שתף קטע נבחר

פרס קרא להפגין בבית שמש: "הם לא אדוני הארץ"

מול שגרירי ישראל בעולם, הדגיש נשיא המדינה את החשיבות שבהצטרפות האזרחים למאבק בהדרת נשים. "היום זה מבחן לכולם - כדי להציל את הרוב מציפורניו של מיעוט קטן"

"להציל את הרוב מציפורניו של מיעוט קטן ששורט באושיות הדמוקרטיה". נשיא המדינה, שמעון פרס, הצטרף הבוקר (יום ג') בקול גדול למאבק נגד הדרת נשים וקרא לציבור להגיע אחר הצהריים להפגנה החילונית בבית שמש. "היום המבחן לעם הוא לא רק לשוטרים", אמר בכנס שאיגד בירושלים את שגרירי ישראל בעולם, "דתיים, חילונים, מסורתיים - כולם כאיש אחד מוכרחים להגן על דמותה של מדינת ישראל מול מיעוט שמפר את הסולידריות הלאומית, הם לא אדוני הארץ".

 

עוד בערוץ החדשות :

 

פרס וליברמן, היום בירושלים. "לא רק שוטרים" (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
פרס וליברמן, היום בירושלים. "לא רק שוטרים"(צילום: משה מילנר, לע"מ)
 

לדברי פרס, "ראינו אתמול איך השוטרים נאבקים למען שוויון זכויות אלמנטרי בבית שמש בשליחות המדינה כולה. אם הם כל כך מעריכים נשים, שיעברו למדרכה השנייה. אין לאיש זכות להרים יד או לאיים על ילדה או אשה. הם לא אדוני הארץ. כולנו אזרחי הארץ, שמחתי מאוד לשמוע ביטויים בזכות שוויון וכבוד האשה. זה חלק מתורתנו ואנו נלחמים על תוכן המדינה ואי אפשר להטיל הכול על השוטרים. היום זה מבחן שהעם כולו צריך להתגייס ולהציל את הרוב מציפורניו של מיעוט קטן ששורט באושיות הדמוקרטיה".

 

פרס עסק גם בסוגיה האיראנית, ורמז על יכולותיה של ישראל: "מדובר בסכנה גדולה מאוד אבל זו לא סיבה שניכנס להיסטריה. לישראל יש יכולות אמיתיות או מדומות שתורמות ליכולת ההרתעה, כמו דימונה. תנו לאחרים לחשוב שיש לנו תשובה, גם לאיראן. לנו אין שום עניין לעשות את איראן מונופול ישראלי משום שהיא סכנה לעולם ולא רק לנו, את זה אפשר להשאיר לידידתנו אמריקה".

 

בדבריו, התייחס הנשיא גם למה "שצריכה להיות מדיניות החוץ של מדינת ישראל", כהגדרתו, ואמר כי "למעשה, כל הממשלות בעולם נחלשו. הסיבה העיקרית היא כי נלקחה מהן השליטה

בכלכלה. צוקרברג שעשה את הפייסבוק שינה את פני העולם, אפילו מהפכות עשה".

 

פרס פירט על משאבי הטבע המועטים שיש למדינה, והדגיש כי "כוחה של ישראל הוא שבכלום הזה של הטבע היא גילתה את כוחו של האדם. תפקיד משרד החוץ הוא לשמור שהייצוא לא ייפגע. מי שמוכר בחוץ, לא מוכר רק מוצרים אלא גם יחסים. אם יהיה לנו רק מוצרים ולא יחסים לא נוכל למכור".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס, היום בירושלים. "כולנו אזרחי הארץ"
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים