שתף קטע נבחר

למניעת היריקה הבאה: מאות מצלמות בבית שמש

מצלמות האבטחה יוצבו גם סמוך לבית הספר "אורות", שם לומדת נעמה מרגוליס, כדי לסייע למשטרה לזהות תושבים היורקים ומקללים את התלמידות. הלילה הוסרו שוב שלטי הפרדה שנתלו בשנית

תושבי בית שמש תחת מעקב: שלטי הדרת הנשים הוסרו בשנית הלילה (יום ב') על ידי פקחים ושוטרים, אחרי שאנשי הזרם החרדי הקיצוני תלה אותם מחדש - אבל בעירייה ממשיכים במאמץ למנוע את היריקה הבאה. עיריית בית שמש והמשטרה החליטו אתמול (יום א') להציב בין 300 ל-400 מצלמות אבטחה ברחבי העיר. כמה מהן יוצבו סמוך לבית הספר "אורות" שבו לומדת נעמה מרגוליס, שהפכה בשבוע האחרון לפנים של המאבק.

 

הדרת נשים - הכתבות האחרונות ב-ynet:

נתלו מחדש שלטי הדרה. חרדים התפרעו: "נאצים"

ישי: בבית"ר ובהפועל נשים משחקות עם גברים?

חרדי תועד יורק על אשה - ושוחרר כעבור יום

הדרה ממשלתית: כך נבלמו חוקי סיוע לנשים

 

מצלמות האבטחה יותקנו כדי לסייע למשטרה לזהות תושבים המתנכלים לעוברים ושבים, ובפרט לתלמידות בית הספר, ולמצות עמם את הדין. ההחלטה על כך התקבלה בישיבת מועצת העיר, ביחד עם ההחלטה להסיר את שלטי הדרת הנשים.

 

אחד מחברי המועצה סיפר: "בישיבה היום הודיע ראש העיר על מדיניות תקיפה נגד החרדים הקיצוניים בשכונה (רמת בית שמש - י.א). לאחר שהושקעו כל כך הרבה ישיבות ודיונים במטרה למצוא הידברות איתם, הגיע הזמן גם להשתמש בשוט מהצד השני. ראש העיר ביקש את גיבוי המשטרה למהלך הזה משום רגישות העניין". 

 

שלט הקורא להתלבש בצניעות בבית שמש (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
שלט הקורא להתלבש בצניעות בבית שמש(צילום: רויטרס)

 

מצלמות האבטחה יחוברו למוקד עירוני שיאויש 24 שעות ביממה. גורם בעירייה סיפר כי בהתחלה נעשתה פנייה למשטרה כדי שתציב את המצלמות, אך המשטרה סירבה ואמרה שזה לא מתפקידה. "לכן שכרנו קבלן חיצוני", הסביר.

 

יש לציין כי הצבת המצלמות תוכננה בכל מקרה במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות", אולם הוקדמה לנוכח האירועים האחרונים. "שלבים מסוימים של התוכנית פועלים כבר שנה, אולם הוחלט לעלות שלב בעקבות אירועי האלימות האחרונים ולהוסיף את אזורי החיכוך לרישות המצלמות", אמרו בעירייה.

 

הקרב על השלטים

הלילה עצרו חוקרי ובלשי תחנת משטרת בית שמש צעיר חרדי שחשוד שתקף אתמול צוות שידור של ערוץ 2 וגרם נזק לרכוש. פרקליטו של החשוד, עו"ד יאיר נהוראי, הכחיש בשמו את החשדות המיוחסים לו, והוא אכן שוחרר לאחר שהוברר כי אין לו קשר לארוע. אך במשטרה הזהירו כי צפויים מעצרים נוספים.

  

אמש הסירה עיריית בית שמש שלטים הקוראים להדרת נשים, בסיוע של המשטרה. עשרות חרדים התגודדו סביב השוטרים, קראו קריאות כגון "נאצים" ויידו אבנים. לא היו נפגעים ואיש גם לא נעצר. המשטרה אמרה כי בכוונתה לעצור בהמשך את המתפרעים. לאחר שהוסרו, נתלו מחדש כמה מהשלטים.

 

"קופה לגברים בלבד" (צילום: שרית רוס) (צילום: שרית רוס)
"קופה לגברים בלבד"(צילום: שרית רוס)

 

ההצעה להסיר את השלטים כבר עלתה בעבר בישיבות מועצת העיר בכמה הזדמנויות,

אולם נגנזה בשל החשש שהם ייתלו מחדש - כמו שאכן קרה אמש. "העירייה צריכה לעשות את שלה", אמר הגורם בעירייה, "יש כאן גם אמירה ציבורית. יבואו שלטים חדשים, נתמודד גם איתם, אבל לפחות אתה לא נותן לזה גיבוי ולגיטימציה בכך שאתה משאיר אותם על כנם".

 

בעיריית בית שמש ביקשו למסור כי ראש העיר משה אבוטבול החליט על "מדיניות יד תקיפה ונוקשה כלפי הקיצוניים". לדברי ראש העיר, "המצלמות יתרמו לתחושת הביטחון האישי בקרב ילדות בית הספר וכן יסייעו למשטרת ישראל באכיפת הסדר הציבורי באזור".

 

בהכנת הידיעה השתתף נרי ברנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השלט הוסר, ונתלה מחדש
צילום: נפתלי
ירק ושוחרר - אחרי פחות מ-24 שעות
צילום: נועם מושקוביץ
נעמה מרגוליס. מצלמות ליד בית הספר
מומלצים