שתף קטע נבחר

הוזלות? מותגי מזון קטנים עולים הרבה פחות

הורדות המחירים של החברות הגדולות הן בדיחה בעיניכם? נסו לבדוק כמה עולים מותגי מזון קטנים. צרכנית כועסת צילמה מותגים ידועים לעומת מותגים עלומים ולא תאמינו להבדלי המחירים. לדוגמא: 350 גרם פירורי לחם של אסם עולים כמו 1 ק"ג פירורי הנמל, ושוקונית עולה כמעט חצי משוקולית של עלית

לאה גלס, פעילה בקבוצת המחאה "ישראל יקרה לנו", שוטטה עם מצלמתה בסופר וצילמה כמה תמונות ששוות אלף מלים, או לכל הפחות משפט: עזבו אתכם מהוזלות והנחות, מסתבר שמותגים קטנים עולים הרבה פחות.

 

  

צילום: לאה גלס

 

  

לאה, תושבת גבעתיים, לכדה את התמונות כשקפצה לסניף רשת המהדרין אושר עד בר"ג-בני ברק, שממוקם בקרבת מקום העבודה שלה. היא גילתה שם עולם של מותגים שלא הכירה. על מדפים סמוכים נחו להם מוצרים דומים, שהפרשי המחירים ביניהם עצומים. "ההבדלים בין מחירי המוצרים של היצרנים הלא מוכרים לבין המותגים המוכרים זיעזעו אותי", סיפרה ל-ynet.

 

"מיץ לימון של מותג לא מוכר עולה חצי מחיר. 350 גרם פירורי לחם של אסם עולים כמו 1 ק"ג פירורי הנמל. קניתי עוגות אחווה בחצי מחיר מעוגות עלית ואסם, והן טעימות באותה מידה. החלטתי לצלם כמה הבדלים כאלה, כדי להראות שיש מוצרים שגם בלי הנחות הם יותר זולים.

 

"בדרך כלל אני קונה בסניף יקר כי זה מה שקיים ליד הבית שלי. מחירי המזון מאוד גבוהים בעיני וזה ממש מרגיז אותי. המותגים המוכרים לא מתביישים להקפיץ מחירים ואנחנו קונים, רק כי אין לנו ברירה, כי צריך לאכול".

 

260 גרם רסק עגבניות ב-2.5 שקלים

ואכן, אחד המראות המדהימים שצולמו על-ידי לאה הוא זה של פירורי הלחם. אריזת 1 ק"ג פירורי לחם של הנמל עולה 5.99 שקלים. גם פירורית של אסם עולה 5.99 שקלים, אך משקל האריזה: 350 גרם. כלומר, אסם מוכרת 350 גרם פירורי לחם במחיר בו חברת הנמל מוכרת 1 ק"ג מוצר דומה.

 

עוד הוכחה שהשמות הלא מוכרים זולים יותר: שוקולית של עלית עולה בסניף 18.75 שקל ל-850 גרם, כלומר 2.20 שקלים ל-100 גרם. שוקונית של חברת דרומה עולה רק 13.99 שקל ל-1 ק"ג, כלומר 1.39 שקלים ל-100 גרם – כמעט חצי מחיר.

  

דוגמא נוספת אפשר למצוא במוצר שאסם הוזילה אך לאחרונה ב-7.5%: מיץ לימון. בקבוק 1 ליטר מיץ לימון של טעמן עולה 4.29 שקלים. מארז זוג בקבוקי 1 ליטר מיץ לימון של אסם עולה 15.99 ש' כלומר 7.995 שקלים ליחידה – מחיר כמכט כפול מנעמן, וזה עוד מחיר מבצע.

 

גלס גם צילמה רסק עגבניות של פרי מבורך  260 גרם: 4 ב-10 שקלים, כלומר 2.5 שקלים ליחידה. לשם השוואה מוצר דומה של יכין עולה בממוצע 4.49 שקלים ליחידה.

 

"לאור המחאה הבנתי שיש פה השתלטות של המותגים הגדולים", טוענת לאה. "ברוב הרשתות אין כמעט שטחי מדף שמוקצים למותגים הקטנים, והגדולים מקצצים כך במבחר ויכולים להעלות מחירים כמה שהם רוצים. לכן החלטתי לערוך מסע חיפוש אחרי מוצרים טובים זולים.

 

"אני רוצה שאנשים יתנו צ'אנס למוצרים הלא מוכרים והזולים. זה חיסכון גדול בכסף וגם קצת פייט לגדולים. אם יהיה ביקוש מצד צרכנים אולי זה יצליח לדחוק את הגדולים להוריד מחירים, או את הרשתות לפנות שטחי מדף למותגים קטנים".

פורסם לראשונה 07/12/2011 21:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מותג גדול לעומת מותג קטן
צילום: לאה גלס
התמונות מדברות בעד עצמן
צילום: לאה גלס
הפתעה. 350 גרם עולה כמו 1 ק"ג
צילום: לאה גלס
רסק בזול. שימו לב למחיר הנודלס
צילום: לאה גלס
מיץ לימון? מוסיף המון כסף
צילום: לאה גלס
יש קפה אחר
צילום: לאה גלס
מומלצים