שתף קטע נבחר

דן כנר, מגיש הטקס בכרמל, מציג: בנימין נתניהו הבין, יזם, רתם, עודד, הקים, אישר וסייע

מגיש טקס חשיפת האנדרטה בכרמל לא חדל להרעיף שבחים: "מתכבד להזמין את מי שהיה הראשון להבין את גודל האירוע". לשכת ראש הממשלה: "נתניהו אכן היה הראשון שהבין את גודל האירוע". ומי כתב את הטקסט? יועץ התקשורת של נתניהו מסרב להגיב

בצל כוננות הספיגה של ממשלת ישראל לקראת דו"ח מבקר המדינה על אסון הכרמל, שבו צפוי המבקר מיכה לינדנשטראוס למתוח ביקורת קשה ביותר על המחדל הקשה, בלטו היום (ב') דברי ההלל והשבח שהרעיף מנחה הטקס בכרמל, דן כנר, על ראש הממשלה, בנימין נתניהו. נתניהו התכוון תחילה לא להגיע לטקס, בגלל "אילוצי לוח הזמנים". רק בלחץ המשפחות התחרט והחליט לבוא.

 

 

משפחות הנספים, שלחלקן בטן מלאה על התנהלות הממשלה, נאלצו להאזין לשבחים. השיא היה בהזמנתו של כנר את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבמה: "אני מתכבד להזמין את מי שהיה הראשון להבין את גודל האירוע, רתם את כל הגורמים בארץ ובעולם לסייע בכיבוי השריפה ומאז דואג בלא ליאות למשפחות שאיבדו את היקר להן מכול. כבוד ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו".

 

קודם לכן אמר כנר: "באנו לכאן היום כדי לחנוך את האנדרטה שנחצבה כאן בהר לזכרם בחודשים האחרונים. האנדרטה הוקמה ביוזמתו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ובעבודתם המאומצת, בלוח זמנים קצר וצפוף מאוד, של אנשי אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון".

 

הוא הזכיר שוב ושוב את פועלו של ראש הממשלה, ובהמשך שב ושיבח אותו: "האנדרטה הזו הוקמה ואושרה בממשלה ביוזמתו של העומד בראשה, מר בנימין נתניהו, ובתרומה נדיבה שהרימוּ תורמי קרן היסוד והקרן הקיימת לישראל".

 

כנר הזמין מספר נציגי משפחות להדלקת אבוקת הזיכרון, בהם את צביה ריבן, "אמו של הכבאי הצעיר אלעד ריבן זיכרונו לברכה. על שמו של אלעד נקראת טייסת הכיבוי שאת הקמתה יזם ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו". דן כנר מסר כי קיבל את הטקסט משירות בתי הסוהר.

 

יועץ התקשורת של ראש הממשלה, לירן דן, מסר בתגובה: "ראש הממשלה, בנימין נתניהו, היה אכן הראשון שהבין את גודל האירוע, ניהל את כיבויה המהיר של השריפה, יזם את הקמת האנדרטה לזכר הנופלים ופעל להקמת טייסת הכיבוי על שמו של אלעד ריבן. ראש הממשלה נמצא בקשר עם המשפחות השכולות". לשאלה מי כתב את הטקסט שהקריא כנר, סירב דן להתייחס.

 

בתחילה סירבו במשרד לביטחון פנים, האחראי על הטקס, להתייחס למקרה. כעבור דקות ספורות, עם זאת, הם העבירו את תגובתם: "כל שנאמר בטקס, הן על ידי המנחה והן על ידי הדוברים, אמת הוא. המשרד לביטחון פנים עומד מאחורי כל מילה שנאמרה בטקס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה. ארכיון
צילום: אדי ישראל
מומלצים