שתף קטע נבחר

הכי חם בחורף: מסיבות של דתיים

במבט ראשון זה נראה כמעט כמו כל מסיבה במועדון תל-אביב, אבל מבט נוסף מבחין באחוז גבוה מאוד של כיפות ובנות בבגדים פחות נועזים. שמירת נגיעה זה כנראה לא הצד החזק פה, אבל הבליינים יודעים: "לא מייצגים את הציבור"

דתיים שאוהבים לבלות בדרך כלל מתקשים למצוא מקומות שמתאימים בדיוק להם. אין מועדון תל-אביבי שמציע אוכל כשר, ולעתים גם הריקודים והלבוש הוא קצת יותר ממה שגם הדתי הבליין מרשה לעצמו.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

את הצורך במסיבות מיוחדות לדתיים זיהה רפאל אדלר, שפתח ליין במיוחד לדתיים הבליינים - ואיך לא, זה הפך כבר למסורת. "כ-80 אחוז מהמשתתפים הם דתיים ו-20 אחוז דתל"שים", אמר אדלר לצוות אתר לייטים, "זוגות מגיעים לכאן כדי להיות עצמם, להשתחרר מהעכבות של היום-יום".

 

 

"לרוב זה אותם דתיים שמגיעים לכאן. דתיים לייט כאלה, שלושה אחוזים", מספרת בליינית, "באים לפה לכמה מטרות, גם בשביל הכיף, וגם בשביל מטרות סמויות, כמו להכיר". 
 

אחד הבליינים מסביר באופן ברור: "המסיבה הזו לא מייצגת את הציבור שלי, אני לא מייצג את הציבור שלי. על כל מסיבה כזאת, על כל אחד כמוני, יש 30 דתיים שלא הולכים למסיבות כאלה, ולא מעניין אותם השטויות האלה".

 

אבל בליין אחר מוסיף: "מי שפה, זה לא אומר שבדברים אחרים הוא פחות מקפיד. זה אומר שבדבר הזה, הוא יותר זורם ופחות איכפת לו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסיבות מהמגזר
צילום: לאה פרנק, אתר לייטים
מומלצים