שתף קטע נבחר

בכירי החרדים בבית שמש: נשים מדירות את עצמן

בהודעה רשמית של בכירי הקריה החרדית, לראשונה מאז התפוצצות הפרשה בתחילת שנת הלימודים, הם מתנערים מאלימות הקנאים, אך מאיימים: אם יוסרו שוב השלטים על ההפרדה - הם יוצבו בכל רחבי העיר

בכירי הקריה החרדית בבית שמש שוברים שתיקה ומתייחסים לראשונה לסערה התקשורתית סביב "הדרת הנשים" בשכונתם. בהודעה מטעם גורמים בכירים, המעצבים את עמדתה הרשמית של הקהילה, הם מתנערים מאלימות ה"קנאים" אך מטילים על התקשורת את האחריות להקצנה.

 

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

בהודעה רשמית שניסחו עסקני הקריה עבור כלי התקשורת ה"כלליים" - ושהגיעה לידי ynet - נכתב: "אירועים שוליים, שלהם אחראים בודדים בשולי המחנה, מוצגים כמעשים של כלל הציבור החרדי המתגורר בעיר. אנו מגנים כל אלימות באשר היא, ובאותה נשימה אנו מגנים את ההתקפות הפרועות של התקשורת... 

 

"העיתונות יוזמת פרובוקציות מכוונות כדי להשחיר את פני התושבים, שהינם אנשים שלווים, שקטים וסובלניים לזולת, החיים את חייהם על פי אמונתם. במקרים אחדים, יזמו צוותי תקשורת הבאת נשים שאינן צנועות לשכונה על מנת להתסיס את האווירה ולקצור 'הישגים' תקשורתיים'. הם יתנו על כך את הדין בדרכים המקובלות".

  

לא מוותרים על השלטים

באשר לשלט ההפרדה שהוצב שוב ושוב סמוך למתחם בתי הכנסת, גם לאחר שהוסר על-ידי העירייה, נכתב: "גם לו הדבר היה תלוי בנשים בלבד - הן היו מדירות עצמן מרצונן החופשי מסביבת בתי הכנסת. נשות הקריה החרדית עומדות מאחורי הצבת השלט -  שמתנוסס במקום כבר למעלה מעשור - לא פחות מאשר הגברים בשכונה, והן גאות בכך.

 

"בשל המתקפה התקשורתית הפרועה, החליטה העירייה אמש בצעד כפוי וללא כל הצדקה חוקית, להסיר את השלט... התושבים ועסקני השכונה מצהירים כי השלטים הללו - שהוצבו מתוך כבוד לנשים ובשל העובדה כי היהדות מורה על הפרדה בין גברים לנשים במרחב הציבורי - יוצבו שוב ושוב ושוב ושוב... מלחמה תקשורתית ומשטרתית נגד שלט זה, תגרור הצבת שלטים דומים ליד כל בית כנסת ברחבי העיר".

 

בסיום ההודעה מבהירים מנסחיה כי "הציבור החרדי הינו ציבור שקט שרק מבקש לחיות את חייו על-פי השקפת עולמו, ובנקודה זו לא יהיו פשרות. תושבי הקריה החרדית בבית שמש שילמו במיטב כספם על בתיהם, במטרה לחיות במרחב חרדי-הומוגני בו יוכלו לחנך את הדור הצעיר כמסורת אבותינו שהועברה מדור לדור. לאיש אין זכות למנוע זאת מהם".

 

מצלמות אבטחה בעיר? אל תבנו על זה

אתמול הודיעו עיריית בית שמש והמשטרה כי בין 300 ל-400 מצלמות אבטחה יוצבו ברחבי העיר, בניסיון להילחם בקיצונים שמשפילים נשים וילדות. לפי התכנית, כמה מהמצלמות יוצבו סמוך לבית הספר "אורות", שבו לומדת נעמה מרגוליס, הילדה שהפכה בשבוע האחרון לפנים של המאבק.

 

צוותי צילום שהגיעו לשכונה החרדית בימים האחרונים הותקפו, בהם עיתונאים מערוץ 10 ומערוץ 2. גם צלם

עיתונות הותקף במקום. המשטרה עצרה שלושה חשודים בתקיפה ושני חרדים נוספים שהפרו את הסדר.

 

תושבים בבית שמש ששמעו על התכנית להציב מצלמות הביעו תקווה שהפרויקט יקרום עור וגידים, אלא שחלק מי שמכיר מקרוב את פועלו של ראש העיר, משה אבוטבול, הטיל ספק ברצינותו.

 

"מי שחושב שבאמת יהיו מצלמות כאלה - טועה", אמר חבר האופוזיציה בעירייה, מוטי כהן. "לא ייתכן שראש העיר שהוא חרדי יתקין מצלמות כאלה דווקא בשכונות החרדיות, בהן צצות כל הבעיות. המהלך הזה הוא למראית עין בלבד ואני חושש שבקצב הזה לא נצליח לחיות בעיר כמו שרבים מאיתנו היו רוצים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלטים בבית שמש
צילום: נפתלי
מומלצים