שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שלב ב' בעסקת שליט: מיהם 550 המשוחררים?

  השב"ס פרסם את רשימת המשוחררים בחלק השני של העסקה, גורמים ישראלים אמרו כי אין בה אסירי חמאס וגם לא אסירים עם דם על הידיים. גם המחבל שתכנן לרצוח את הרב עובדיה ישוחרר. בפנים: הרשימה המלאה

  בלי אסירי חמאס, בלי אסירים עם דם על הידיים. שירות בתי הסוהר העלה לאתר האינטרנט שלו את רשימת 550 האסירים הביטחוניים שייכללו בשלב השני של עסקת שליט. הרשימה מתפרסמת 48 שעות לפני מועד השחרור, על מנת לאפשר לאזרחים לעתור בבג"ץ נגד שחרור אסירים. הקליקו כאן לרשימת האסירים המלאה.

   

  הרשימה המלאה: 550 האסירים שישוחררו בשלב ב'

   

  550 המיועדים לשחרור יקבלו הודעה רשמית על כך רק מחר בבוקר, ולאחריה יחל הליך של זיהוי האסירים, בדיקות רפואיות ושיחות עם מנהלי הכלא שלהם. לאחר מכן תחל יחידת נחשון של השב"ס בהעברתם מבתי הכלא בהם הם פזורים לבתי הסוהר עופר ואיילון. ההערכה היא כי עד יום חמישי בערב יגיעו כולם לשני בתי הכלא, וביום ראשון הבא (18/12) יועברו אלו שישהו בכלא עופר למחסום ביתוניאה הסמוך ואלו מאיילון יועברו לעזה.

   

  אסירים ששוחררו בשלב א'. הפעם בלי דם על הידיים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  אסירים ששוחררו בשלב א'. הפעם בלי דם על הידיים(צילום: רויטרס)

   

  כ-400 מהמשוחררים בחלק השני של העסקה ריצו כבר שני שליש ממאסרם. מרבית האסירים שהו בכלא על עבירות של השלכת בקבוקי תבערה, יידוי אבנים וירי לעבר אנשים. בחלק הראשון של העסקה שוחררו 450 אסירים, רבים מהם אסירי עולם. בין המשוחררים, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, יהיה גם סאלח חמורי, שתכנן לרצוח את הרב עובדיה יוסף.

   

  עוד נודע כי בעסקה ישוחררו גם כמה אסירות ביניהן: מנאד'ל נג'אג'רה קאסם עבד אל חלים (יידוי אבנים והפרה של הסדר הציבורי), חמזה עצפור מוחמד גבר (יידוי אבנים), אסלאם טואפשה סאמי מוסא (יידוי אבנים), עלאא תואבתה אחמד עפיף (זריקת פצצה או מבעיר), מונא דאר חוסין חוסין עווד (מגע עם ארגון עוין) בושרא טויל גמאל מוחמד (מגע עם ארגון עוין), פדאא אבו סנינה עאטף עבד אלסלאם (ניסיון רצח, נשיאה וייצור של סכינים ופגיונות), הניה נאצר מוניר עלי (ניסיון לרצח, נשיאת סכינים ופגיונות), ראניה הלסה מחמוד מחמוד (עבירות בטחון, קשר לביצוע פשע ושוחד).

   

  שני אסירים יוחזרו למזרח ירושלים ו-40 יישלחו לעזה. גורמים ישראלים כי אף אחד מהאסירים שישוחררו בשלב זה של עסקת שליט אינו איש חמאס, וכי לאף אחד מהם אין דם עם על הידיים. 

   

  שחרור שליט. 1,027 אסירים ואסירות (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  שחרור שליט. 1,027 אסירים ואסירות(צילום: EPA)

   

  מהרשימה עולה כי טלטל נעסאן, שהיה בכיר ב"כוח 17" ברמאללה, ישוחרר בשבוע הבא. הוא נעצר בשנת 2001 והודה בהשתתפות בפיגועי ירי ובתכנון הנחת מטענים באזור רמאללה.

   

  משוחרר נוסף הוא דרויש דהדאר, פעיל תנזים שנעצר בשנת 2004. הוא היה מעורב בפיגוע ההתאבדות ברחוב קינג ג'ורג' בירושלים, בו נרצחו שלושה ישראלים בשנת 2002.

   

  בנוסף ישוחרר נמר ג'אבר פהמי בדר - פעיל של החזית העממית. ב-2007 נחשף כי הוא התכוון לבצע פיגוע התאבדות בישראל, ככל הנראה בבית כנסת כנקמה על פעולות ישראל בהר הבית. מי שעוד צפוי להשתחרר הוא ג'עפר ג'עארה - פעיל בגדודי חללי אל-אקצה בשכם.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שליט. 550 תמורתו בשלב השני
  צילום: טל גורן ותמר פרוס
  אבו מאזן. העסקה תסייע לו?
  צילום: רויטרס
  מומלצים