שתף קטע נבחר

הומור שחור: כל בדיחות החרדים על הדרת נשים

העולם מציק - אז החרדים צוחקים: באוטובוס מהדרין עם אינטרנט ישבו הנשים מקדימה כדי שלא יראו לאן הגברים גולשים, ועיריית בית שמש בסלוגן חדש: "בואו אלינו - מרחק יריקה מירושלים". למהדרין בהומור יש גם דברים בוטים יותר

"למה אוטובוס מהדרין לא נוסע ברוורס? כדי שלא יהיה חשש של 'נשים מקדימה'". זו אחת מעשרות בדיחות והתחכמויות שרצות בשבועיים האחרונים ברחובות מאה שערים ובית שמש. נוכח תחושת הרדיפה, ההסתה והעליהום -שולפים החרדים את הנשק החם ביותר שלהם: הומור העצמי.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"הדרת נשים זה גם מצחיק", הם מסבירים, ומעבירים עוד דחקה מתוחכמת מפה לאוזן בשטיבלך, במקוואות ובספסלים האחוריים של בתי הכנסת. גם בסמס הבדיחות זורמות, בתנאי שיש לך טלפון "לא כשר" כמובן.

 

"מערכת כיפה סרוגה יירטה יריקה"

זה אמנם התחיל בקווי המהדרין, בעקבות טניה רונזבלט, אבל מאז עבר הרבה רוק בבית שמש. אחרי שנעמה בת ה-8 גנבה את ההצגה והעלתה את העיר לכותרות, זה נשמע כך: "אזעקת 'צבע שחור' - התקבל דיווח על יריקה באזור 'אורות בנות'. אותרה נפילה בשטח פתוח. אין נפגעים... על-פי מקורות פלסטינים, מערכת 'כיפה סרוגה' הצליחה ליירט יריקה נוספת".

 

בגרסאות פחות עדינות ומנומסות זה הפך ל"רקטה מסוג סמחטה אותרה בחולות הקריה החרדית". אגב, בבית שמש הפך הסיקריק לסיק-רוֹק.

 

נוכח "תוכנית החלוקה" של בית שמש והתדמית השלילית שיצאה לעיר, יזמה העירייה קמפיין הסברתי, בניסיון למשוך זוגות צעירים לגור בה. הסלוגן הנבחר: "בואו לבית שמש - מרחק יריקה מירושלים".

 

בציבור החרדי מתבדחים ואומרים כי מחירי הפרסום על "שלט המריבה", המורה על הפרדה בין גברים לנשים בשכונת נחלה ומנוחה, זינקו בשבוע האחרון במאות אחוזים בגלל החשיפה הגדולה בכל כלי התקשורת.

 

את תחושת הרדיפה – גם מצד הפוליטיקאים – מבטאים בדחני החרדים ב"הצעות חוק" הומוריסטיות למניעת הדרת נשים: אישה הנוהגת ברכב תיסע תמיד בכל הנתיבים מבלי שתיעקף, ברכת "שלא עשני אישה" תושמט מסידורי התפילה ובמקומה ייכתב "חבל שלא עשני נעמה", ובראשות הממשלה יהיו תמיד גבר ואישה יחד – כמו ביבי ושרה כיום.

 

דרוש: רב-קו

אבל כאמור, הבדיחות החלו עוד בעידן הכותרות של קווי המהדרין. קובץ "הלכות" בנושא קבע כי "אסור לקווי המהדרין לנסוע על פסי האטה כדי שלא יהיו ריקודי תערובת"

וכי "לכל אוטובוס מהדרין ימונה רב-קו".

 

אז גם נטען כי השלטים בתחבורה הציבורית התחלפו מ"כל כבודה בת מלך פנימה" ל"כל

בת מלך – פנימה!".

 

יש והבדיחות בוטות יותר: "באוטובוסים שבהם יש אינטרנט אלחוטי, ישבו הגברים מאחורה והנשים מקדימה - כדי שלא תראינה להיכן גולשים הגברים".

 

ויש שהבדיחות בוטות הרבה יותר: "רב רפורמי אומר לעיתונאי: 'אצלנו אין הדרת נשים. יש לנו רבניות, קוראות בתורה וחזניות'. העיתונאי: 'ומוהלות - יש לכם?' הרב: 'לא. הן לא יכולות לכרות את הענף שעליו הן יושבות'".

 

  • שמעתם בדיחות נוספות? שתפו אותנו בטוקבקים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יש אינטרנט? גברים לאחור
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים