שתף קטע נבחר

הצעה: פטור ממס לבניית ממ"ד ביישובי הדרום

למרות שתושבי הדרום מופגזים מזה שנים רבות, מי שבוחר להגן על עצמו ולבנות ממ"ד צריך לשלם על כך מסים שונים. כעת עלתה הצעה לדיון שמבקשת לשנות מצב אבסורדי זה

וועדת הכספים החליטה היום (ג') לדרוש מהשר להגנת העורף, להציג לה בהקדם המלצות לסיוע של המדינה במימון בניית ממ"דים בבתים פרטיים ישנים באזור הדרום. זאת בעקבות התמשכות איום הטילים על יישובי הדרום ובמסגרת עבודת מטה שהמשרד שוקד עליה, לשיפור המיגון בבתי מגורים בקו האש. בוועדה עלו הצעות לבטל את מס ערך מוסף והיטל ההשבחה על הוספת המרחבים המוגנים.

 

 

יוזם הדיון, ח"כ דני דנון (ליכוד), העלה את הנושא בעקבות סיור שערך בדרום בתפקידו הקודם כיו"ר ועדת העלייה והקליטה. לדבריו, עולים רבים מתגוררים בערי הדרום בבתים ישנים ומתקשים לממן בעצמם את בניית הממ"דים. דנון ציין כי עלות ממ"ד בסך כ-100 אלף שקל היא מעבר להישג ידם, והציע להקל עליהם לפחות בפטור ממס כלשהו.

 

דנון אמר כי למד בסיור על עבודת המטה לסיוע במיגון בתי המגורים שנערכת במשרד להגנת העורף. מאחר שטרם התקבלו שם החלטות, הוא ביקש את התערבות ועדת הכספים. ח"כ שי חרמש (קדימה), תושב כפר עזה, הפתיע ואמר ש"המדינה לא יכולה לממן בניית ממ"דים לכל תושבי המדינה. איום הטילים לא נגמר בדרום. הוא קיים גם בתל-אביב".  

 
חרמש הציע לתת לבוני הממ"דים פטור ממע"מ, כלומר כ-16 אלף שקל ליחידה. ח"כ ראלב מג'אדלה (עבודה) אמר בדיון, "המדינה והרשויות קיימות לא רק על-מנת לגבות מהאזרח מסים אלא גם לתת לו מענה במצבים שאינם בשליטתו". ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) הציע לשקול קידום חקיקה בנושא. לבסוף החליטה הוועדה לזמן את השר להגנת העורף מתן וילנאי ואת נציגי רשות המסים לדיון בנושא המלצות עבודת המטה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממ"ד (אילוסטרציה)
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים