שתף קטע נבחר

הרב עובדיה נגד הקנאים: "מחללי שם שמים"

במכתב שיפורסם מחר תוקף מנהיג ש"ס את הקנאים החרדים במילים חריפות, ומזהיר מפני מלחמת אחים. הוא אומר כי מדובר בקיצונים אשר משפילים, מלבינים פנים, מחרפים ומגדפים - "ואין רוח חכמים נוחה מהם"

הרב עובדיה יוסף שב ומגנה את החרדים הקיצוניים. בגילוי דעת שיפרסם מחר (יום ה') בביטאון התנועה "יום ליום", תוקף מנהיג ש"ס את אלה המנסים "להבאיש את ריחה של תורת ישראל במעשים אשר לא יעשו, תוך גרימת חילול שם שמים ברבים, בלא ליתן את הדעת על תוצאות מעשיהם".

 

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

הרב עובדיה מציין במכתבו כי לא יכול היה עוד לשתוק כאשר קיצוניים החלו "להשפיל ולהלבין פנים ברבים, לבזות, לחרף ולגדף, ואין רוח חכמים נוחה מהם", והוא מבקש להודיע כי דרך התורה היא של נועם ושלום. הרב הזכיר כי על עבירות שבין אדם לחברו אין כפרה ביום הכיפורים, וכי טוב לאדם שייכנס לכבשן האש - ובלבד שלא ילבין פני חברו.

 

ביחס לסערת "הדרת הנשים" ציטט הרב מדברי חז"ל שנפסקו להלכה, כי על כל אדם לאהוב את אשתו ולכבדה כמו את עצמו ואף יותר מכך, וכן להפך, ואז "ויחיו יחד באהבה ואחווה ושלום ורעות, ועל ידי כך תשרה שכינה ביניהם, והברכה והשמחה תהיה במעונם, ויזכו לגדל בניהם ובנותיהם לתורה ולחופה ולמצוות ולמעשים טובים".

 

היזהרו משנאת חינם

"פוסק הדור" הספרדי התריע מפני ניסיונות של גורמים שונים לנצל את השעה כדי "להסית ולהדיח ולהרבות מחלוקת בתוך עמנו, לשלח מדנים ולפלג בין האחים", ומזכיר כי "בעוון שנאת חינם חרב בית מקדשנו, ורק באהבת חינם ייבנה".

 

"אל נא אחיי תרעו לבזות ולהשפיל את כבוד התורה והיהדות", מפציר הרב בציבור הרחב, "כי היא חיינו ואורך ימינו, והיא סוד קיומינו בכל שנות גלותנו, ועלינו לכבד זה את זה ולקרב לב הבריות לאביהם שבשמים".

 

את קריאתו חתם הרב עובדיה יוסף בתפילה: "יהי רצון שהשלום והאחווה יחזרו לשכון בתוך גבולנו, ברבות הטובה,

ויאמר לשטן המשחית הרף, ויקוים בנו הפסוק: 'ה' עוז לעמו ייתן ה' יברך את עמו בשלום'... והאמת והשלום אהבו".

 

כבר בשיעור השבועי שמסר במוצאי השבת האחרונה, תקף הרב עובדיה את הקנאים החרדים, והוסיף כי "אנחנו לא שונאים את החילונים, להפך - אנחנו אוהבים אותם ומקרבים אותם... 'ואהבת לרעך כמוך' - זה כמו כל התורה... אנחנו עם אחד, כולנו רֵעים, בני אברהם, יצחק ויעקב". הרב העביר מסר לתקשורת: "לכל עיתונאי יש זיק של יהדות בתוכו, ותפקידם של העיתונאים זה לקרב ולהרבות אהבת חינם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים