שתף קטע נבחר

דני איילון: "נגיב בכוח נגד האקרים, מדובר בטרור"

סגן שר החוץ רמז על תגובה ישראלית אגרסיבית נגד האחראים לדליפת האשראי הגדולה: "ארה"ב הודיעה באופן רשמי שכל פגיעה במרחב הקיברנטי שלה ייחשב כהכרזת מלחמה והיא תגיב עליו אפילו בירי טילים. זו אמת מידה טובה לכולנו"

תגובה ישראלית למתקפת הסייבר: לאחר שסטודנט ישראלי טען כי הצליח לאתר את ההאקר הסעודי שאחראי לדליפת האשראי הגדולה, מאיימת ישראל בתגובה לפעילותו. "נראה בכך פעולת טרור ואף נגיב בכוח נגד האקרים שיפגעו בריבונות הקיברנטית של ישראל", אמר הבוקר (שבת) סגן שר החוץ, ח"כ דני איילון.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

באירוע "שבתרבות" בבאר שבע, התייחס איילון בהרחבה לנושא, ואמר כי "צריך להעביר מסר שכל מי שפוגע או מתכנן לפגוע בישראל - גם במרחב הקיברנטי - ייפגע בעצמו. הוא לא יהיה חסין מפעולות תגובה ישראליות".

 

הודעתו השנייה של ההאקר ()
הודעתו השנייה של ההאקר

 

איילון קשר בין המדיניות האמריקנית בתחום לבין תגובה ישראלית פוטנציאלית, ואמר כי "ארצות הברית הודיעה באופן רשמי שכל פגיעה במרחב הקיברנטי שלה ייחשב כהכרזת מלחמה והיא תגיב עליו אפילו בירי טילים. זו אמת מידה טובה לכולנו. היום, עם ההתפתחות הטכנולוגיה, וכל החברה האנושית תלויה בה, אפשר לשבש חיים ולפגוע בחיים. פגיעה כזו היא הפרת הריבונות שלנו. זו פעולת טרור ויש להתייחס אליה ככזו. גם במרחב הזה יש יכולת אקטיבית וניתן גם לפגוע באותם אלה שמנסים לפגוע בנו".

 

מכת האקר , כותרות אחרונות:

חברות האשראי: מתקפת טרור, למצוא את ההאקר

מנכ"ל כ.א.ל: בלי פיקוח, פרטי מיליונים בסכנה

סטודנט איתר את "הסעודי" - מכסיקני שנולד במפרץ

ההאקר ל-ynet: זו רק ההתחלה

11 אלף כרטיסי אשראי חדשים נגנבו

 

אמש טען הסטודנט הישראלי אמרי פדידה כי הצליח לפצח את זהותו של OxOmar, שחשף כבר פרטי כרטיסי אשראי של יותר מעשרים אלף ישראלים. פדידה מצא ש"עומאר" הוא למעשה עומאר חביב, בן 19 שנולד באיחוד האמירויות ומתגורר כעת בעיר פאצ'וקה שבמכסיקו.

 

ההאקר עצמו, עם זאת, המשיך להתרברב והבטיח בשיחה ל-ynet: "לא תאתרו אותי, אמשיך בהדלפות. אני לא מכסיקני. איש לא יכול לעצור אותי, זה בלתי אפשרי".

 

בראיון ל-ynet ניצל עומאר את ההזדמנות כדי ללגלג הן על הניסיונות לאתרו והן על ארגון הביון של ישראל: "אם סטודנט טיפש חושב שהוא יכול לאתר אותי תוך 8 שעות עבודה, מה המוסד יעשה? אני עדיין כאן ואף אחד לא יכול למצוא אותי, תהיו בטוחים בזה". ההאקר, שטען כי ברשותו פרטים של מיליון אזרחים ישראלים, איים כי ימשיך בהדלפות: "אני אשלח עוד קבצים

עם עוד מיילים. כמה זמן המוסד והאינטרפול צריכים כדי למצוא אותי? שבועיים זה מספיק?".

 

"נביא נפט מניגריה"

בנוסף, התייחס סגן שר החוץ גם לסוגיה האיראנית ואמר כי "זו תהיה טעות של אחמדינג'אד לחשוב שיש לו שנת שקט והוא יכול להמשיך את תכנית הגרעין". הצהרות איראן כי תוכל להתמודד בהצלחה עם סנקציות המערב גררו אף הן תגובה מאיילון, שהדגיש כי "ניתן להיערך לספוג את עליות מחירי הנפט באמצעות אספקה ממדינות אחרות. נפגשתי בז'נבה עם מנכ"ל מניגריה, שאמר שהם יכולים לייצר עוד מיליון חביות נפט לייצוא שלהם אם יהיה צורך. הרבה יותר מהנפט האיראני שייגרע".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה. "פעולת טרור"
צילום: מוטי קמחי
דני איילון. "אמת מידה טובה לכולנו"
צילום: שחר עזרן
מומלצים