שתף קטע נבחר

צה"ל למילואימניקים: אין משגיח כשרות? אין כלים

לוחמי מילואים במוצב בשומרון טוענים כי לא קיבלו די מזון ושהצבא סירב להעביר להם כלי מטבח מטעמי כשרות: "אנחנו מאבטחים את תושבי אריאל, ועסוקים בכמה גבינות נשארו". דובר צה"ל: בעקבות הפנייה, הנושא טופל

הלוחמים בשומרון נותרו ללא אספקת מזון וכלים למטבח - "מטעמי כשרות": כ-20 חיילי גדוד הנדסה במילואים שמבצעים בימים אלו תעסוקה מבצעית במוצב פלוגתי ליד אריאל שבשומרון, טוענים כי נותרו ללא אספקת מזון סדירה, ונאלצים להסתפק במזון שהם קונים בעצמם.

 

עוד בערוץ החדשות:

החיילים החרדים חגגו, הרב שפרש לא הגיע

"מל"ט ישראלי שריגל בטורקיה כמעט יורט"  

 

לטענת החיילים, תלונות שהעבירו לגורמים רלבנטיים בגדוד ובחטיבה המרחבית אפרים שאחראית אליהם, לא הועילו. תמונות שצילמו החיילים חושפות מצב מביך - מעט מזון, שכולל שתי קופסאות נקניקיות וקופסת חומוס, לצד כריכים מוכנים וארוזים שפג תוקפם.

 

אבל האבסורד הגדול יותר נוגע לכלים שאמורים לשמש את החיילים, לצורך הכנה עצמית של אוכל חם. במוצבים קטנים מסוג זה, ביהודה ושומרון ובגבול הצפון, הצבא מכשיר מטבח קטן ומאובזר לחיילי המוצב שיבשלו בעצמם על בסיס אספקה שיקבלו, מכיוון שלא ניתן להעמיד טבח לכל מוצב קטן. במקרה הזה, המטבח לא כולל צלחות, כוסות, סכו"ם וסירים. כשהחיילים ביקשו את הכלים הם קיבלו תשובה - אין טבח ואין משגיח כשרות במטבח, ואין מי שיבטיח שלא יופרו הוראות הכשרות.

 

אחד הלוחמים סיפר כי אחד מחבריו נאלץ להביא מחבת מהבית, "ואנחנו מטגנים

ביצים בין שמירה להקפצה". הוא הוסיף כי "אנחנו עוסקים פה בפעילויות בט"ש כמו אבטחת חסידים שמגיעים להתפלל בקברי צדיקים שנמצאים בגזרה, מלווים כוחות משטרה, תופסים כיתת כוננות שמאבטחת את תושבי אריאל, ועסוקים בכמה מעט גבינות נשארו. האספקה שאנחנו מקבלים בקושי מספיקה לנו, וכל תלונה גם לגורמי הגדוד לא עזרה".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "עם קבלת טענות הכתב, הנושא טופל על ידי הגורמים הרלוונטיים".


פורסם לראשונה 03/01/2012 23:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקרר הריק במוצב המילואימניקים
מומלצים