שתף קטע נבחר

המצרייה שהופשטה בכוח: "איימו להרוג אותי"

סוף השבוע האחרון בקהיר לווה באלימות קשה נגד מפגינים. הצעירה שנגררה על ידי כוחות הביטחון והופשטה באופן חלקי תיארה את הסיוט שעברה: "4 חיילים היכו אותי. אחד מהם משך לי בשיער ואחר הוריד לי בגדים. חשבתי שאני הולכת למות"

חוסני מובארק הופל מהשלטון, אך האלימות נגד מפגינים נמשכת - עדות ממקור ראשון: אחת התמונות שנצרבו בתודעה במהומות הקשות במצרים בסוף השבוע הייתה של אשה צעירה שנגררה על ידי כוחות הביטחון המצריים והופשטה באופן חלקי. האשה, הפעילה הפוליטית רדה כמאל עבד אל-חאלק, משתייכת לתנועת האופוזיציה "6 באפריל", ואתמול (יום א'), יום לאחר התקרית הקשה, היא סיפרה לכלי התקשורת המצריים כיצד הותקפה בצורה פראית בעת שהשתתפה בהפגנה.

 

מצרים שוב בוערת - כותרות אחרונות ב-ynet

 

"כאשר ניסיתי לברוח, הופתעתי על ידי ארבעה חיילים שהיכו אותי ואחד מהם משך אותי מהשיער ונפלתי על הרצפה, כאשר השני הוריד לי בגדים, דבר שהביא להופעתי בכל האתרים וחלק מהעיתונים. זהו מראה לא מוסרי לחלוטין", סיפרה אל-חאלק. "גררו אותי מול כולם ולא שעו לקריאתי לעזרה ולצעקות של המפגינים. הדבר קרה מול בניין מועצת העם. הייתי ערומה והוחזקתי בתוך המבנה. לדבריה, במקום היו גנרל ומספר קצינים, כאשר אחד מהם אמר: "הנה זאת שמקללת אתכם".

 

בלב המחאה: כוחות הביטחון מכים צעירה ומפשיטים אותה. צפו

 

"חשבתי שאני אמות בתוך המקום הזה", תיארה הצעירה המצרית את תחושותיה באותם רגעים. "אחרי מספר רגעים ראיתי את דוקטור זיאד, רופא באחד מבתי החולים שהוקמו, התקרבתי אליו והתחננתי בפניו שלא יעזוב אותי לבד במקום הזה ואמרתי לו שהקצינים לא רוצים שאני אצא מהמקום הזה".

 

"אם את יוצאת, אני אירה בך"

"לאחר מכן, דוקטור זיאד הדגיש כי הוא זה שאחראי על טיפולי בבית החולים שהוקם בשטח והגנרל הסכים שאני אצא מהמקום. הדבר עורר את כעסו של קצין צבא רעול פנים שהטיח בי קללות ואמר לי: 'אם את יוצאת, אני אירה בך'. לאחר מכן הוא לקח את הפלאפון שלי", סיפרה אל-חאלק. היא הוסיפה כי מסרה עדות בכתב בתחנת המשטרה על מנת להוכיח שהיא עונתה, והבהירה כי היא לא תוותר על זכותה ותפנה לבית המשפט.

 

בראיון אחר אמרה הפעילה כי אחד מהקצינים איים עליה ברמיזות מיניות.

 

ברשתות החברתיות ובפייסבוק בפרט, קראו נשים מצריות לערוך הפגנה מחר עם בגדים שחורים במחאה על ההתקפות נגד נשים במהומות האחרונות במצרים תחת הכותרת: "תהלוכת נשים ביום שלישי לאות הזדהות עם הנערה שהפשיטה (כלומר חשפה) את המועצה הצבאית". הפעילות אישרו כי האירוע יתקיים וכי המשתתפות בתהלוכה יהיו מוגנות באופן הנדרש.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא שעו לקריאותיי". הצעירה המצרייה
צילום: רויטרס
עשרות פצועים בקהיר
צילום: EPA
עיר הבירה המצרית בערה בסוף השבוע
צילום: AFP
מומלצים