שתף קטע נבחר

כ-440 גופות בפיליפינים: 'חומות מים הציפו כפרים'

למעלה מ-12 שעות ירדו גשמי הסופה הטרופית "וואשי" בדרום הפיליפינים. באישון ליל, הוצפו נהרות ומים רבים זרמו לתוך היישובים. "התושבים היו שאננים ונלכדו במיטותיהם"

מניין ההרוגים בשטפונות שפקדו את דרום הפיליפינים עלה ל-436 בני אדם, כך דיווחו הערב (שבת) גורמים רשמיים במדינה. על פי עדויות קשות מהשטח, גשמים עזים של הסופה הטרופית "וואשי" הציפו את נהרות האזור ושלחו "חומות מים" שהטביעו כפרים ורחובות בערים סמוכות.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

לדברי נציגת ארגון הצלב האדום באזור, ששוחחה עם סוכנות הידיעות AP, מניין ההרוגים נקבע על פי ספירת הגופות בבתי ההלוויות במדינה, עניין המרמז יותר מכל על מספר קורבנות רב יותר, שיתגלו ככל שיחלוף הזמן. לדבריה, רוב הגופות לא זוהו ולא נדרשו על ידי קרובים, עדות לכך שמשפחות רבות נספו באסון הטבע.

 

כלי רכב מוטלים באזור השטפונות (צילום: EPA) (צילום: EPA)
כלי רכב מוטלים באזור השטפונות(צילום: EPA)
 

השטפונות הציפו את היישובים בדרום המדינה לאחר יותר מ-12 שעות של גשם רצוף. תזמונם - בשעת לילה מאוחרת - תפס את מרבית המתים במיטתם ופגע עוד יותר בסיכויי הצלתם. על פי גורמי מקצוע הנוכחים בשטח, גופות רבות נסחפו בשרשרת הנהרות המובילים לים.

  

לאזור הגיעו חיילים רבים, מאות שוטרים, אנשי משמר החופים וכן אזרחים מתנדבים - כולם עוסקים בסיוע לנפגעים ובמאמץ ליצור קרקע נטולת הרס. כלי רכב רבים נמצאו הפוכים, עצים נתלשו ואשפה רבה מקשה אף היא על הכוחות באזור שאינו רגיל לאסונות מסדר הגודל הזה. "למרות שהזהרנו על הסערה המתקרבת במשך ימים, האזרחים היו שאננים", אמר בניטו ראמוס, ראש רשות החירום הלאומית בפיליפינים. "האזור לא נמצא במסלול הרגיל של הסערות, עניין שעלה במספר קורבנות גבוה".

 

לפני שלושה חודשים פקד את המדינה אסון נוסף. בחודש ספטמבר נהרגו במדינה, בסופת הטייפון "נסאט" שהיכתה באי

המרכזי של הפיליפינים, סופת טייפון בדרגה 3 - מתוך 5 דרגות - יותר מ-100 בני-אדם. הסופה שיתקה את עיר הבירה מנילה, הציפה כבישים ובתי מגורים, הביאה לניתוק אספקת החשמל וזרעה הרס רב ברחובות.

 

סופת הטייפון "נסאט" היכתה בפיליפינים יום אחד בלבד לאחר שבאי קיימו טקס לזכר 500 קורבנות סופת הציקלון "קטסאניה", שהמיטה אסון גדול באי בשנת 2009. באותה סופה עזה ירדו במשך 12 שעות ממטרים שבדרך כלל יורדים במשך חודש שלם 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזורים נרחבים כוסו מים
צילום: רויטרס
מומלצים