שתף קטע נבחר

אופס! ארה"ב גירשה בטעות לקולומביה בת 14

ג'קדריאן טרנר ברחה ב-2010 מביתה בדאלאס בעקבות גירושי הוריה. לשוטרים שעצרו אותה ביוסטון בגין גניבה היא נתנה שם בדוי, שהתברר כשם של מהגרת לא חוקית. "גירשו לדרום אמריקה אמריקנית צעירה שלא דוברת ספרדית", זעמה אמהּ

"הרשויות יכולות להגיד מה שהן רוצות, אבל בסופו של דבר הן גירשו אזרחית אמריקנית צעירה שלא דוברת ספרדית לדרום אמריקה, למקום שבו היא לא מכירה איש". כך, במילים אלה, הביעה לורן טרנר מטקסס את זעמה על השלטונות בארצה. בתה בת -14 של טרנר, ג'קדריאן, נעדרה מביתה מאז 2010. לטרנר התברר כי בתה גורשה בטעות לקולומביה על ידי רשויות ההגירה האמריקניות וכעת היא שוהה במתקן מעצר וממתינה לשובה הביתה.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

רשת CBS דיווחה היום (יום ה') כי ג'קדריאן ברחה מביתה בעיר דאלאס בסתיו 2010 בעקבות הגירושים של הוריה ומות סבתה. היא הצליחה להרחיק עד יוסטון, שם נעצרה בגין גניבה. עם מעצרה הזדהתה הילדה בפני שוטרים בשם בדוי. לרוע מזלה, השם שנתנה היה שייך למהגרת לא חוקית בת 22 מקולומביה, שהוצאו נגדה כמה צווי מעצר.

 

בכלל לא דוברת ספרדית. טרנר באתר רשת "פוקס" ()
בכלל לא דוברת ספרדית. טרנר באתר רשת "פוקס"

 

רשת הטלוויזיה KHOU מיוסטון דיווחה כי רשויות המכס וההגירה המקומיות לקחו טביעות אצבע של הילדה, אך לא אימתו את זהותה באופן מוחלט בטרם גירשו אותה לקולומביה. דבר נוסף שעורר תמיהה בכל סיפור הגירוש הוא שג'קדריאן בכלל לא דוברת ספרדית, השפה המדוברת בקולומביה.

 

"איך אפשר לגרש ילדה בלי דרכון?"

"איך אפשר לגרש ילדה ולשלוח אותה לקולומביה בלי דרכון, בלי שום דבר?", זעמה אמה של טרנר, לורן, שהצליחה לאתר את בתה דרך פייסבוק. "אני מתגעגעת אליה", היא אמרה לרשת טלוויזיה מקומית בדאלאס, "אני אוהבת אותה ורוצה אותה בבית".

 

האם חשפה במעט את שעברה בתה מאז נחתה בקולומביה: "הכריחו אותה לעבוד בבית גדול ולנקות כל היום, והיא סיפרה לי כמה היא עייפה מזה".

 

רשת wfaa.com דיווחה באתר האינטרנט שלה כי סיפורה של ג'קדריאן עשה הדים רבים ברחבי ארה"ב ושמנהיגי ארגוני זכויות אדם יעדכנו את הנשיא ברק אובמה בפרשה.

 

לפי שעה קולומביה מסרבת להשיב את טרנר בחזרה לארה"ב, והרשויות האמריקניות מסרו כי הן בוחנות את העניין לעומק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"העבידו אותה כל היום בניקיון". טרנר
מומלצים