שתף קטע נבחר

גשר המוגרבים ייסגר? "ניסיון ללחוץ על נתניהו"

רה"מ חושש שהריסת גשר המוגרבים תוביל למהומות, וגורמים מדיניים אומרים כי ברקת החליט לסגור אותו כדי להפעיל עליו לחץ. בשמינייה מעריכים: לא תהיה ברירה אלא להתערב

ראש העיר ירושלים מנסה להפעיל לחץ על ראש הממשלה: גורמים מדיניים העריכו הערב (יום ה') כי החלטתה של עיריית ירושלים להודיע על סגירתו הצפויה של גשר המוגרבים, המוביל מרחבת הכותל המערבי להר הבית, נועדה כדי להפעיל לחץ על בנימין נתניהו להתערב בנושא.

 

שרים בפורום השמינייה העריכו כי בסופו של דבר לא תהיה ברירה אלא להתערב, אבל בינתיים ראש הממשלה מעדיף שלא לפעול - למרות שהטיפול בגשר יכול להיעשות תוך זמן קצר. לפי שעה, סגירת הגשר לא תפגע בעליית המוסלמים להר הבית, אלא במבקרים שאינם מוסלמים.

 

גשר המוגרבים. נתניהו מעדיף לא לגעת בו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
גשר המוגרבים. נתניהו מעדיף לא לגעת בו(צילום: EPA)

 

עיריית ירושלים הודיעה היום כי מהנדס העיר מתכוון לאסור בעוד שבוע את

השימוש בגשר, בשל העובדה כי המבנה מהווה סכנה לציבור, דליק במיוחד ובסכנת התמוטטות. המבנה הזמני לא נהרס עד כה בשל חששו של נתניהו מזעם המוסלמים באזור כולו ומהתלקחות מהומות.

 

בוואקף, הגוף המנהל את מתחם הר הבית, אמרו כי לא התייעצו עמם בנוגע לסגירת הגשר. "מדובר בסוגיה רגישה", אמר מנהל הוואקף, "הגשר כל כך קרוב למסגד. פלסטינים, ערבים ומוסלמים ברחבי העולם לא ישמחו מכך". לדבריו, אלה חושבים כי ישראל מנסה לפגוע במסורת שלהם במסווה של סיבות ביטחוניות.

 

בלשכת ראש הממשלה סירבו היום להגיב בנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר ירושלים, ניר ברקת
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים