שתף קטע נבחר

ההאקר ל-ynet: "לא תאתרו אותי, אמשיך לפרוץ"

סטודנט ישראלי מצא כי ההאקר "הסעודי" הוא מכסיקני שעובד בבית קפה, אבל בשיחה עם ynet מכחיש זאת עומאר, מבטיח כי ימשיך בהדלפות ומאתגר את המוסד: "יש לכם שבועיים למצוא אותי. המשחק התחיל". ומה יעדי התקיפה הבאים שלו?

ההאקר הסעודי הוא בכלל מכסיקני שעובד בבית קפה? סטודנט ישראלי טוען כי הצליח לפצח את זהותו של OxOmar, שחשף כבר פרטי כרטיסי אשראי של יותר מעשרים אלף ישראלים - אבל ההאקר עצמו ממשיך להתרברב ומבטיח: "לא תאתרו אותי, אמשיך בהדלפות". הסטודנט אמיר פדידה מצא ש"עומאר" הוא למעשה עומאר חביב, בן 19 שנולד באיחוד האמירויות ומתגורר כעת בעיר פאצ'וקה שבמכסיקו. אבל עומאר טוען בשיחה עם ynet: "אני לא מכסיקני. איש לא יכול לעצור אותי, זה בלתי אפשרי". 

 

מכת האקר , כותרות אחרונות:

חברות האשראי: מתקפת טרור, למצוא את ההאקר

מנכ"ל כ.א.ל: בלי פיקוח, פרטי מיליונים בסכנה

סטודנט איתר את "הסעודי" - מכסיקני שנולד במפרץ

ההאקר ל-ynet: זו רק ההתחלה

11 אלף כרטיסי אשראי חדשים נגנבו

 

"אין סיכוי לאתר אותי דרך כתובת המייל, הפייסבוק או כל דבר שכזה", מבטיח עומאר, שפדידה איתר לדבריו את עמוד הפייסבוק שלו, את מקום עבודתו - בית קפה בפאצ'וקה - ואת העובדה שהוא לומד מדעי המחשב באוניברסיטה המקומית. לדברי פדידה, להאקר פרופיל פייסבוק נוסף, שבו תמונת הפרופיל היא נשר הצבוע בצבעי דגל פלסטין. בין תחביביו - תוכנית הטלוויזיה Top Gear USA ודיונים אינטנסיביים בפורומים פרו-פלסטינים.

 

כך איתר אמיר פדידה את עומאר ()
כך איתר אמיר פדידה את עומאר

 

אבל עומאר טוען בתוקף כי זו טעות בזיהוי והוא בכלל לא מכסיקני: "אני האקר מתקדם, שיודע הכול על האינטרנט. אני יודע מצוין איך להסוות את עצמי. האיש שפרסמתם את תמונתו חף מפשע, אין לו קשר אלי".

 

"אני אשלח עוד קבצים עם עוד מיילים"

בהמשך, אף פרסם מסר ובו שוב טען כי הפרטים שנחשפו אינם שייכים לו, והוסיף: "אני קורא תיגר לעולם למצוא אותי. המשחק התחיל. יש לכם שבועיים. אם אחזור ואפרסם מסר נוסף עוד שבועיים, הפסדתם ואני ניצחתי. המשחק התחיל, ואתם כבר הפסדתם".

 

בראיון ל-ynet ניצל עומאר את ההזדמנות כדי ללגלג הן על הניסיונות לאתרו והן על ארגון הביון של ישראל: "אם סטודנט טיפש חושב שהוא יכול לאתר אותי תוך 8 שעות עבודה, מה המוסד יעשה? אני עדיין כאן ואף אחד לא יכול למצוא אותי, תהיו בטוחים בזה". ההאקר, שטען כי ברשותו פרטים של מיליון אזרחים ישראלים, איים כי ימשיך בהדלפות: "אני אשלח עוד קבצים עם עוד מיילים. כמה זמן המוסד והאינטרפול צריכים כדי למצוא אותי? שבועיים זה מספיק?".

 

כאשר נשאל אם הוא מתחרט על פעולותיו האחרונות, ענה בשלילה וציין את מטרות התקיפה הבאות שלו - חברות קבלן שעובדות עבור צה"ל ומערכות SCADA (מערכות מחשב המשמשות לצורך פיקוח, שליטה ואיסוף נתונים). עומאר, שהאשים את ישראל ברצח עם, הזכיר את תקרית הדריסה באוקטובר 2010, אז ראש ההתיישבות בסילוואן דרס נערים ערבים שהשליכו לעברו אבנים, כטריגר שלו לשנאת ישראל. "היא הורגת ילדים פלסטינים ודורסת אותם. אז אני אפגע בכל הישראלים ואבצע סייבר-דריסה".

 

אם "עומאר" הוא אכן עומאר חביב, גם משפחתו תדע בקרוב מה התחביב הזדוני של הסטודנט למחשבים, אבל הוא בכלל טוען כי "בני משפחתי גאים בי".

לכנסת, שתקיים ביום שלישי הבא דיון מיוחד בוועדת המדע בנוגע לפריצותיו ולאבטחה של האתרים הממשלתיים, מסר: "אי אפשר לאבטח את האתרים מפני ההתקפות שלי. אני אמשיך במה שאני עושה, הם אפילו לא יכולים לשים לב כשאני חודר לרשת הממשלתית המאובטחת שלהם. אני גאה בכך שהפרלמנט הישראלי ידבר עלי".

 

אתמול (יום ו') עדכנו אנשי אבטחת המידע של לאומי קארד כי קובץ שפורסם על ידי חברי הקבוצה של ההאקר פורסם שוב, ומכיל תוכנה מסוג סוס טרויאני, שעלולה לגרום נזק למחשבים שיפעילו אותה. השתלת הקוד בוצעה ככל הנראה בעקבות ההבנה שישראלים רבים מורידים את הקובץ בעצמם.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 06/01/2012 20:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זהו עומאר?
צילום: גלית קוסובסקי
ימשיך להדליף פרטי כרטיסי אשראי
צילום: גלית קוסובסקי
ההודעה של ההאקר
מומלצים