שתף קטע נבחר

ברקת נגד רה"מ: 'אוזלת יד בעניין גשר המוגרבים'

נתניהו החליט שהגשר המוביל מרחבת הכותל להר הבית לא ייהרס, אלא ישופץ - ובעיריית ירושלים פרסמו הודעה חריפה: "יש להצטער על אוזלת היד שהפגינה ממשלת ישראל"

עימות חזיתי בין ניר ברקת לבנימין נתניהו: עיריית ירושלים פרסמה אמש (יום ג') הודעה תוקפנית נגד הממשלה, לאחר שנתניהו החליט שגשר המוגרבים לא ייהרס אלא ישופץ. "יש להצטער על אוזלת היד שהפגינה ממשלת ישראל בטיפול במפגע המכוער והרעוע בלב רחבת הכותל ובכניסה להר הבית", נכתב.

 

גשר המוגרבים - הכתבות האחרונות:

גשר המוגרבים נסגר, התיירים בירושלים מאוכזבים

חמאס על גשר המוגרבים: תוקפנות ישראלית

אין מעבר להר הבית: גשר המוגרבים נסגר

 

הגשר, המוביל מרחבת הכותל המערבי להר הבית, נסגר בתחילת השבוע בעקבות צו של מהנדס עיריית ירושלים, שקבע כי ישנם ליקויי בטיחות במעבר. היום או מחר הוא כבר צפוי להיפתח מחדש, לאחר שיצופה בחומר למניעת דליקות. בנוסף, תהיה כבאית זמינה בקרבת מקום, על מנת להבטיח טיפול מהיר במקרה של שריפה. נתניהו רצה למנוע עימות עם ירדן או מהומות אלימות, ולכן החליט על פיתרון שיאפשר למי שאינם מוסלמים לעלות על הגשר בהקדם.

 

גשר המוגרבים. יצופה בחומר למניעת דליקות (צילום: EPA) (צילום: EPA)
גשר המוגרבים. יצופה בחומר למניעת דליקות(צילום: EPA)

 

בעיריית ירושלים, שביקשה להרוס את הגשר ולבנות גשר חדש במקום, לא אהבו את ההחלטה של נתניהו, וראש העיר ברקת הביע חשש ש"בהתנהלות הנוכחית של הממשלה, הגשר לא יושלם בעתיד הנראה לעין והסטטוס קוו שהופר ברחבת הכותל לא יחזור למצבו הקודם". 

 

בעירייה אמרו כי "בהליך נכון של קבלת החלטות למימוש הקמת הגשר בהתאם לתוכנית

המאושרת ניתן להגיע לפתרון הנכון והראוי של הצבת גשר קבוע ובטוח, בדיוק במקום בו עמד הגשר הישן שנים ארוכות". עוד נמסר כי "לכשיוגשו התוכניות לשיקום הגשר הן תיבחנה על-ידי מהנדס העיר שיקבע את ההנחיות הסופיות לביצוע". 

 

תיירים שביקשו בימים האחרונים לבקר בהר הבית הביעו מורת רוח מההחלטה לסגור את הגשר. "הגשר צריך להיות פתוח לכולם ולא רק למוסלמים", אמר ל-ynet תייר גרמני. תייר אחר, מדרום אפריקה, אמר כי "ההחלטה הזו מצערת, זה מקום נחמד לראות, אבל לצערנו אנו לא יכולים להגיע לשם. יש עוד הרבה מה לראות בישראל, למרות שהר הבית הוא אחד המקומות שאנחנו הכי אוהבים".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 13/12/2011 23:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גשר המוגרבים. "מפגע מכוער"
צילום: EPA
ניר ברקת. פסימי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים