שתף קטע נבחר

מפקד האוכלוסין בארה"ב: כל אדם שני - עני

דו"ח חדש שמתפרסם בארה"ב מראה כי 48% מהאוכלוסיה מוגדרת כ"ענייה" או כבעלת הכנסה נמוכה. הסיבות העיקריות להדרדרות: המשבר הכלכלי שהביא להפחתת שעות העבודה ולפיטורים של מפרנסים רבים. קליפורניה וטקסס - המדינות הגדולות המדינה - הן גם בעלות שיעור העניים הגבוה ביותר

ממצאים מדהימים של מפקד האוכלוסין האמריקאי: אחד מכל שני אמריקאים התדרדר אל מתחת לקו העוני או נכנס להגדרה של בעלי הכנסה נמוכה. הדו"ח הממשלתי מעלה כי מעמד הביניים בארצות הברית מצטמק בגלל האבטלה הגדלה ושנים של שחיקה בשכר של בני מעמד הביניים במדינה.

 

 

 

על פי הנתונים הרשמיים, יותר מ-49 מיליון אמריקאים התדרדרו מתחת לקו העוני ואילו יותר מ-97 מיליון אמריקאים ירדו לדרגה של בעלי הכנסה נמוכה. בסך הכל מדובר בנפילה במעמדם של 146 וחצי מיליון אמריקאים - המהווים 48% מאוכלוסיית ארצות הברית, כך שלמעשה כמעט כל אדם שני מוגדר כ"עני" או כבעל הכנסה נמוכה.

ארה"ב: הדרום והמערב - העניים ביותר (צילום: ויז'ואל/פוטוס) (צילום: ויז'ואל/פוטוס)
ארה"ב: הדרום והמערב - העניים ביותר(צילום: ויז'ואל/פוטוס)

 

אמריקאים רבים המוגדרים כבני מעמד הביניים התדרדרו אל הכנסה של מתחת ל-45 אלף דולר בשנה, שהיא הסכום המינימלי למשפחה של ארבע נפשות כך שתיכלל כמשתייכת למעמד הביניים. הסיבות העיקריות לכך הן הפחתת שעות העבודה או פיטורים של אחד משני המפרנסים במשפחה.

 

לפי נתוני מפקד האוכלוסין, במדינות בדרום ארצות הברית ובמערבה יש את המספר הגבוה ביותר של משפחות בעלות הכנסה נמוכה. זה כולל מדינות כמו אריזונה, ניו מקסיקו ודרום קרולינה, שצמצמו או ביטלו תוכניות סיוע לנזקקים בשל המשבר הכלכלי שחווה ארצות הברית. במדינות קליפורניה וטקסס - שהן הגדולות בארצות הברית - יש גם את מספר העניים הרב ביותר (יותר ממיליון עניים בכל אחת משתי המדינות הללו).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארה"ב. תוכניות סיוע לנזקקים בוטלו
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים