שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: יואב זיתון
  לנתניהו אין זמן לטקס הרוגי אסון הכרמל
  נוכח העובדה שלא מדובר בטקס ממלכתי, צפוי ראש הממשלה להיעדר מטקס חנוכת האנדרטה לנספים בשריפה לפני שנה. גם אלי ישי לא יבוא. משפחות שכולות: "תחושת נטישה"

  ראש הממשלה בנימין נתניהו לא ישתתף בטקס הזיכרון להרוגי הכרמל במקום האסון. בלשכתו הסבירו שהוא אינו חייב לעשות זאת מכיוון שאין מדובר בטקס ממלכתי.

   

  דיווחים נוספים בחדשות ynet:

  הצתת מסגד בירושלים; כתובות "מוחמד מת"

  ברקת נגד רה"מ: אוזלת יד בגשר המוגרבים

  מלבנון למכסיקו - רשת הסמים שעזרה לחיזבאללה

   

  בטקס, שעורך המשרד לביטחון פנים ובמהלכו צפויה להיחנך אנדרטה לזכרם של הנספים, צפויים ליטול חלק יו"ר הכנסת ח"כ ראובן ריבלין והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ. לפי הדיווח הבוקר ב"ידיעות אחרונות", לאחר שהתברר כי ראש הממשלה לא יוכל להשתתף בו, הודיע גם שר הפנים אלי ישי כי לא יבוא.

   

  בלשכת ראש הממשלה אמרו שלא מדובר באזכרה ממלכתית ולכן ראש הממשלה לא מחוייב להשתתף בה. כמו כן נמסר כי נתניהו פעל רבות להקמת האנדרטה ואף נמצא בקשר רציף עם המשפחות. "זהו טקס פרטי של המשרד לביטחון פנים, ולא טקס ממלכתי", הסבירו במשרדו של ישי.

   

  הכרמל בלהבות. לפני שנה (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
  הכרמל בלהבות. לפני שנה(צילום: ג'ורג' גינסברג)
   

  שר הפנים מסר בתגובה: "בחודש האחרון הוזמנתי והגעתי למספר אזכרות וארועים לזכר הנספים באסון. התרגשתי מאוד מתמיכתן של רבות מהמשפחות, אך כיוון שיש גורם שמעוניין לחלל את זכר הנספים החלטתי להימנע מלהגיע לארוע זה". ישי התכוון ככל הנראה לדני רוזן, בן זוגה של תנ"צ אהובה תומר, אשר לפני שבועיים שלח מכתב לראש הממשלה וביקש ממנו למנוע מהשר ישי מלהשתתף באזכרה. בשנה שעברה נאלץ שר הפנים לעזוב את טקס ה-30 לאסון בעקבות מחאתן של חלק מהמשפחות השכולות.

   

  כרמית מלינה, אלמנתו של קצין המשטרה נצ"מ איציק מלינה ז"ל, הביעה אכזבה מהיעדרותו הצפויה של ראש הממשלה: "אני מצפה שנתניהו, שיזם את הקמת האנדרטה, יהיה נוכח בטקס. זאת פשוט תחושה של נטישה, שנשארנו לבד", הסבירה ל"ידיעות אחרונות".

   

  ניצב בדימוס זאב אבן חן ששכל את בתו טופז באסון, סירב לקבלאת ההסברים של לשכת ראש הממשלה. "מדובר בתירוץ קלוש, התאריך ידוע כבר חודשים ואם ראש הממשלה היה רוצה להגיע לטקס, בטוח שהיו משנים את היום בשבילו".

   

  סימה יפרח, אמה של איילה יפרח, צוערת השב"ס שנספתה באסון, אמרה כי ההודעה על כך היעדרותם של ראש הממשלה ושר הפנים פגעה במשפחות. לדבריה, "הם יכולים לקרוא לזה איך שהם רוצים אבל לנו, המשפחות, ברור שזה אזכרה ממלכתית וכך גם הציגו לנו את זה. זה שלא כתוב את המלים 'אזכרה ממלכתית' בהזמנה, זה צחצוחי לשון. אני לא מבינה את ההתנערות שלהם. לא להגיע זה למעשה לא להכיר באסון הזה, שהם אחראים לו". היא הוסיפה כי החשש מפני פרובוקציות מופרך, בעיקר לאחר שכל בני המשפחות הודיעו כי בכוונתן לכבד את האירוע. "באופן אישי הם לא יחסרו לי, אבל כל נבחרי העם היו צריכים להגיע ולתת כבוד לנופלים. האסון הזה לא קרה סתם. הוא קרה בגלל כשלים בדרך", אמרה.

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אחיה ראב"ד ואטילה שומפלבי

   

  בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ישי. מחרה-מחזיק אחרי ראש הממשלה
  צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
  נתניהו. ייעדר
  צילום: גדי סיארה
  ניצב אבן חן. תירוץ קלוש
  צילום: יואב מלכה
  אהרונוביץ. משתתף בטקס
  צילום: עידו בקר
  כרמית מלינה. הביעה אכזבה
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים