שתף קטע נבחר

כמה בריא אוכלים הילדים של דיאטניות ורופאים?

חקרנו שישה אנשי מקצוע - רופאי ילדים, דיאטניות ואנשי חינוך גופני - כדי לגלות מה הולך אצלם בבית: האם הילדים שלהם מקיימים את הכללים שהם מעבירים לאחרים? אילו ממתקים יש להם בארון? וכמה ספורט הילדים עושים? התוצאות מפתיעות

הם אנשי המקצוע שמייעצים לכם איך לגרום לילדים לעשות פעילות גופנית, לאכול יותר ירקות ולשמור על אורח חיים בריא. הם רופאי הילדים, הדיאטניות ואנשי החינוך הגופני שאתם פוגשים בנקודות שונות בחיי הילדים שלכם - אבל מה קורה אצלם בבית הפרטי? האם הילדים שלהם בכלל אוכלים ממתקים כל היום ורובצים מול הטלוויזיה?

 

איך לשמור את הילדים בריאים?

 

בדקנו אצל שישה אנשי מקצוע, כולם הורים לילדים ובעלי משפחה, ושמענו מהם על הסודות הקטנים והגדולים שהופכים משפחה לפעילה, כזו שיושבת לאכול יחד ארוחת ערב ומבלה בסופי השבוע בפעילות ספורטיבית משותפת. להפתעתנו גילינו שברוב המקרים הסנדלר ממש לא הולך יחף. כך הם עושים את זה:

  

ד"ר גל דובנוב-רז

מנהל מרפאת ספורט, תזונה ואורח חיים בריא, בית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, תל השומר

 

אב לשלושה - שחף (כמעט 13), תומס (9.5) וקאי (כמעט 4) 

 

 

כיצד אתה מחנך את הילדים לתזונה בריאה?

"ראשית - דוגמה אישית. הם ראו את זה אצלנו בבית מגיל צעיר, וזה מה שהם מכירים. אשתי ואני מקפידים על ארוחת בוקר, שתיית מים, אכילת ירקות בכל ארוחה ופירות בארוחות הביניים. הם יודעים עד כמה אני לא אוהב ירקות, אך אוכל הרבה בכל זאת, כי זה חשוב.

 

"כמובן שאוכלים אצלנו גם דברים מתוקים מעת לעת, פיצה או בחוץ במסעדות, אבל הכל במידה".

 

מה אוכלים אצלכם בבית?

"דגני בוקר בבוקר, כריך בריא לארוחת עשר או בעבודה (בימי שישי הילדים מקבלים ממרח שוקולד, אני מודה...), ובצהריים מנת בשר, פחמימה ולעתים ירקות. אחרי הצהריים אוכלים פירות או מעדן, ושותים בעיקר מים. ברוב ימות השבוע אשתי מכינה ארוחת ערב משפחתית 'ישראלית' מגוונת - לחמים, גבינות, ירקות חתוכים, טונה וחביתות".

 

מותר לאכול ממתקים?

"כמעט ולא. זה פשוט יצא מהלקסיקון. אפילו אם יש במזווה שאריות מחנוכה או ממשלוחי המנות בפורים, הילדים לא כל כך נוגעים".

 

איך אתה מחנך את הילדים לפעילות גופנית?

"אצלנו אוהבים ספורט ותנועה מגיל אפס. אשתי מורה לחינוך גופני, וכל הילדים פעילים בספורט שהם אוהבים, שאותו גילו כבר בגיל צעיר על ידי דגימה של מספר ענפי ספורט. שחף גילתה את התעמלות הקרקע והריקוד, תומס את אומנויות הלחימה וגלישת הגלים, וגם קאי הקטן גם נדלק על כדורגל ואומנויות לחימה.

 

"אנו מגיעים לאירועי ספורט עממיים ומעודדים את הילדים להתנסות. בנוסף, אנו מכירים להם מגיל צעיר את ערוצי הספורט בכבלים. במקום לראות תוכניות סתמיות בערוצים אחרים, אפשר להיחשף כך למגוון עצום של ענפים, להסתקרן ואולי לנסות".

 

האם אתם מבצעים פעילות גופנית יחד?

"לא כל כך, בשל שעות הפעילות השונות של כולנו. בשבתות אנחנו יוצאים לפעמים לניווט ספורטיבי משפחתי".

 

כמה שעות מחשב וטלוויזיה יש לכל ילד?

"כשלוש שעות לכל אחד. בנוסף, אנחנו מעודדים למשחקי מחשב פעילים יותר, כמו WII, על פני משחקים בישיבה או סתם בהייה במסך".

 

האם הילדים משחקים בחוץ?

"אצלנו יוצאים לחצר, ויש בה ארגז ובו מגוון עצום של כדורים, פריזבי, מטקות ודלגיות. בשעות שבהן נעים יותר בחוץ פשוט פותחים את הארגז ומשהו כבר קופץ ליד".

 

הילדים עולים במדרגות או במעלית?

"במדרגות, אין לנו סבלנות לחכות למעליות".

 

האם אתם מסיעים את הילדים ממקום למקום או הולכים ברגל?

"תלוי במרחק כמובן. אנחנו מסיעים גם למרחקים שאפשר ללכת ברגל, אבל זה בגלל תחושת הביטחון שלנו. כמובן שאם הילדים היו פחות פעילים במהלך היממה לא היינו מוותרים על זה או על הליכה לבית הספר ברגל".

 

מה החטא הקטן שלכם?

"עוגיות מכל הסוגים. אני יכול לגמור צנצנת שלמה, לכן לוקח שתיים-שלוש, סוגר את המכסה וזהו".

 

מה המאכל הכי בריא והכי לא בריא שאתם אוכלים בבית?

"הכי בריא - הסלט של אשתי. יש בו כל ירק שניתן להעלות על הדעת, מקושט בחמוציות, בתפוחים, אפרסמונים, מנגו - והכל משתלב. והכי לא בריא? מופיעות במזווה פה ושם קופסאות של דגני בוקר מתוקים שהשתיקה יפה להם".

 

איך מתמודדים עם ילדים שרוצים לאכול רק מזון לא בריא?

"להציב גבולות לגבי הכמויות ומועדי האכילה. תמיד יתגלה ירק או פרי כלשהו שהם כן מוכנים לאכול, צריך פשוט לשאול נכון. זה מצריך עבודה קשה, להתווכח, לדחוף את הפלפל הירוק לצלחת - אבל זה לא פנאטי, ויש אצלנו גם פיצה ושוקולד ולפעמים פנקייקים לארוחת ערב.

 

"העניין הזה גם מצריך שניים. אשתי ואני מבינים את החשיבות של אורח חיים בריא מתוך הצורה שבה גדלנו והניסיון המקצועי שלנו. אני רואה אצל המטופלים שלי כמה זה מפריע ומקלקל כשאחד ההורים נשאר ילד בעצמו ו"חייב" קולה בארוחת הערב או שוקולד לקינוח".

 

הטיפ הבריא שלי

"למצוא את אורח החיים הבריא שמתאים לך: את הספורט שאתה אוהב ואת הירקות והפירות שטעימים לך, ולהציב גבולות לאותם 'חטאים' קטנים".

  

אורית שטיינברג

דיאטנית ביחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי סורוקה

 

אמא לשלוש בנות בגילאי 10, 8 ו-2

 

 (צילום: באדיבות אורית שטיינברג) (צילום: באדיבות אורית שטיינברג)
(צילום: באדיבות אורית שטיינברג)

 

כיצד את מחנכת את הילדים לתזונה בריאה?

"החינוך לתזונה בריאה מתחיל קודם כל בדוגמה אישית שאני נותנת לבנותיי באמצעות מה שאני אוכלת - תפריט עשיר בירקות, מוצרי חלב דלי שומן, מוצרי בשר ודגים רזים וכו'. בזמן הארוחות אני מסבירה להן מדי פעם מדוע חשוב לאכול מזון כזה או אחר ומה הוא תורם לגופנו. אני משתדלת לגוון את המזון כמה שיותר ומדי פעם לחשוף אותן למזון חדש".

 

מה אוכלים אצלכם בבית?

"לפני היציאה לבית הספר הבנות שותות כוס חלב או שוקו עם שני ביסקוויטים. בבית הספר הן אוכלות כריך עם חביתה או גבינה ושותות אקטימל. בצהריים אוכלים ארוחה חמה שכוללת מנת בשר, פחמימה וירקות טריים. בערב אוכלים בדרך לחם, גבינות 5% שומן, לפעמים טונה או ביצה או גבינה צהובה, ירקות חתוכים ואבוקדו או זיתים. לפעמים הבנות מעדיפות דגנים וחלב לארוחת הערב. כארוחת ביניים הן אוכלות מעדן חלב ו/או פרי".

 

מותר לאכול ממתקים?

"כן, אבל לרוב אני מגבילה אותן לממתק או חטיף אחד ביום, כמו שתיים-שלוש קוביות שוקולד, סוכריה או שתיים או פרוסת עוגה פשוטה. כשבאים חברים פותחים לפעמים חטיף כמו אפרופו או בייגלה".

 

איך את מחנכת את הבנות לפעילות גופנית?

"הן הולכות פעמיים בשבוע לחוג מחול".

 

האם אתם מבצעים פעילות גופנית יחד?

"מדי פעם אנחנו הולכים לבריכה ומשתעשעים שם, לעתים יוצאים לטיולים ברחבי הארץ".

 

כמה שעות מחשב וטלוויזיה יש לכל ילדה?

"לצערי הן מבלות לא מעט מול המסך, להערכתי כארבע שעות ביום בממוצע".

 

האם הילדים משחקים בחוץ?

"אנחנו גרים בבית קרקע ובדרך כלל נפגשים עם חברים בבתים. הבת הגדולה לעתים נפגשת עם חברים בחוץ".

 

האם אתם מסיעים את הילדים ממקום למקום או הולכים ברגל?

"לרוב מסיעים, אך הן חוזרות ברגל מבית הספר".

 

מה החטא הקטן שלך?

"בכל שבת בבוקר אנו נהנים מפרוסת חלה מרוחה בחמאה ודבש. הבנות ואני אוהבות מאוד להכין עוגות יחד (ולא דיאטטיות במיוחד), אז פעם-פעמיים בחודש אנחנו נהנים מעוגה טובה במשך כמה ימים".

 

מה המאכל הכי בריא והכי לא בריא שאתם אוכלים בבית?

"רוב מה שאנחנו אוכלים בריא, אבל אפשר לומר שאני מאוד מרוצה מכך שהילדות אוכלות סלמון אפוי בתנור, ואת מרק הירקות של הקוסקוס כולל גרגירי החומוס. המאכל הכי לא בריא הוא כמובן העוגות, ולעתים פסטה ברוטב שמנת, אם כי אני מקפידה להשתמש בשמנת לבישול 10% שומן".

 

איך מתמודדים עם ילדים שרוצים לאכול רק מזון לא בריא?

"משתדלים לשלב את המזונות הבריאים ביצירתיות רבה, ולחשוף אותם בכל פעם מחדש בלי להתייאש. כדאי לשוחח איתם על חשיבות המזון לגדילה שלהם, ולעתים זה בסדר להתנות קבלת ממתק באכילת מזון בריא. אבל הכי חשוב - להוות דוגמה".

 

הטיפ הבריא שלי

"לשמור על שפיות: הכול מותר במידה. לא להיכנס למלחמות עם הילדים כדי לא ליצור אצלם אנטגוניזם לאוכל בריא, ולעודד ולתגמל התנהגות רצויה".

  

עדינה בכר

דיאטנית בכללית, עובדת במרפאה ברמת השרון ומנהלת תחום הדיאטה במנהלת שרון ובבית דרך חיים בנמל תל אביב

 

אמא לשלוש בנות בגילאי 19, 16 ו-14

 

 

כיצד את מחנכת את הילדים לתזונה בריאה?

"בעיקר דוגמה אישית - אין ארוחה שבה לא מוגש סלט ירקות, תמיד מחכה על השולחן או במקרר קערה אטרקטיבית של פירות, וג'אנק לא נכנס הביתה".

 

מה אוכלים אצלכם בבית?

"בבוקר דגני בוקר עם חלב או מעדן חלב, קפה על חלב, פרי או פרוסת לחם עם גבינה. בצהריים מנה בשרית עם תוספת פחמימות וסלט, לפעמים גם ירקות בתנור או מרק. הבת הקטנה שלי צמחונית לאחרונה, אז אני מכינה לא קטניות, מרק יוגורט או סלט יווני, וטבעול לא יותר מפעמיים בשבוע".

 

מותר לאכול ממתקים?

"אחרי כל השנים, הגענו למצב שבו הן לא אוכלות ממתקים. כשהיו קטנות הגבלתי אותן לימי שישי בצהריים בלבד. הממתקים שלהן הם פירות, מעדנים, קורנפלקס, חטיפי אנרגיה או שלגונים דיאטטיים".

 

כיצד את מחנכת את הילדים לפעילות גופנית?

"דוגמה אישית, והן רשומות לחוגי מחול והולכות לחדר הכושר בקאנטרי".

 

האם אתם מבצעים פעילות יחד?

"לא על בסיס קבוע".

 

כמה שעות מחשב וטלוויזיה יש לכל ילד?

"יותר מדי. בת ה-16 עסוקה יותר בלימודים וצופים ולכן רואה עד שעה ביום, אבל הקטנה מאוד אוהבת טלוויזיה ומחשב מגיעה לשעתיים ביום ויותר".

 

הילדים עולים במדרגות או במעלית?

"במעלית".

 

האם אתם מסיעים את הילדים ממקום למקום או הולכים ברגל?

"כמעט שלא מסיעים".

 

מה החטא הקטן שלכם?

"בשבת אני מרשה לעצמי לאכול מה שאני רוצה כולל קינוח. גם כשאני הולכת למסעדות אני אוכלת, למרות שאני לא משתגעת על מתוקים. זה קטע חברתי וחלק מהבילוי שעושה טוב על הנשמה, גורם לי להרגיש כמו כולם".

 

מה המאכל הכי בריא והכי לא בריא שאוכלים בבית?

"המאכל הכי בריא הוא סלט - בוקר, צהריים וערב, וגם ירקות בתנור מחסלים בכל הזדמנות. המאכל הכי לא בריא - קורנפלקס שיש אליו התמכרות, ובאמת התחלתי לחשוב שאני צריכה להפסיק לקנות כדי לגמול את הבנות מנשנוש שלו. הן לא מפריזות בכמות, ובכל זאת יש לי ייסורי מצפון על שיש אותו בבית".

 

איך מתמודדים עם ילדים שרוצים לאכול רק מזון לא בריא?

"רק דבר אחד יעזור - דוגמה אישית. אין טעם להתווכח ולהיכנס למאבקי כוחות. מלבד זאת, לא לקנות הביתה את הג'אנק, כי זו האחריות שלנו לדאוג לאוכל בריא זמין. עם סבלנות והתמדה זה יחלחל. חשוב גם לאכול ארוחה משפחתית פעם אחת ביום לפחות, לפעמים עוזר להזמין חבר ולשתף אותו בהכנה ובתכנון הארוחה".

 

הטיפ הבריא שלי

"בכל פעם שקשה לכם ליישם משהו, תגידו לעצמכם שאתם לא חייבים, ואז יתעורר אוטומטית הרצון לעשות. תוכיחו לעצמכם שאתם מסוגלים, וזה יחולל נפלאות לתחושה שלכם. העבודה היא בעיקר בראש".

 

משה קונינסקי

מנכ"ל התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל, מפעיל את תוכנית "זוזו" לקידום פעילות גופנית בקרב ילדים בשיתוף משרד החינוך ומשרד התרבות והספורט

 

אב לארבעה בגילאי 21, 17 ותאומים בני 15

 

 

כיצד אתה מחנך את הילדים לתזונה בריאה?

"על ידי דוגמה אישית כמובן. אנחנו משתדלים לתת הסבר והכוונה על חשיבת תזונה מאוזנת ואיכותית, אך לא עומדים וסופרים קלוריות".

 

מה אוכלים אצלכם בבית?

"אוכלים הכל ללא הגבלה, אך מרבים בפעילות גופנית יום יום".

 

מותר לאכול ממתקים?

"מותר לאכול ממתקים, אבל משתדלים שלא יהיו יותר מדי בבית ולא מזדרזים לרכוש מלאי".

 

כיצד אתה מחנך את הילדים לפעילות גופנית?

"בית קונינסקי הוא בית ספורטיבי. לאם סוזי סטודיו למחול וכושר, בר הבכורה מתאמנת במכון הכושר, תו וים פעילות במחול, אירובי, ריקודים סלוניים והיפ-הופ, והן בין הרקדניות הסלוניות הטובות בישראל בגילן וארון הגביעים המשפחתי עמוס בהוכחות על הישגיהן.

 

"גם קול פעיל ספורטיבית יותר מ-12 שעות בשבוע. הוא בן זוגה של תו בריקודים סלונים, מתאמן בחדר הכושר ומשתייך לסגל נבחרת ישראל בגלישת ווקבורד בסירות. אני עצמי צועד עם הכלב בכל יום חצי שעה ומתאמן בחדר כושר שלוש פעמים בשבוע".

 

האם אתם עושים פעילות משותפת?

"כל המשפחה מתמידה מדי שבת להגיע לכנרת לסירה שלנו וליהנות מספורט ימי".

 

כמה שעות מחשב וטלוויזיה יש לכל ילד?

"הילדים צופים בממוצע מדי יום כשעתיים-שלוש בטלוויזיה ומבלים מול המחשב".

 

האם הילדים משחקים בחוץ?

"הילדים עמוסים בחוגים ובפעילויות חוץ ולכן לא 'יורדים לרחוב'".

 

הילדים עולים במדרגות או במעלית?

"משתדלים כמובן לעלות במדרגות ולהפחית שימוש במעלית".

 

אתם מסיעים את הילדים ממקום למקום או הולכים ברגל?

"הילדים רוב הזמן מוסעים. השינוע בעיר בין החוגים ובית הספר אינו מאפשר הליכה".

 

מה החטא הקטן שלכם?

"קשה לעמוד בפני שוקולד טוב".

 

מה המאכל הכי בריא והכי לא בריא שאוכלים בבית?

"הכי בריא – סלט ירקות, והכי לא בריא – גבינות עתירות שומן".

 

איך מתמודדים עם ילדים שרוצים לאכול רק מזון לא בריא?

"מנסים לתת דוגמה אישית ולהימנע מלמלא את הבית והמגירות בחטיפים ובמוצרים עתירי שומן".

 

הטיפ הבריא שלי

"למצוא בילוי משפחתי שמשלב פעילות ספורטיבית".

 

אירית ברקוביץ

מפקחת חינוך גופני במחוז הצפון של משרד החינוך, אחראית על תוכנית "זוזו" לקידום פעילות גופנית במחוז צפון

 

אמא לשלושה - ארז (16), לירון (14) ועינב (7)

 

 

כיצד את מחנכת את הילדים לתזונה בריאה?

"נאה דורש נאה מקיים - במשפחה אנו אוכלים ארוחות בזמנים קבועים, אחת לשלוש שעות, וכל המוצרים הם 5%-3% שומן".

 

מה אוכלים אצלכם בבית?

"בבוקר אוכלים דגנים וחלב, קפה, חטיף אנרגיה וכו'. בארוחת עשר כריך בריא עם ירקות ופרי, בצהריים מנת חלבון, פחמימה וירקות מבושלים וטריים. אחרי הצהריים אוכלים מעדן או פרי, בארוחת ערב מנת חלבון ביצה או גבינה, לחם דגנים, טונה וירקות. בלילה אוכלים חטיף אנרגיה, מעדן או פופקורן".

 

מותר לאכול ממתקים?

"יש בבית ממתקים: בייגלה, במבה, חטיפי אנרגיה, סוגים שונים של קורנפלקס. כל אלה נאכלים במידה".

 

כיצד את מחנכת את הילדים לפעילות גופנית?

"בשעות הפנאי הם הולכים לחברים ברגל, רוכבים על אופניים או קופצים בדלגית. הם הולכים לתחנת ההסעה בבוקר ברגל, ובחצר יש להם מתקן כדורסל ודשא שמאפשר להם להתאמן, להתגלגל ולשחק עם החברים בפעילות חברתית.

 

"כל אחד מהילדים עוסק בפעילות גופנית במסגרת שונה. ארז הוא שחקן כדורסל הישגי, לירון בת ה-14 צועדת איתי ביישוב ולאחרונה רוקדת זומבה. לירון חולת אסתמה ומה שחשוב לי הוא שהיא תתחבר לפעילות מהחוזקות שלה ושהפעילות תהיה חווייתית ותנועתית. עינב משתתפת בחוג התעמלות אמנותית ורוכבת על אופניים ביישוב".

 

האם אתם מבצעים פעילות משותפת?

"אני משתדלת לבצע פעילות גופנית עם כל אחד מילדיי בנפרד. עם הבן הבכור אנו עושים בסופי שבוע חיזוק כוח ידיים ובטן, עם הבת האמצעית אני צועדת רגלית, ועם הקטנה רוכבת על אופניים. אנחנו משתדלים אחת לחודש לעשות יחד טיול רגלי בחיק הטבע או פעילות אתגרית ספורטיבית".

 

כמה שעות מחשב וטלוויזיה יש לכל ילד?

"מחשב הוא מקור מידע גדול מבחינה לימודית, ומבחינת הרשתות החברתיות אני מגבילה אותם בהתאם לגיל. בסך הכל כארבע שעות ביום במחשב ובטלוויזיה".

 

הילדים עולים במדרגות או במעלית?

"אנו גרים בבית קרקע דו-קומתי, הילדים עולים ויורדים במדרגות".

 

הילדים יוצאים לשחק בחוץ?

"הילדים יוצאים לגינה לשחק עם חברים".

 

אתם מסיעים את הילדים ממקום למקום או הולכים ברגל?

"משתדלים כמה שיותר ללכת ברגל ולא לנסוע למקומות קרובים".

 

מה החטא הקטן שלכם?

"במהלך החיים אנחנו עושים לעצמנו 'הנחות', לעתים מוותרים לעצמנו כמו במסיבות ובאירועים משפחתיים שבהם יש קינוחים ועוגות. החיים מזמנים מצבים שבהם צריך לעשות התאמות, וכמובן שהכל בפרופורציה".

 

מה המאכל הכי בריא והכי לא בריא שאוכלים בבית?

"המאכל הבריא הוא סלט ירקות חי או מבושל בצבעים שונים ומגוונים בכל ארוחה. המאכל הפחות בריא הוא עוגות ועוגיות שסבתא מביאה כשהיא באה לביקור".

 

איך מתמודדים עם ילדים שרוצים לאכול רק מזון לא בריא?

"צריך לשמור על עקרון ההדרגתיות בחיים. השינוי בתפיסה הוא תהליך של הבנה והפנמה. הילד וההורים צריכים להיות בעלי ידע בסיסי על אבות המזון, ולבחור יעדים קטנים שאפשר לשנות כדי לחוות הצלחה ותחושת מסוגלות. כך תהיה לו מוטיבציה להתמיד ולשנות את הרגלי התזונה צעד אחר צעד".

 

הטיפ הבריא שלי

"אני ממליצה להציב מטרות ריאליות קטנות ולהתקדם. גם אם נשברתם, אספו את עצמכם והמשיכו הלאה. הכוח אצלכם, ועם קצת פרגון ואמונה עצמית אפשר להצליח!".

  

אבי בנבנישתי

מפקח מחוזי במשרד התרבות והספורט, אחראי על הטמעת תוכנית "זוזו" ברשויות המקומיות ועל הפקת אולימפיאדת הילדים.

 

אב לארבעה - אלירן (19), גל (17), אור (12) ושי (8)

 

 

כיצד אתה מחנך את הילדים לתזונה בריאה?

"לצד העיסוק בפעילות הגופנית אנו מתייחסים גם לתזונה ולהקניית הרגלי אכילה בריאים לבני המשפחה".

 

מה אוכלים בבית?

"בבוקר כל אחד מקבל שתייה חמה בליווי דגנים, וכריך לבית הספר. ארוחת צהריים חמה עם בשר ופחמימה, ומרק בימות החורף. בערב אוכלים ארוחה קלה של  מעדנים, ביצה וגבינות, ומדי פעם לא פוסחים גם על פיצה וקולה. אין לנו הסתייגות מלטעום גם המבורגר, צ'יפס או חומוס - אך במינונים נמוכים".

 

מותר לאכול ממתקים?

"בשנים האחרונות ילדיי צורכים פחות ממתקים מתוך בחירה אישית. החטיפים המועדפים עליהם נכנסים לסל הקניות הקבוע".

 

כיצד אתה מחנך את הילדים לפעילות גופנית?

"האהבה לספורט זורמת בעורקיהם, והם עוסקים בו מגיל צעיר. אני רק מעניק להם את הכלים כדי שיוכלו לעסוק בפעילות ספורטיבית כחלק מהשגרה היומית. אלירן החייל מדריך אימון גופני בצה"ל, גל ואור משחקים כדורסל, ושי רוקדת שלוש פעמים בשבוע".

 

האם אתם מבצעים פעילות משותפת?

"כל המשפחה הולכת יחד לקאנטרי בשבת בליווי סלסילת פירות, לבלות זמן איכות משפחתי".

 

כמה שעות מחשב וטלוויזיה יש לילד?

"אנחנו מקפידים על נושא השימוש במחשב ובטלוויזיה, ומאפשרים רק אם נותר זמן לאחר הכנת שיעורי הבית והחוגים".

 

האם הילדים משחקים בחוץ?

"הילדים מאוד אוהבים לרכוב על אופניים עם חברים אחרי הצהריים".

 

הילדים עולים במדרגות או במעלית?

"אנחנו נותנים דוגמה אישית לילדים ועולים במדרגות כשמתאפשר".

 

האם אתם מסיעים את הילדים ממקום למקום או הולכים ברגל?

"אם צריך לצאת למרכז העיר לסידורם שלא מצריכים לשאת דברים, אנחנו מתניעים את כלי התחבורה הטבעי שלנו - הרגליים. לחוגי הילדים המרוחקים אנחנו מסיעים, ואם הם בקרבת הבית - עדיפה הליכה".

 

מה החטא הקטן שלכם?

"לפעמים מרשים לעצמנו לאכול ג'אנק פוד - חומוס, בשר שמן וכו'".

 

מה המאכל הכי בריא והכי לא בריא שאוכלים בבית?

"הכי בריא - דגים, והכי לא בריא - פיתות".

 

איך מתמודדים עם ילדים שרוצים לאכול רק מזון לא בריא?

"נותנים לאכול גם מזון לא בריא במינונים נמוכים, אם הם עושים פעילות גופנית ובשאר הזמן אוכלים מזון בריא".

 

הטיפ הבריא שלי

"פירות, ירקות וספורט – השילוב המנצח".

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משתדלים לשלב את המזונות הבריאים ביצירתיות רבה, ולחשוף אותם בכל פעם מחדש בלי להתייאש
צילום: shutterstock
מומלצים