שתף קטע נבחר

כחלון: "סגירת ערוץ 10 תעלה את מחיר הקוטג'"

"ערוץ 10 הוא תחרות פר אקסלנס", אמר שר התקשורת והרווחה משה כחלון בטקס סופרברנדס. "צריך לזכור שבישראל יש אנשים שלא יכולים ללכת לקולנוע והצגות והזפזופ הוא הבידור היחיד שלהם". על הסלולר אמר: "המחיר ירד גם ל-10 אג'"

שר התקשורת והרווחה משה כחלון, קרא הערב (א') שלא לסגור את ערוץ 10 לאחר שנדחתה בקשתו לדחות את פירעון חובותיו. "אסור להחשיך את המסך, אני מתנגד לסגירת ערוץ 10", אמר כחלון.

 

  • ועדת הכלכלה סירבה לדחות את חובות ערוץ 10

  • שותף חדש לערוץ 10? נדחה דיון בוועדת הכלכלה

  • מעירים את כחלון בפייסבוק

 

"צריך לזכור שבמדינת ישראל יש אנשים שלא יכולים ללכת לקולנוע והצגות והבידור היחיד שלהם הוא זיפזופ בין ערוצים. אם יהיה רק ערוץ מסחרי אחד והחברה שמייצרת את הקוטג' תפרסם רק שם, המחיר לצרכן יעלה. לכן מבחינה כלכלית אסור להישאר עם ערוץ מסחרי אחד". 

 

השר אמר את הדברים בטקס סופרברנדס ישראל שנערך באגף החדש במוזיאון תל אביב לאמנות, בו הוענק לו אות הצטיינות על "תרומה יוצאת דופן למשק הישראלי על פעולותיו שתרמו לשיפור התחרותיות במשק". .

 

עוד אמר: "ערוץ 10 הוא תחרות פר אקסלנס. ויש מספר סיבות בגינן אני תומך בהמשך פעולתו. לא רק הארכיון, חברת החדשות והעובדים שעל כולם צריך לשמור, הסיבה העיקרית היא התחרות. אם חלילה נישאר עם ערוץ מסחרי אחד, ומיליארד שקל של פרסום יהיו רק בו, יהיה כאוס בשוק הפרסום ובסוף זה יגולגל על הצרכן.

 

"זו הסיבה שפתחנו את השוק לרישיונות שיהיו שלושה, ארבעה ערוצים. זה נכון למשק לתחרות ולשוק הבידור. הנה, בסלולר יש תחרות, וגם בפס הרחב, פתחנו את השוק והיום מחיר 100 מגה ירד מ-500 שקל ל-200 שקל, וירד עוד".

 

כשמנחה הערב, חיים יבין, שאל אותו אם ינצח במלחמה על ערוץ 10, אמר כחלון: הצדק ינצח".

 

במדינה הזאת כלום לא יורד אפילו לא גשם, אז מחיר?

כחלון התייחס גם לשוק הסלולר, שעד סוף 2012 יפעלו בו חמש חברות ולפחות שני מפעילים סלולריים וירטואליים."כשהמחיר עמד על 1.20 לדקה לפועל זר, ו-7 אג' לדקה לחשב הכללי, ורוב הציבור שילם 70 אג' לדקה, אמרו לי בוא תפקח על המחיר תגביל אותו ל-50 אג'", סיפר.

 

השר משה כחלון בטקס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר משה כחלון בטקס(צילום: מוטי קמחי)

 

"לא הסכמתי, למרות שבמדינה הזאת כלום לא יורד אפילו לא גשם אז מחיר? ביקשתי לנקות את המחיר מפטנטים. מצידי שיעלה גם 70 אג' לדקה, אך שיהיה מחיר אמיתי בלי פטנטים. וזה הביא אותנו ל-20 אג' לדקה, ועוד נגיע ל-10 אג' לדקה".

 

כחלון אמר דברים דומים בשבוע שעבר בדיוני ועדת הכלכלה על דחיית תשלום החובות של ערוץ 10. "הערוץ עמד עד כה בכל התחייבויותיו, הוא לא חייב דבר לאף אחד וטוב לכולנו שייעשה הכל כדי שימשיך לשדר".

 

באירוע שהתקיים הערב הוענקו אותות מטעם ארגון סופרברנס הבינלאומי למנהלים, מותגים, חברות ואישי ציבור. בתחילת דבריו, כחלון התבדח לגבי הפרסומים על תמיכתו במינויים של אנשי ליכוד לרשות השידור ואמר, "אני אזהר שלא להסתבך בדברים שאני אומר, כיוון שלאחרונה אני מסתבך עם דברים שאני לא אומר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
"הצדק ינצח". כחלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים