שתף קטע נבחר

פוראבר שכונה: הישראלי המכוער ב-Forever 21

בלאגן בחנות הראשונה של Forever 21 בישראל. כ-4,000 קונים עברו שם ביום אחד והותירו ערימות ענקיות של בגדים, סטנדים מבולגנים ואפילו פחיות שתייה. העובדים האמריקאים המומים והמוכרים לא מצליחים לסדר את החנות ולמצוא מידות. "אפילו העובדים מסודן ואריתריאה אמרו שלא ראו דבר כזה"

הישראלי המכוער נראה מכוער מתמיד בחנות הראשונה של רשת Forever 21 בישראל. החנות היפה, שנפתחה רק לפני כמה ימים, נראתה אמש (ד') כמו עיי חרבות, אחרי שנחיל של ישראלים רעבים לבגדים זולים הפך את החנות והותיר אחריו ערימות עצומות של פריטים זרוקים. כיוון שמדובר בחנות גדולה, הבלאגן חגג ובענק. 

 

 

שיא הכאוס נרשם בצהריים, אך גם בשעות הערב, החנות בת שתי הקומות עדיין המתה לקוחות שזרקו פריטים לכל עבר, וכתוצאה מכך נמלאה בבגדים ונעליים זרוקים שפוזרו בכל מקום באנדלרמוסיה.

 

כל הסטנדים של הבגדים בחנות היו מבולגנים מאוד ונתלה עליהם ערב רב של פריטים ספורדיים, שאין ביניהם כל קשר. קשה מאוד היה למצוא בחנות סטנד שיש בו את אותו דגם במידות שונות, כמו בכל רשת בגדים מסודרת, למעט מתלים גבוהים שידם של הקונים לא הגיעה אליהם.

 

אזורים שלמים בחנות איבדו את צביונם, למשל אזור פריטי הנערות נראה כמו כל אזור אחר בחנות, מפני שנזרקו בו פריטים מכל מין וסוג. במרכזו, נוצרה גבעה ענקית של קולבים. קונים נראו מודדים פריטים מחוץ לתאי ההלבשה ומשליכים אותם על הרצפה בבלגאן היסטרי. מתחת למדף נעליים מאולתר, נראתה פחית שתייה ופחית נוספת צצה באזור האקססוריז. רבים מהפריטים אזלו כבר ביום הראשון כמו חזיות למשל, אבל זה מילא, החנות נראתה כאילו יצאה משליטה.

  

מוכרת: "אני יודעת זה קטסטרופה"

"נראה כאילו חלילה היה פה פיגוע", סנטה אחת הלקוחות במוכרת. זו ענתה לה: "יותר נכון: מלחמה". לקוחה אחרת מלמלה לעבר מוכרת נוספת: "שוק בצלאל קטן עליכם, זה נראה כמו חנות יד שנייה. שוק, פשוט שוק" והמוכרת ענתה לה: "צודקת".

 

 

  

העובדים הישראלים והאמריקאים טרוטי עיניים. אחת המוכרות אמרה ל-ynet: "אני יודעת, זה קטסטרופה, זה נורא". מוכרת אחרת אמרה: "אפילו העובדים מסודן ואריתריאה אמרו שלא ראו דבר כזה בארצות שלהם. הוצאנו קופסאות כדי לסדר את הבלגאן, ואנשים מחטטים בקופסאות בלי בושה, שולפים פריטים. היתה אישה אחת שרצתה להוציא שרשרת מהסטנד ופשוט קרעה אותה. אנשים דורכים על בגדים בלי התחשבות. בבוקר היה מסודר פה, אני נשבעת לך".

 

"לא ראיתי דבר כזה בשום חנות בעולם"

גורם ברשת אמר ל-ynet: "העובדים מזועזעים. הם קיבלו אישור לפתוח חנות נעליים מאולתרת כי הלקוחות מתנפלים על הנעליים. הם לא עומדים בקצב ועובדים כל הלילה. הם מותשים".

 

הייתכן שלא התכוננו כראוי?

 

"הם התכוננו כראוי, אך לא ציפו לדבר כזה. לכן מביאים עוד עובדים מחו"ל. הם מופתעים מהפתיחה המאוד מוצלחת ולא ציפו לכזה טירוף".

 

המוכרים מחו"ל נראים המומים במיוחד, אבל הם מנומסים מאוד. מצד אחד קשה להם לומר: לא נערכנו כראוי. מצד שני קשה להם לומר: הלקוחות שלנו הם חיות.

 

"אני מצטער אני לא יכול למצוא לך מידות", אמר ל-ynet אחד המוכרים האמריקאים. "יש פה הרבה מאוד בלגאן".

 

אתם מסדרים את כל זה? זה נראה נורא.

 

"כן זה נורא. אנחנו לא מספיקים".

 

זה ככה בכל החנויות בעולם?

 

"ממש לא. לא ראיתי דבר כזה בשום חנות בעולם".

 

מוכרת אחרת שהגיעה לפה מארה"ב אמרה ל-ynet בעודה ממהרת להביא פריטים מהמחסן: "אנחנו משתדלים מאוד, אבל הלקוחות מתנפלים ומשאירים בגדים על הרצפה, כבר אין לנו מושג מה שייך למה. אני מאוד מצטערת על זה".

 

את יכולה לומר שאת נהנית לעבוד בת"א?

 

"זו חוויה, ללא ספק".

 

"אנחנו רוצים לסדר אנחנו עושים כמיטב יכולתנו"

עפרה בל מ-Forever 21 מסבירה: "אנחנו משתדלים כמה שאפשר, אבל אנשים מתלהבים וזו הדרך שלהם להראות את זה. הגיעה לחנות כמות אנשים דמיונית.

 

"רק היום עברו בחנות 4,000-3,800 וזה עוד לא מספר סופי כי נתונים מדויקים יהיו רק בחצות. והסתבר לנו שהישראלים מובילים במספר הפריטים שהם קונים בחנות: בכל העולם הממוצע של מספר פריטים לאדם עומד על בין 3-2 ברשת, בישראל זה 7.5 פריטים לאדם. עכשיו ברור למה הבלגאן. בחורה שרוצה לקנות שבעה פריטים צריכה למדוד 20. כיוון שאין לה תא מדידה פנוי, היא מודדת בחוץ, אז מן הסתם נהיה בלגאן".

 

נראה שהעובדים לא משתלטים על החנות.

 

"במהלך היום שמנו חבלים והכנסנו כמות מסוימת של אנשים בכל זמן נתון, וזה לא עזר. יש בחנות הרבה מאוד עובדים, אבל הם תולים פריט ו-3 שניות אחרי כן הוא נעלם. כיוון שיש הרבה אנשים ואין מספיק תאי הלבשה, כי 19 תאים לא מספיקים, אז לקוחות מודדים בכל מקום אפשרי בחנות לא משנה איפה וזה יוצר בלגאן. לא משנה כמה עובדים יהיו לנו, עדיין מאוד קשה לסדר את כל החנות זו חנות ענקית. אנחנו רוצים לסדר, אנחנו עושים כמיטב יכולתנו".

 

עד מתי אתם צופים שהמצב יישאר כך?

 

"העומס יימשך עד אחרי חנוכה, ואז לאט לאט זה יתמתן אנחנו עדיין בפתיחה ובהתלהבות ובסקרנות".

 

אתם חושבים שלא התכוננתם כראוי?

 

"התכוננו כראוי. יש להם ניסיון. ומחר מגיע עוד צוות מיפן כדי לעזור אצלנו. גם אצל היפנים היתה התנפלות רק שהם מסודרים, מחזירים הכל למקום, מקפלים. הישראלים פחות. תשמעי , זה משמח אותנו שיש כמות כזאת גדולה של אנשים אני מקבלת את זה באהבה".

פורסם לראשונה 21/12/2011 23:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
גבעה של קולבים באחת מפינות החנות
ערימות של בגדים ברחבי החנות
קונים ומבלגנים. חנות שלמה הפוכה
אין קשר בין הפריטים
פריטים ללא מידות על הסטנדים
פחית מתחת לסטנד נעליים מבולגן
תיק יתום על הרצפה
מומלצים