שתף קטע נבחר

משכנו החדש: הנשיא שכר דירה ב-5,000 דולר

בעקבות השיפוצים במשכן המוצף, יתגורר הנשיא פרס בארבעת החודשים הקרובים בדירה שכורה בי-ם, לא רחוק מחומות העיר העתיקה. בדירה סלון גדול לאירוח, חדר שינה ו-3 חדרי עבודה

אחרי שהתשתיות בבית הנשיא בירושלים קרסו ודירת מגוריו הוצפה, הנשיא שמעון פרס יעבור דירה ביום ראשון הקרוב.

 

ביתו הזמני של הנשיא, בארבעת החודשים הקרובים, יהיה בשכונת ממילא - לא רחוק מחומות העיר העתיקה. הוא יתגורר בדירה השייכת ליהודי חרדי תושב ארצות-הברית, שלא מתגורר בה במהלך השנה. מדובר באחת מ"דירות הרפאים" הרבות הנמצאות בירושלים.

 

אל הדירה שנבחרה הגיעו אנשי בית הנשיא דרך חברת תיווך, אחרי שבחנו כמה חלופות ובהם מגורים בבית מלון בירושלים. שכר הדירה עומד על 5,000 דולר בחודש ובבית הנשיא ציינו כי המשכיר ביקש לוותר על התשלום, אך בקשתו נדחתה על-ידי מנהל הדיור הממשלתי, ששלח שמאי לבית וזה קבע את גובה שכר הדירה.

 

מרוהטת ומאובטחת: 3 קומות, 450 מ"ר

בדירה עצמה, שמשתרעת על פני 450 מ"ר, שלוש קומות. יש בה סלון גדול לאירוח, חדר שינה ושלושה חדרי עבודה. יורם רביב, המשנה למנכ"ל בית הנשיא, סיפר: "הדירה שנבחרה מרוהטת לחלוטין, כך שהנשיא עובר לשם רק עם בגדיו".

 

מים, פחי אגירה ופסולת בבית הנשיא  (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל) (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)
מים, פחי אגירה ופסולת בבית הנשיא (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)

  

לדבריו, הדירה מתאימה מאוד לנשיא. "לאחר שחיפשנו פתרון בקדחתנות, הדירה שנמצאה מאפשרת מצד אחד אירוח של שועי עולם ומהצד השני מגורים לנשיא - שעומדים בדרישות ביטחון מחמירות".

 

בינתיים, אנשי השב"כ עסוקים בהתקנת מצלמות והקמת מערך אבטחה סביב הבית, שבו הנשיא יקיים פגישות לפחות בשבועיים הראשונים - עד שישופצו הלשכה והטרקלין בבית הנשיא הקבוע.

 

שיפוץ בית הנשיא יעלה מיליונים

אגב, עלות השיפוץ הנוכחי מוערכת בין 2.5 מיליון שקלים ל-3 מיליון שקלים. בבית הנשיא מסבירים כי כשליש מהכסף יגיע מחברת

 הביטוח האחראית למבנה וסכום נוסף יילקח מתקציב בית הנשיא ומתוספת של משרד האוצר. השיפוץ המקיף, עם זאת, ידרוש תוספת תקציבית מיוחדת והחלטת ממשלה.

 

בעיות התשתית בבית שנבנה בשנות ה-60 ואוכלס לראשונה ב-1971, בתקופת כהונתו של הנשיא זלמן שזר, ידועות זה זמן רב. רביב הסביר כי "תשתיות הליבה - אינסטלציה, מים, חשמל ומיזוג - לא טופלו מעולם והמבנה, שלא עבר שיפוץ יסודי, לא עומד בתקנים של נגישות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, בטיחות ובטיחות אש".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הנשיא, השבוע
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
פרס. 450 מ"ר ליד העיר העתיקה
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים