שתף קטע נבחר

עסקה עם רוצח אשתו ההרה: "בסוף יראה הזריחה"

לבית המשפט תוצג עסקת טיעון במסגרתה יורשע דוד חן מקריית מוצקין ברצח אשתו ענבל באפריל האחרון וייגזרו עליו 20 שנות מאסר. אחות הנרצחת: "הוא יוכל לראות את הזריחה, היא לא"

"עברו שמונה חודשים אבל עוד לא הצלחנו לעכל את מה שקרה לענבל, ולנו. למרות כל הזמן שעבר, אין לנו מושג מה באמת קרה שם", כך אומרת היום (א') דנה סורקין, שאחותה ענבל נרצחה באפריל האחרון על ידי בעלה, דוד חן. ענבל ז"ל הייתה בת 29 ובחודשים הראשונים להריונה.

 

מחר אמורים התובעת בתיק וסנגורו של חן, עו"ד אודי גנון, להציג לבית המשפט הסדר טיעון, לפיו יודה הבעל ברצח וייגזרו עליו 20 שנות מאסר - זאת בשל אחריות מופחתת הנובעת ממצבו הנפשי.

 

בני הזוג התגוררו בקריית מוצקין. על פי כתב האישום, הנאשם דקר את ענבל מספר פעמים ואז ניסה להתאבד על ידי בליעת כדורים. מיד אחרי הרצח סיפרה האחות כי עוד קודם דוד היה לא רגוע ליד אשתו והפגין כלפיה אלימות. כבר אחרי מעצרו שלח אותו בית המשפט להסתכלות.

 

דוד חן בבית המשפט."היה בן משפחה אהוב" (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
דוד חן בבית המשפט."היה בן משפחה אהוב"(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

לדברי האחות, ההבדל בין 20 שנות מאסר לבין 25 השנים שהיו נגזרות עליו לו היה מקבל מאסר עולם, אינן מעלות או מורידות: "זה לא מה שיחזיר לי את אחותי, אבל סיום הדיונים יקלו מאוד על המשפחה. אומרים שהרוצח ישתחרר בגיל 50 וכל החיים שלו הלכו, אבל לי היה יותר קל לדעת שהוא בכלל לא נמצא יותר בעולם הזה. הלוואי שבאמת היה עונש מוות. קשה לי מאוד לחשוב שיום אחד הוא יוכל לראות את הזריחה ואחותי לא".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

במהלך הזמן שחלף מאז הרצח התגלה סרטן בגופו של האב, וכיום מנסה משפחת סורקין לתמרן בין ההתאוששות מהטרגדיה לבין הסיוע לאב בתקופת הטיפולים הקשה. "לאבא שלי היה ממש קשה בהתחלה לעשות את המהפך ביחס לבעל של אחותי", ממשיכה סורקין. "הוא ממש גילה חמלה כלפי דודו. הוא אמר 'הלכו לי שני ילדים'".

 

חוות הדעת שהביאו לעסקת טיעון

במשפטו של חן התקיימו עד כה מספר ישיבות הוכחות. באחרונה העידה רופאת המשפחה על מצבו הנפשי מספר ימים לפני הרצח. היא סיפרה שהוא נכנס נסער לחדרה, התעלם מפציינט שכבר היה במקום, ודרש לקבל עזרה. באותו יום הוא קיבל ממנה תרופת הרגעה.

 

סנגורו של חן טען כי מספר ימים לאחר מכן הוא ביקש עזרה נפשית פעם נוספת, הפעם במרפאת זבולון שבקריות, ומשם נשלח לעובדת סוציאלית. אלא שבאותה תקופה התקיימה שביתה בשירותי הרווחה. עוד טענה ההגנה כי גם כשהגיע לחדר המיון בבית החולים רמב"ם וביקש להתאשפז על רקע נפשי - נדחתה בקשתו.

 

בפרקליטות סירבו להתייחס לנסיבות הסדר הטיעון, כל עוד לא הוצג בפני בית המשפט. עם זאת, ל-ynet נודע כי הסיבה העיקרית להסכם היא העובדה שגם לתביעה וגם להגנה חוות דעת לפיהן מצבו הנפשי של חן בעת הרצח מצדיק שימוש בסעיף האחריות המופחתת.

 

"עד כה אף גורם לא ישב איתנו ועדכן אותנו באופן מסודר לגבי מה בדיוק קרה שם", מסכמת האחות דנה. "היינו צריכים לחלוב את הפרטים. רק אחרי כמה ישיבות עם התובעת היא הייתה מוכנה לגלות לנו שבבדיקות שערכו גילו שאחותי הייתה בתחילת ההיריון. רק בדיונים בבית המשפט ראינו - בלי שום רגישות - את הסכין שבה הוא ביצע את הרצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ענבל חן ז"ל. "קשה עם זה שהוא יראה את אור הזריחה ואחותי לא"
מומלצים