שתף קטע נבחר

שלט "מרוכך" בבית שמש: "נשים, לא להתעכב"

נמשכת המלחמה על השלטים ברחובות העיר. ח"כ שטרית: "קחו את אלה שהחזירו את השלט בבית שמש, כסחו אותם"

בית שמש לא שוקטת לרגע: השלטים שמורים לנשים מה לעשות ואיך לנהוג, ממשיכים להעסיק את פקחי העירייה גם הבוקר (יום ב'), ושלטים שהסירו אמש כבר נתלו שוב במקומות שונים בעיר. אחד מהם, בנוסח "מרוכך" שמורה "נשים מתבקשות שלא להתעכב במקום זה", נמצא סמוך לאחד מבתי הכנסת בשכונה שבה מתגוררים החרדים הקיצונים.

 

בית שמש בכותרות: 

למניעת היריקה הבאה: מאות מצלמות הוצבו בעיר

נתלו מחדש שלטי ההדרה, חרדים התפרעו

נעצר חרדי שירק על אשה, השופטת שחררה

 

מנכ"ל העירייה הגיע לשוחח עם ראשי השכונה, אך השלט טרם הוסר. מעיריית בית שמש נמסר: "היה ברור שברגע שנסיר את השלטים, נמצא שלטים נוספים ברחבי העיר. אנו מתנגדים למהלכים מסוג זה וסבורים שהמסר הועבר".

 

הוראות השעה במרחב הציבורי בעיר (צילום: נפתלי) (צילום: נפתלי)
הוראות השעה במרחב הציבורי בעיר(צילום: נפתלי)
 

לסערה שחולל הפרסום אודות היחס המבזה מצד אנשי הקהילה החרדית בעיר, התייחס מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, בתום דיון בוועדת חוץ וביטחון בכנסת: "הייתי בבית שמש לפני חודש וחצי, הציגו את הבעיות, ראיתי את הטיפול של המשטרה - העצורים ומספר כתבי האישום". הוא הדגיש כי "המשטרה לא יכולה לטפל במטה קסם בכל הבעיות בישראל. מרבית החרדים שומרי חוק וצריך לא להכתים אותם אבל גם מנהיגות הציבור הרלוונטית צריכה לתת דעתה".

 

המפכ"ל הסביר כי יש נושאים שנחשפים כיום לציבור, אבל המשטרה עוסקת בהם חודשים ארוכים. "לא נשנה מדיניות. הטיפול שלנו במפרי החוק נחוש, ולא משנה אם הרקע לכך הוא אידיאולוגי, תרבותי, או נובע מאמונה כזו או אחרת", הדגיש. "אנחנו מדינת חוק ונמשיך לאכוף אותו. בשבוע שעבר זה היה 'תג מחיר', היום זה הדרת נשים. המשטרה לא עובדת לפי כותרות. המהלך הבא שאנחנו מתכוונים לעסוק בו הוא הגדלת סיכויי העבריין להיתפס בישראל".

 

על הביקורת בדבר שחרור מהיר של פורעי חוק אמר דנינו: "המשטרה היא חוליה אחת בשרשרת. חלק מההחלטות הן שיפוטיות, ולעיתים אנחנו מערערים עליהן. למדנו שככל שנפגין יותר נחישות כך כנראה יעשה גם בית משפט". 

 

ח"כ מאיר שטרית (קדימה) קרא לנהוג בתקיפות בפורעי החוק בעיר: "קחו את אלה שהחזירו את השלט בבית שמש – כסחו אותם". הוא טען כי יש להגדיל את מספר המשרתים במשטרה: "זה שירות דומה לשירות הצבאי. ברור לי שהאוצר לא מתכוון להגדיל את התקנים של המשטרה, ואם אנחנו בוועדה לא נאשר את גיוס החיילים למשטרה, היא תישאר קירחת מכל הצדדים. אם זה תלוי בי הייתי מוריד חטיבה שלמה מצה"ל ומעביר אותה למשטרה. הגיע הזמן שהיא תפסיק להיות נחמדה מול הפשע ברחובות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלטים שהוסרו נתלו מחדש
צילום: חדש בבית שמש
מקומן של נשים. בית שמש
צילום: רויטרס
מומלצים