שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

לפני הכלא: קצב נפגש עם שותפו לתא בניזרי

השר לשעבר - ששהה בחופשה - העניק טיפים לנשיא האנס, שמצטרף אליו באגף התורני בכלא מעשיהו

שיחת עדכון עם השותף החדש לתא - כמה ימים לפני תחילת ריצוי העונש: נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, שהתייצב הבוקר (יום ד') בכלא מעשיהו - שם הוא מרצה את עונש שבע שנות המאסר שנגזרו עליו על אונס ועבירות מין - נפגש בשבוע שעבר עם שותפו לתא, השר לשעבר שלמה בניזרי.

 

האסיר מספר 1 - הכתבות האחרונות

דלת הברזל נסגרה על קצב: הנשיא שאנס בכלא

קצב: "האמת תיחשף איתי או בלעדיי"

קצב: "הפכנו לסעודיה - חיבוק זה עבירת מין"

טיפים מהכלא: "בקומתיים יתנו לקצב לישון למטה"  

 

הפגישה, אותה יזם קצב, נערכה בבית בשכונת רמות בירושלים בצהרי יום שלישי בשבוע שעבר ונמשכה כשעתיים. בניזרי שהה אז בחופשה מהכלא, לקראת ברית המילה שנערכה לנכדו יום לאחר מכן.

 

הנשיא לשעבר הגיע לדירה מלווה באחיו ליאור ובאחד מבניו. הוא ביקש לקבל מידע על החיים מאחורי הסורגים ועל הצפוי לו שם - בעיקר מבחינה מנטאלית. בנזירי, שיחלוק איתו את אותו חדר באגף התורני, ניסה לעודד את רוחו של קצב ולתמוך בו. הוא העניק לו גם כמה "טיפים", שיסייעו לו מאחורי הסורגים.

 

חיבוק מהמשפחה בכניסה לכלא (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
חיבוק מהמשפחה בכניסה לכלא(צילום: רויטרס)

  

שלמה בניזרי הורשע באפריל 2008 בבית המשפט המחוזי בירושלים בעבירות של קבלת

 שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט, לאחר שקיבל מקבלן כוח האדם משה סלע כספים וטובות הנאה בזמן שכיהן כשר העבודה והרווחה - ובתמורה מסר לו מידע שסייע לו בעסקיו. בבית המשפט המחוזי הוא נידון ל-20 חודשי מאסר, אך בית המשפט העליון החמיר את העונש ל-4 שנות מאסר.

 

ב-1 בספטמבר 2009 החל בניזרי לרצות את עונשו. אם ינוכה שליש מתקופת מאסרו הוא ישתחרר מהכלא בעוד פחות מחצי שנה, ואז יצטרכו בשב"ס למצוא לקצב שותף חדש. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב בכניסה לכלא
צילום: ירון ברנר
בניזרי בחודש שעבר
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים