שתף קטע נבחר

זקפה איכותית בגיל 50: תור הזהב של המיניות

בגיל 50 מסתיימת 'אחריות היצרן' ועל הגבר להתחיל לדאוג למיניות שלו. טיפול הורמונאלי מתאים יילחם בתופעות שמתחילות בגיל המעבר, וכוללות ירידה בחשק המיני ואף דיכאון קל. טיפול מתאים גם עשוי להביא את הגבר ליהנות מזקפה איכותית ומחיי מין טובים מאי פעם. שווה

העידן המודרני מזמן לנו תוחלת חיים ארוכה מאוד שמהבחינה הזוגית, משאירה אותנו במקרה האידיאלי 60 ואפילו 70 שנה באותה מערכת זוגית. הלוא בעת בה הוקם מוסד הנישואים תוחלת החיים עמדה על גיל 35 ובשל כך, אורך מערכות היחסים עמד בממוצע על כ-20 שנה. לא פלא, אם כן, שאחוז הגירושים עולה עם התקדמות הדורות.

 

עוד על גיל המעבר בערוץ יחסים:

גיל המעבר לעצמי: מיניות נשית גם בגיל 50

פתרון בעיות זקפה בגיל המעבר

החיים רק מתחילים: סקס ואורגיות בגיל הזהב

 

מומחים מעריכים שכ-50% מהילדים שנולדים היום יגיעו לגיל 100, ושבעוד כ-40 שנה תעלה תוחלת החיים אף ל-120 שנה.זוהי תקופת חיים ארוכה מאוד שמאפשרת לנהל ארבע מערכות יחסים זוגיות בנות 20 שנה כל אחת. עוד הבדל מהותי בין הדורות, הוא הסיבות לנישואים. אם בעבר היו מתחתנים משיקולים כלכליים, הרי שהיום מתחתנים מאהבה, ואהבה, כידוע לכול, היא דבר נפיץ ושברירי למדי.

 

 

ספירת מלאי

עוד סיבה לעלייה באחוז המתגרשים בסביבות גיל 50 היא העובדה שגברים בגיל הזה נוטים לסוג של "ספירת מלאי", ובשלב זה מתעוררות שאלות הקשורות לגיל, חיים ותפקוד, כמו: "לאן הגעתי?", "האם אלו החיים שאני רוצה?" ו-"האם מיציתי את עצמי?" (אישית, זוגית, מקצועית וכו').

 

אם התשובות מעוררות שביעות רצון, אזי הגבר ירגיש טוב במערכת הזוגית שלו. הילדים כבר פרחו או בשלבי פריחה מהקן והוא יציב כלכלית.

 

במקביל, אין מנוס, והגבר שהגיע לגיל 50 מתמודד עם ירידה בכוח הפיזי, ירידה בתיאבון המיני וביכולות המיניות, ירידה בעוצמת הזקפות ואף בתכיפותן, דיכאון קל, הפרעות שינה ועוד. המשותף לכל הסימנים האלו, הוא שמקורם בשינויים הורמונאליים הקשורים לגיל, כמו: ירידה ברמת הטסטוסטרון.

 

הבשורה הטובה היא שהסימנים הללו הפיכים במידה, וניתן למצוא להם טיפול מתאים. כרופא המתמחה בטיפול במיניות, אני מאמין שהתבגרות/זקנה זו לא מחלה. זה פשוט מצב חדש/שונה שדורש טיפול. אין מה לעשות, בגיל 50 מסתיימת אחריות היצרן ויש לדאוג לגוף בעצמנו. כאן באה לטובתנו הקדמה בדמות טיפולים לאיזון הורמונאלי וכדורים לשיפור הזקפה, הנלקחים לפני קיום יחסי מין או על בסיס של נטילה יום-יומית.

 

תור הזהב של המיניות

התרופות האלו גרמו למהפכה בתפיסת המיניות הגברית בעולם. מאות אלפי גברים בגילאי 50 ומעלה החלו ליהנות מזקפה איכותית ואפילו טובה יותר ממה שחוו בגילאים צעירים יותר. אני ממליץ לכל גבר מגיל 50 לעבור אבחון המשלב בדיקות דם ושיחה עם רופא סקסולוג, אשר תקבע האם יש צורך ואפשרות למתן טסטוסטרון ובאיזה מינון.

 

גבר בן 50 שמטפל בעצמו, יכול ליהנות מתור הזהב של המיניות שלו. לעיתים אפילו ממיניות טובה ויצירתית יותר ממה שהייתה לו בגילאים צעירים יותר. בהרבה מאוד מקרים, גיל המעבר אצל גברים יכול גם לפנות לכיוון ההפוך ממה שצוין מעלה. במידה והגבר חווה ירידה בתחומים נוספים בחיים מעבר לירידה בתפקוד המיני, קיים חשש שיחוש בדכדוך קל או אפילו בדיכאון, אשר ישפיעו על התנהגותו ויפריעו לו להתמודד עם השינויים.

 

עזיבת הבית היא תופעה מוכרת ונפוצה אצל גברים בגיל זה. במקרים רבים הוא ימצא בת זוג חדשה וצעירה יותר שתחזיר לו את האמון בגבריותו. לעיתים ניתן לראות גם גברים שמחליפים בנות זוג באופן תדיר, וזאת על מנת להרגיש שהם מתפקדים, מושכים ומפתים. אצל חלק מהם המעבר מבת זוג אחת לרעותה מלווה בתסכול ובפחד מאי עמידה בציפיות ואי התאמה ליכולות של בת הזוג הצעירה יותר.

 

הקדימו רפואה למכה

לא נשכח לציין גם את אלו שנמצאים בזוגיות שנשחקה עם בת זוג שאינה מושכת אותם יותר. אלו גברים שבקלות עשויים להיכנס לתחושות של אפתיה ופאניקה בשל המחשבה על עתיד ללא עתיד. אין את הרצון, הזמן והמוטיבציה לתקן, וכל החיים מעתה ואילך סובבים סביב חרטות וחשבונות על טעויות שנעשו לאורך החיים.

 

 

המסר, אם כן, שברצוני להעביר לכל הגברים בני ה-50 באשר הם, הוא כזה: איך שתכינו את עצמכם בגיל 50, זה מה שתקבלו בגיל 60 ומעלה. אז הקדימו רפואה למכה, התייעצו וטפלו בעצמכם, כי נכונו לכם שנים ארוכות שיכולות להיות מלאות במנעמי החיים. זכרו: "לא מספיק להוסיף חיים לשנים, צריך להוסיף שנים לחיים".

 

בהצלחה. 

 

מדברים על מיניות גם בפייסבוק של ערוץ יחסים. לייק, כבר עשיתם?

 

 

  • ד"ר דניאל דריי – רופא, סקסולוג ומטפל מיני וזוגי. מנהל "תורת היחסים" – פורטל מיניות וזוגיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
ד"ר דניאל דריי
צילום: גבי מנשה
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים