שתף קטע נבחר

ענף הסלולר רותח: טלפון חינם לילדים בכיתה א'

הם פונים גם לילדים: המפעיל הווירטואלי סלראן Five הודיע כי ישיק היום פיילוט מיוחד, במסגרתו יחולקו ל-200 תלמידי כיתות א' בשדרות מכשירי סלולר עם חבילות חינם למשך שנה. וכמה יעלה למבוגרים שירצו לעבור?

התחרות בענף הסלולר גוברת ומייצרת גימקים מקוריים במיוחד: יחיאל בן שושן, הבעלים של מפעיל הסלולר הווירטואלי סלראן Five, הודיע אמש (שבת) על השקת פיילוט למותג בהשתתפות 200 תלמידי כיתה א' משדרות. במסגרת התוכנית, שיוצאת לדרך היום (א'), יקבלו הילדים מכשיר של חברת הסלולר הישראלית שנסגרה, מודו, שכוללת חשבילה חודשית של 100 דקות, 100 הודעות SMS ו-100 מ"ב לגלישה באינטרנט בחינם בכל חודש, במשך שנה. לא ברור אם ההורים יקבלו את היוזמה בברכה או בדאגה.

 

היינו כחולמים

 

בן שושן שניהל חברת סלולר בארה"ב והיה הבעלים של חברה סלולרית אחרת, מתכנן לעלות לאוויר בסוף ינואר. הוא הציג את התוכנית שלו אמש בשדרות, באירוע השקת ניסוי המשתמשים של הרשת, בנוכחות בני משפחה ומשווקים. אם הילדים יחרגו מהמכסה החודשית, הם יוכלו להמשיך להשתמש במכשיר על חשבון המכסה של החודש הבא. לאחר החריגה ממסגרת החבילה, הם יוכלו להתקשר אך ורק לשני מספרים מוגדרים מראש (למשל, מספרי הטלפונים הניידים של ההורים). בסיום המכסה כולה אחרי שנה או פחות מכך, יוכלו ההורים להירשם לשירות או להטעין כרטיסי חיוג.

 

לשאלה אם הוא לא חושש מתגובות מודאגות של הורים מקרינה סלולרית או התמכרות לסלולר בקרב ילדים אמר בן שושן: "מדובר בחבילות מוגבלות, אך ההורים לא חייבם להשתמש במכשיר כטלפון סלולרי. הילדים יכולים להשתמש בו כנגן מוזיקה ומשחקים בלבד".

 

במקביל להטבה שתינתן להורים, כ-300 צרכנים בוגרים כבר נרשמו באתר האינטרנט של החברה, כדי לקחת חלק בניסוי משתמשים שיימשך כחודש, במהלכו ישתמשו בכרטיס SIM ולא ישלמו על שיחות, הודעות SMS וגלישה באינטרנט.

 

לאחר סיום הפיילוט, תציע סלראן לצרכנים חבילת פוסט פייד בעלת מאפיינים של פרי פייד, שכוללת תשלום חודשי קבוע של 55 שקל, בתמורה ל-100 דקות, 100 הודעות SMS וגלישה של 100 מ"ב בחודש. כל חריגה של דקת שיחה תעלה 18 אגורות, מסרון נוסף יעלה 12 ומ"ב גלישה נוסף יעלה 6 אגורות. אם המכסה לא נוצלה במלואה היא תעבור לחודש הבא.

 

כרטיסי חיוג גם ב-20 שקל

בנוסף, תציע החברה כרטיסי חיוג (פרי פייד) במחירים של 35 עד 49 אגורות לדקת שיחה, 30 עד 36 אגורות למסרון ו-20 אגורות למ"ב. בן שושן אמר הערב: "נמכור גם כרטיס חיוג של 20 שקל בלבד. אין דבר כזה בשוק". מחירי הכרטיסים הקיימים של החברות האחרות מתחילים מ-100 שקל.

 

בניגוד לרמי לוי, סלראן Five היא full mvno, כלומר מפעיל וירטואלי מלא שעושה שימוש באנטנות של מפעיל סלולרי קיים, אך מחזיק במתגים משלו. בצעד תקדימי החברה חתמה על הסכם שימוש אנטנות עם שתי חברות סלולר - פלאפון ואורנג', בעוד ששאר המפעילים הווירטואליים חתמו עם חברה אחת בלבד.

 

"בגלל ההסכמים גם עם פרטנר וגם פלאפון תהיה לנו הקליטה הטובה בארץ", אמר בן שושן. לשם השוואה, רמי לוי, שמספק שירותי סלולר על גבי רשת פלאפון, לא יכול לתת שירותים ללקוחות שברשותם מכשיר נייד מדור 2, משום שפלאפון לא משרתת לקוחות דור שני. לקוח כזה המעוניין לעבור ללוי יצטרך לרכוש מכשיר סלולר. השימוש של Five גם ברשת של אורנג' יאפשר סלראן להציע חבילות דור שני ללקוחות שלא מעוניינים בגלישה באינרטנט.

 

10 סנט לדקה בארה"ב

בשל ניסיונו של בן שושן בשוק הבינלאומי הוא יפנה גם לצרכנים שמרבים לדבר בחו"ל ומחו"ל לישראל. "בזכות הסכמי רומינג נספק את המחירים הכי טובים בשיחות מחו"ל", אמר.  לטענתו, החברה תציע כרטיס SIM רב לאומי, שיודע לקבל אוטומטית זהות של SIM מקומי ואמור לחסוך כך עלויות נדידה ואחרות. כך, המחיר ירד לכ-1 שקל לדקת שיחה ברוב המדינות ובארצות הברית ואנגליה -10 סנט בלבד - מחיר קרוב לדקת שיחה בישראל. בנוסף, התשלום הוא במודל "לא דיברת, לא שילמת".

 

בן שושן אמר בעבר כי הוא מכוון לכ-70 אלף לקוחות, הוא הוסיף: "החברה לא מתכננת לכבוש את השוק או להיכנס ראש בראש במפעילות הסלולר הגדולות. תחת זאת, החברה מכוונת בשלב זה אל קהל שלא מקבל היום מענה ראוי לצרכיו מחברות הסלולר הגדולות".

 

החברה מתכננת למכור כרטיסי SIM ומגוון מצומצם של מכשירים כמו מודו וסמארטפונים של וואווי (Huawei) הסינית בנקודות מכירה ברחבי הארץ. Five תמכור, ככל הנראה מכשירי וואווי מעט יקרים יותר מאלו שרמי לוי יחל למכור בשבוע הבא. "כבר ביום הראשון לפעילות נהיה ב-130 חנויות, לעומת 4 ואז 20 נקודות מכירה לרמי לוי. אם הוא מגייס 400 לקוחות ביום, אנחנו נגייס 450", אמר.

 


פורסם לראשונה 24/12/2011 22:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
ההורים יאהבו את התוכנית?
צילום: Index open
יחיאל בן שושן
צילום: ניב קנטור
סלראן five
מומלצים