שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: גיל יוחנן
  יומיים אחרי שנכנס לכלא: משה קצב זכאי לביקור
  כבר מחר יוכלו בני משפחתו של הנשיא האנס להגיע לביקור של חצי שעה בכלא מעשיהו. הביקור יהיה פתוח ויתקיים בחצר הכלא. אין מדובר בהטבה חריגה

  יומיים בלבד אחרי כניסתו לכלא יזכה משה קצב לראות שוב את בני משפחתו: הנשיא לשעבר, שהורשע באונס ובעבירות מין נוספות והחל השבוע לרצות את עונשו, יהיה זכאי מחר (שישי) לביקור משפחתי של חצי שעה.

   

  בני המשפחה ייאלצו לתאם את בואם עם הנהלת הכלא, ולהגיע בשעות שייקבעו עבורם מראש. הביקור יהיה ביקור פתוח, בחצר הכלא. על אף שהסיכוי לכך נמוך, אם לא יסתייע בידיהם יוכלו בני משפחת קצב לבחור לבקרו ביום אחר בקרוב, על פי החלטתם. בכל מקרה, אין מדובר בהטבה חריגה לנשיא לשעבר.

   

  האסיר משה קצב - כתבות אחרונות:

   

  עם הגעתם לכלא מעשיהו, צפויים בני המשפחה לעבור בדיקות שונות של זיהוי, חיפוש בציוד שיביאו עמם וכן חיפוש על גופם. בהמשך יקבלו תג מיוחד ויועברו בליווי סוהרים, יחד עם שאר המבקרים, לחצר הכלא. ביקורי האסירים באגף התורני ובאגפים הפתוחים, מתקיימים ללא מחיצה.

   

  בכל ביקור רשאים להיכנס שלושה מבוגרים ושלושה ילדים עד גיל 18. במידה שלאסיר יש יותר משלושה ילדים, הוא צריך להגיש בקשה מיוחדת למנהל הכלא. במקרה של קצב אין לפי שעה הגבלה על מספר המבקרים מקרבה ראשונה. בעתיד יוכלו לבקר אותו גם בני משפחה מקרבה שנייה ושלישית ואף חברים.

    

  גורם בשב"ס אמר ל-ynet: "עקב מעמדו של קצב אנחנו מעריכים שמעבר לביקורי המשפחות יגיעו לבקרו גם פוליטיקאים. אבל הם לא יגיעו בשעות או ימי הביקור הרגילים. אלה יהיו ביקורים פרטיים שיאושרו עקב מעמדם".

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  אתמול נחתם פרק עצוב בתולדות מדינת ישראל, עם כניסתו של הנשיא השמיני של מדינת ישראל לכלא אחרי חמש שנים וחצי של מאבק משפטי סוער.

  ביממה האחרונה מנסה קצב להסתגל לחייו החדשים כאסיר מספר 1418989 בכלא מעשיהו.

   

  קצב נפגש אתמול עם עובדת סוציאלית ורופא, ובשב"ס החליטו בינתיים שלא להגדירו כאישיות אובדנית - למרות החששות שעלו לגביו בחודשים האחרונים וחרף הנאום שנשא טרם כניסתו לכלא ובו רמז שנקבר בחיים. לאחר סדרת ראיונות הקבלה, עבר קצב ראיון נוסף אצל מפקד האגף התורני שבו נכלא ורק אז נכנס לתא המשותף לו ולשר לשעבר.

   

  בימים הקרובים צפויים פרקליטיו של קצב לדון בנוסח הבקשה לדיון נוסף בערעורו, הפעם בהרכב מורחב של בית המשפט העליון. הפרקליטים צפויים לטעון בבקשה כי א' ממשרד התיירות - המתלוננת המרכזית, שנאנסה פעמיים על-ידי הנשיא לשעבר - אינה אמינה ובעדותה נתגלו סתירות רבות מול טענת ההגנה החלופית והאליבי של קצב.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משה קצב מתחבק עם קרוב משפחה בכניסה לכלא מעשיהו
  צילום: רויטרס
  מומלצים