שתף קטע נבחר

נתניהו מתחרט: אגיע לטקס הכרמל, נגעתם ללבי

ראש הממשלה, שהודיע השבוע שלא יגיע לטקס הזיכרון לנספים באסון הכרמל, התחרט והודיע למשפחות: "הפניות הרבות נגעו ללבי. אגיע לפגוש את המשפחות". השר אלי ישי שוקל אם להגיע

חרטה מביכה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנושא רגיש: אחרי שהודיע  למשפחות השכולות מהכרמל שלא יוכל להגיע לטקס הזיכרון בגלל סדר יומו העמוס, הודיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למשפחות השכולות מאסון הכרמל שיכבד את המעמד וישתתף באזכרה שתתקיים באנדרטה שאת הקמתה יזם: "הפניות הרבות נגעו ללבי, אגיע לפגוש את המשפחות בטקס לזכר יקיריהן", אמר נתניהו.

 

עוד בחדשות ynet:

 

השריפה בכרמל. 44 הרוגים (צילום :באדיבות ערוץ הכנסת) (צילום :באדיבות ערוץ הכנסת)
השריפה בכרמל. 44 הרוגים(צילום :באדיבות ערוץ הכנסת)

 

באסון הכבד בכרמל נהרגו 44 בני אדם, בהם צוערי קורס השב"ס, שוטרים וכבאים. למשפחות יש טענות קשות לגבי הממשלה בכל הקשור לתפקודה בזמן האירוע, ומבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס אמור לפרסם בקרוב דוח מיוחד על האסון. גורמים שונים שקיבלו לידיהם את טיוטת הדוח, ביניהם השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ', אמרו כי הוא קשה ומורכב.

 

בטקס שיתקיים ביום שני ושאותו יערוך המשרד לביטחון פנים, תיחנך האנדרטה לזכרם.

בלשכת ראש הממשלה הסבירו בתחילת השבוע את ההיעדרות הצפויה של נתניהו בלוח הזמנים העמוס שלו, ואף ציינו כי לא מדובר באזכרה ממלכתית ולכן ראש הממשלה לא מחויב להשתתף בה.

 

שר הפנים, אלי ישי, שעלול לספוג ביקורת קשה ביותר בדו"ח מבקר המדינה על אסון הכרמל, צפוי להיעדר. "זהו טקס פרטי של המשרד לביטחון פנים ולא טקס ממלכתי‭,"‬ אמרו השבוע בלשכת ישי, "אם זה היה טקס ממלכתי השר היה מגיע‭."‬

 

ישי מסר בתגובה ל-ynet: "בחודש האחרון, עם התקרב מועד השנה לאסון הקשה, הוזמנתי והגעתי לאזכרות ואירועים לזכרם של הנספים באסון והתרגשתי מאד מתמיכתם של רבות מהמשפחות. מכיוון שיש אדם מסוים, שעל פי המידע שיש ברשותנו מתכוון ככל הנראה לגרום לפרובוקציה העלולה לחלל את קדושת הארוע, אני שוקל אם להגיע, ולו רק בשל כבודם של הנספים ושל משפחותיהם, שחשוב לי יותר מכבודי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: משה מילנר, לע"מ
מחאה המשפחות. מחכות לדוח המבקר
צילום: נועם מושקוביץ
השר ישי. לא מתכוון להגיע
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים