שתף קטע נבחר

ישיבה בירושלים: 4,000 שקל קנס לתלמיד שינהג

אחרי שסולקו מהישיבה כי הוציאו רשיון נהיגה בניגוד לתקנון, הוחלט בישיבת "באר התורה" להחזיר את 30 התלמידים "הסוררים", בתנאי שיפקידו "צ'ק ערבון" שייפדה אם ינהגו

נהגת? שילמת! בחורי ישיבת "באר התורה" (גיל) שהוציאו בסתר רישיון נהיגה וסולקו מהמוסד הלימודי - יחזרו אליו בתחילת השבוע לאחר שהוסכם כי יפקידו המחאה בסך 4,000 שקל כערובה לכך שלא ינהגו. רשיונם של התלמידים לא יישלל, אך אם ייתפסו נוהגים - תפדה הישיבה את הצ'ק כקנס.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

לפני כשלושה חודשים החליטו ב"באר התורה" להוציא מכתבי סילוק לכ-30 בחורים, לאחר שהוציאו רשיון נהיגה - וזאת בניגוד לתקנות הישיבה היוקרתית הנמצאת בבית וגן בירושלים. הנהלת הישיבה עשתה שימוש אסור במספרי תעודות הזהות של התלמידים כדי לבדוק באתר משרד התחבורה מי מבין 350 תלמידיה הוא בעל רשיון.

 

לדברי תלמידים, למרות שעברו על התקנון, ראש הישיבה - הרב גבריאל יוסף הלוי, החליט שלא לסלק בסופו של דבר את הבחורים עם הרישיון, אלא הטיל עליהם ללמוד במשך חודשיים בישיבה אחרת, כהרחקה זמנית. תלמידים בישיבה אמרו כי הפשרה שהושגה מצליחה להישאר את כולם מרוצים, למעט את הבחורים "הטובים" שלא הוציאו רישיון, וכעת רואים איך חבריהם חוזרים אחר כבוד אל היכל הישיבה.

 

"אני אישית מתכנן להוציא עכשיו רישיון נהיגה", אמר ל-ynet אחד מתלמידי הישיבה. "אני מקווה שעד שזה יקרה, משרד התחבורה יעשה מעשה - ולא יאפשר לפרטי האישיים להיות חשופים לכל אדם. אם אחרי כל מה שהיה הם חוזרים

כמו כלום, למה שאנחנו נקופח?".

 

תלמיד נוסף אמר: "שני הצדדים החליטו להישאר על העץ. בפתרון הזה, אף אחד לא באמת התקפל. מה שברור הוא שהישיבה לא יכולה לעשות מה שהיא רוצה, וככל שליותר בחורים יהיה רישיון - לא תהיה לה ברירה אלא להעלים עין".

 

למה מלחמות? למה לא פשוט לעבור ישיבה? ב"חברון" למשל לא עושה בעיות?

 

"זה מאוד קל להגיד לכו לחברון. אבל זה כמו לומר 'לכי תהיה טייסת קרב'. זה מאוד מאוד קשה להגיע לרף שלהם. ובלי קשר, מתוך 67 ישיבות גדולות בארץ, רק שש מוכנות לקבל בחורים עם רישיון נהיגה. אז אין ממש מקום לכל מי שרוצה ישיבה כזו באמת להגיע לשם. ההנהלה פה זה סוג של דיקטטורה, אבל זה מה יש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים