוי ייכנס לתוקף ב-12 בדצמבר

השלטונות בארה"ב מנסים להקל על התייר הישראלי. שגרירות ארה"ב בישראל והקונסוליה בירושלים משנות חלק מהליך הגשת הבקשה לקבלת ויזה לתיירים. הבשורה: שניים משלושת התשלומים יבוטלו, והתהליך כולו יוזל בכ-100 שקלים ואפילו יותר.

 

עוד בערוץ התיירות:   

צפירת הרגעה מפריז: מגדל אייפל לא יהפוך לעציץ

 

עיקר השינוי הוא הטמעה של מערכת חדשה לקביעת ראיונות בשגרירות,

שתתחיל לפעול ב-12 בדצמבר. עלות הגשת הבקשה לאשרה הנפוצה ביותר לתיירים תעמוד על 140 דולרים כפי שהיה עד עתה, אך התהליך החדש לא יחייב עוד רכישה של קוד אישי מזהה (PIN) לפני הראיון בשגרירות. עלות הפקתו של אותו קוד עמדה על 22-27 דולרים. סכום זה נוסף עד עתה על האגרה הבסיסית – וכעת הוא יבוטל. המשמעות היא שהתהליך יוזל בכ-80-100 שקלים.

 

למבקשי הויזה צפויה הוזלה נוספת בתהליך, שכן על פי הודעת הקונסוליה האמריקנית בירושלים, הדרכונים ובהם הויזה המאושרת יישלחו לביתו של המבקש ללא כל עלות נוספת. בנוסף, יינתן שירות שליחים לקונסוליה למבקשי ויזות הנדרשים למסור מסמכים נוספים לאחר הראיון.

 

איך מגישים בקשה?

"החל ב-12 בדצמבר שגרירות ארה"ב בתל אביב תטמיע מערכת חדשה לבקשת ויזות וקביעת ראיונות", נכתב באתר השגרירות. "במערכת החדשה יוכלו מגישי הבקשות לויזה לקבוע פגישות החל ב-13 בדצמבר".

 

לאחר תשלום האגרה, האתר מפנה את המבקשים לקבוע את הראיונות באמצעות אתר האינטרנט שכתובתו http://visainfo.us-visaservices.com או בשיחת טלפון למספר: 1809315642.

עוד אפשרות היא לקבוע את התור דרך הקונסוליה בירושלים, באתר http://Jerusalem.usvisa-info.com או דרך הטלפון, במספר: 02-5677833 .

 

"התשלום עבור הגשת בקשה לויזה זהה לתשלום בעבר, אבל יכלול גם את השירותים החדשים של קביעת ראיון, מילוי טופס הבקשה ושירות שליחויות", נמסר בהודעת הקונסוליה. כמו שהיה עד עתה, התשלום בתוקף לשנה אחת, והוא תקף להגשת בקשה אחת בלבד.

 

אם כבר התחלתם את תהליך הבקשה לויזה ואתם מתמהמהים, כדאי לדעת כי מי שכבר שילם וקיבל את הקוד האישי (PIN) ולא יקבע מועד לראיון עד 11 בדצמבר – ייאלץ להתחיל את התהליך פעם נוספת, על פי הנהלים החדשים. הקונסוליה הודיעה כי למי שכבר נקבע ראיון אחרי מועד זה – התהליך יימשך כסדרו.

 

זיו כהן, מנכ"ל חברת מאסטר-ויזה, העריך בשיחה עם ynet כי ההליך יסורבל מעט, שכן מרגע ששולמה האגרה ונקבע הראיון – יהיה קשה לשנות את מועדו במידת ומתעורר צורך בכך. "כרגע לא ידוע מה יקרה אם הפונה לויזה לא יכול להגיע לראיון", ציין, והזכיר כי עד עתה היתה אפשרות לקבוע מועדים חדשים תמורת רכישת קוד מזהה חדש נוסף. "אני מקווה שהשינוי יהיה לטובה", הוסיף.

 

עוד פרטים תוכלו למצוא באתר הקונסוליה בירושלים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויזה לארה"ב זולה יותר. השגרירות בת"א
צילום: ירון ברנר
מומלצים