שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גם ד"ר קליין השתיל PIP. פעל לפני הנחיות מש' הבריאות

  גם המנתח הפלסטי הידוע ד"ר דב קליין השתיל ללקוחותיו שתלים מסוג PIP בשנים בהן היה אישור משרד הבריאות לשתל. בשתיים ממטופלותיו נמצאה דליפה והשתלים הוחלפו. ד"ר קליין: "פעלתי ואמשיך לפעול לפי הגוף המנחה אותנו, משרד הבריאות". פרסום ראשון

  עברת הגדלת חזה אצל ד"ר דב קליין? כדאי שתגיעי להיבדק: ל-ynet נודע כי גם המנתח הפלסטי הפופולרי השתמש בשתלי סיליקון מסוג PIP לניתוחי הגדלת חזה בין השנים 2004-2003. לשתיים מהמנותחות במרפאתו נקרעו השתלים - והוחלפו בחדשים. אף שכבר ימים רבים ידוע על הסכנות שבשתלים הללו, בחר רק ביום שישי האחרון בשעה 14:00, לאחר הפרסומים בתקשורת העולמית והישראלית, לעדכן את המטופלות באתר האינטרנט שלו. 

   

  על פי מרפאתו של ד"ר קליין, 26 נשים עברו אצלו השתלה עם שתלי PIP בין סוף שנת 2003 ותחילת 2004, ולדבריו "על פי היבואן הרשמי, ממנו רכשנו את השתלים, לא מדובר בדגם הבעייתי". עם זאת, אצל שתי נשים שעברו אצל קליין את ההשתלה עם שתלי ה-PIP נמצאה דליפה והשתלים הוחלפו ע"י ד"ר קליין.

   

  בהלת הסיליקון - כל הכתבות:

  שר הבריאות הצרפתי לנשים: הסירו שתלי הסיליקון

  מאות מושתלות חזה ישראליות נקראות להיבדק

  מש' הבריאות ידע על סכנת הסיליקון - ולא אסר השימוש

  צרפת: 30 אלף נשים נקראו להחליף שתלי הסיליקון

   

  עוד נודע ל-ynet כי לנשים שיצרו קשר עם מרפאתו בשבוע שעבר נאמר כי הוא לא עשה שימוש בשתלי PIP. "אמרו לי שאין לי מה לדאוג כי הרופא מעולם לא השתמש בשתלים האלו", מספרת ל-ynet דנה (שם בדוי. השם המלא שמור במערכת), שעברה אצל ד"ר קליין ניתוח הגדלת חזה בשנים המדוברות. "רק למחרת התקשרו אליי ואמרו לי שאני צריכה להגיע למרפאה כי נותחתי עם שתלים של PIP וקבעו לי תור לבדיקה".

   

  "חמור ביותר שלא הזמינו את המטופלות לביקורת אחת לשנה. חידדנו כעת את ההנחיה הזו ונערוך בדיקה מקיפה באשר למנתחים שהתרשלו בתפקידם", אומר היום (א') ל-ynet גורם בכיר במשרד הבריאות.

    

  "לדעתי יש שם איזו השתקה"

  "עברתי ניתוח הגדלת חזה באותן שנים, אבל לא ידעתי שאלו שתלי PIP", מספרת דנה בשיחה עם ynet. "ביום חמישי בשבוע שעבר, כשהתחיל כל הבלגן, הייתה שמועה שד"ר קלין הוא חלק מאותם רופאים שהשילו את השתלים הפגומים. התקשרתי למרפאה שלו כדי לברר אם מדובר בשתלים האלו, אבל עוד לפני שנתתי את מספר תעודת הזהות כבר אמרו לי שאין לי מה לדאוג כי הרופא מעולם לא השתמש בהם".

   

  דנה חשבה שהיא יכולה להפסיק לדאוג, עד שביום שישי, יום לאחר שהתקשרה, קיבלה שיחת טלפון מהמרפאה של ד"ר דב קליין עם הבשורה: היא נותחה עם שתלי PIP וצריכה להגיע בדחיפות לבדיקה. "התקשרו אליי מהמרפאה ביום שישי ואמרו לי שאני צריכה להגיע אליהם לבדיקה כי נותחתי עם שתלים של PIP. היא אמרה לי את זה בפירוש וקבעה לי תור לד"ר קליין".

   

  דנה, שהופתעה מהשתלשלות העניינים, ביקשה לבדוק עם משרד הבריאות את העניין. לדבריה, נאמר לה במוקד משרד הבריאות כי ד"ר קליין כלל אינו מופיע ברשימת הרופאים שביצעו ניתוחי הגדלת חזה עם PIP. "לדעתי יש שם איזו השתקה, כי כשהתקשרתי למוקד של משרד הבריאות הבוקר (א') אמרו לי שהשם שלו בכלל לא מופיע ברשימה. אמרתי למי שדיברה איתי שבוודאות קיבלתי שיחה מד"ר קליין שבה נאמר לי שיש לי שתלי PIP, ושאלתי איך זה יכול להיות שזה לא מופיע אצלם. היא ענתה שתבדוק מה העניין ושכרגע הם לא יודעים".

   

  לדברי דנה, יש בה כעס גדול על השתלשלות העניינים, מאחר שהיא פנתה אל ד"ר קליין כבר לפני מספר חודשים בנוגע לשתלים - ואז נאמר לה שאין איתם שום בעיה. "הייתי אצלו לפני כמה חודשים כי התחושה שלי בשתל קצת השתנתה ודאגתי", היא מסבירה. "הוא אמר שאין מה לדאוג ושהוא לא שמע על בעיות עם השתלים, למרות שהיום אני כבר יודעת שכבר לפני שנתיים גילו שיש איתם בעיות. מפחיד אותי לדעת שאם לא הייתי אצלו בביקורת בכלל, לא היו במרפאה הפרטים המעודכנים שלי והם לא היו יכולים ליצור איתי קשר כדי להזמין אותי לבדיקה".

   

  האינטרפול במצוד אחרי מנכ"ל החברה שייצרה השתלים 

  בהלת הסיליקון, שפורסמה לראשונה ב-ynet, חוללה סערה ברחבי העולם לאחר שמשרד הבריאות הצרפתי קרא ל-30 אלף נשים שעברו השתלת סיליקון מסוג PIP לגשת עד סוף השבוע שעבר לבדיקה מחשש לדליפה, זאת עקב דיווחים על שמונה מושתלות שלקו בסרטן, אחת מהן מתה. הדליפה הייתה בשיעור של עד 10% לשנה מכלל המושתלות.

   


  האתר של ד"ר דב קליין. קורא לנשים להגיע ולהיבדק

   

  בשבוע שעבר התברר כי כבר לפני שנתיים הזהירו בצרפת מפני שתלי הסיליקון מסוג PIP והשיעור הגבוה של הקרעים בשתלים אלו, ואסרו על השימוש בהם שם. בינתיים נסגרה החברה המייצרת את השתלים, אולם בישראל כאמור, המשיכו לעשות בהם שימוש. בהמשך התברר כי חומר הבסיס לייצור הסיליקון היה מאיכות נמוכה שאינו ראוי לשימוש בבני אדם וכי משרד הבריאות ידע על האזהרות, אולם עדיין לא אסר על שימושם בארץ.

   

  אתמול הודיע האינטרפול כי הוא מנהל מצוד אחר מנכ"ל החברה שייצרה את השתלים, ז'אן קלוד מאס, בגין נהיגה בשכרות. אבל גם בצרפת מחפשים אחר מאס. בראיון לתחנת הרדיו "אירופה 1" אמר שר הבריאות הצרפתי חבייר ברטרנד: "אנחנו דורשים שהוא ייתן תשובות, כיוון שהוא רצה לעשות כסף על גב המטופלות. הוא חייב להימצא, יחד עם אחרים בחברה".

   

  ברטרנד אמר בסוף השבוע כי הוא קורא לכל 30 אלף הנשים מושתלות החזה מסיליקון מסוג PIP לפנות לרופא הכירורג להוצאת השתלים. אף שלא נמצא קשר ישיר לסרטן, הסביר ברטרנד כי הוצאת השתלים נחוצה כאמצעי בטיחות. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, משרד הבריאות הצרפתי כבר הודיע כי יממן את ניתוחי הוצאת השתלים.

   

  ברחבי העולם כבר מתכוננים לגל תביעות המוני נגד חברת PIP. מספר עורכי דין הודיעו שיגישו בימים הקרובים תביעות בגין הונאה והולכת שולל, לאחר שהתברר כי היצרנית השתמשה בג'ל סיליקון שאינו ראוי לשימוש בבני אדם, ושהוביל לקרעים ולדליפת הסיליקון בגופן של המושתלות. 

    

  ממרפאתו של ד"ר קליין נמסר בתגובה: "כמו עשרה רופאים פלסטיקאים מובילים בישראל, השתלתי גם אני בעבר שתלי PIP. אמנם זה היה מזמן ומספרם מועט, אבל יש לי מחויבות למטופלות. פניתי רשמית למשרד הבריאות לקבלת הנחיות מדויקות, כיצד לפעול. משרד הבריאות הישראלי הורה שלא להחליף את השתלים, אלא אם כן התגלו בהם קרעים. פעלתי ואמשיך לפעול לפי הגוף המנחה אותנו, משרד הבריאות".
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענת מוסברג
  ד"ר דב קליין. "פניתי רשמית למשרד הבריאות לקבלת הנחיות מדוייקות, כיצד לפעול"
  צילום: ענת מוסברג
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים