שתף קטע נבחר

מסתמן: אישום ברצח מנהל כספים יופחת להריגה

שותפם של ספיר ורטון ושלווה ציציאשווילי לרצח אריה גזית בתחנה המרכזית בתל אביב, כבר הורשע בהריגה. שופטת העליון: לא ניתן יהיה לייחס להם עבירה שונה משלו

אישום מרוכך: ספיר ורטון ושלווה ציציאשווילי, הנאשמים ברצח מנהל הכספים אריה גזית בינואר 2010, יואשמו ככל הנראה בהריגתו. כך עולה מדבריה של שופטת בית המשפט העליון אסתר חיות, שדנה בהארכת המעצר הרביעית של השניים. מחר (יום ד') ידון בית המשפט המחוזי בתל אביב בחלופות המעצר שלהם.

 

עוד עסקאות טיעון שנחתמו לאחרונה:

עסקה מתגבשת עם הדורס באומן 17: "לא לאומני"

עסקה עם רוצח אשתו ההרה: בסוף הוא יראה את הזריחה

אחרי 4 שנים: עסקה מקלה להורגי גיא חג'ג'

 

ורטון וציציאשווילי הואשמו בין השאר בעבירות של רצח תוך ביצוע שוד וסחיטה בכוח, שאירע בתחנה המרכזית בתל אביב. אך לאחר שסרגי שינצין, שותפם למעשה, הודה בעסקת טיעון והורשע בהריגה בלבד, מסתמן שגם הם יזכו בעסקת טיעון כזו. לצורך הסדר הטיעון, שעד כה הצדדים לא הגיעו להסכמות לגביו, יעברו השניים הליך גישור שינהל השופט צבי גורפינקל.

 

במהלך משפטם של השניים, עלה להעיד המדובב המשטרתי בפרשה, אולם לטענת סנגוריהם, עו"ד משה שרמן ועו"ד דוד יפתח, נפלו טעויות בתמלול שיחותיו עם שינצן. חקירת המדובב עדיין לא הסתיימה ונדרשו עוד שבע ישיבות של בית המשפט בנושא.

 

כשביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרם של ורטון וציציאשווילי ב-90 יום נוספים, הכריעה השופטת חיות כי "ככל שהדבר נוגע למשך ניהול המשפט, לא ניתן להתעלם מההתפתחויות שאירעו בינתיים, משהתברר כי נפלו טעויות בתמלול שיחותיו של המדובב עם המשיב 3". עוד הוסיפה חיות: "דומה כי אין צורך להכביר מילים באשר לחומרת המעשים המיוחסים לשניים ובעניין זה ציינתי בהחלטתי הקודמת בעניינם כי הם מואשמים להיות אדריכליו של שוד אלים ומתוכנן לפרטי פרטים שהידרדר לרצח".

 

אולם לדבריה, "לשאלתי אישרה המבקשת כי לאחר שסרגי שינצין הנמנה עם מבצעי השוד - הורשע על פי הודאתו בעבירת הריגה ולא בעבירת רצח, נראה כי לא ניתן יהיה לייחס למשיבים 1 ו-2 (ורטון וציציאשולי) עבירה של רצח תוך ביצוע שוד אלא עבירה של הריגה בלבד. בנסיבות אלו כולן, אני סבורה כי יש מקום לבחון אפשרות לשחרור המשיבים לחלופת מעצר הולמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ורטון. לחלופת מעצר
צילום: דודו אזולאי
עו"ד דוד יפתח ועו"ד משה שרמן. מייצגים את הנאשמים
צילום: ירון ברנר
מומלצים