שתף קטע נבחר

פנייה לליצמן: מנע הדרת נשים בכנס פוע"ה

עשרות ארגונים חברתיים פנו למשרד הבריאות בדרישה להבטיח שנשים "יוצבו בקדמת הבמה" בכנס הגניקולוגיה של מכון פוע"ה. מנגד, במכון טוענים כי מכבש לחצים ואיומים מופעל על מרצים שאמורים להשתתף בכינוס

עשרות ארגונים חברתיים-פלורליסטיים דורשים מסגן שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרדו ד"ר רוני גמזו, לפעול למניעת "הדרת נשים" בכינוס "חידושים בגניקולוגיה והלכה" שייערך השבוע במכון פוע"ה שבירושלים - זאת נוכח העובדה שירצו בו גברים בלבד.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

לטענת הארגונים, שחברו ל"קואליציה נגד ההדרה", משרד הבריאות תומך בפעילות המכון לפוריות ורפואה על-פי ההלכה, והדבר מטיל עליו אחריות להתנהלות מפלה ופוגענית זו, כדבריהם. הם קוראים לראשי המשרד לנצל את סמכותם ויכולתם כדי להוקיע זאת, ולהבטיח שנשים המומחות בנושא הכינוס "תוצבנה בקדמת הבמה". כ-40 ארגונים חתמו על הפנייה, בהם: אג'נדה, קולך, ויצ"ו, נעמ"ת, שדולת הנשים, הקשת הדמוקרטית מזרחית ושתיל.

 

"מכון פוע"ה מדיר נשים באופן בוטה", נכתב בפנייה, "באופן קיומו של הכנס יש העמדה של נשים רק כמושאי מחקר בלבד. הגברים הם המומחים החוקרים בעלי הסמכות להציג את הדברים, ואילו הנשים נעלמות ונאלמות לגמרי מן השיח והמחקר בעניינן".

 

לחצים על מרצים

מנגד, במכון פוע"ה מאשימים כי מארגני המחאה נגדם מפעילים מכבש כבד של לחצים ואיומים על מרצים בכינוס כדי שיבטלו את השתתפותם בו, וזאת ממניעים פוליטיים. במכון מספרים כי חלק מהרופאים שביקשו לבטל את

הגעתם הודיעו כי בשל כך הם שוקלים מחדש את החלטתם.

 

עוד נמסר כי "רופאים בכירים התקשרו מיוזמתם למכון פוע"ה להודיע על תמיכה והביעו את רצונם להרצות בכנס במקום הרופאים שידירו את עצמם. רופאים אלו ביקשו שלא נפרסם את שמם כיון שגם עליהם מופעלים לחצים ואיומים".

 

מהמכון אף נמסר כי הם פנו לייעוץ משפטי כדי לברר מה דינם של "ההסתות והאיומים שהגיעו מהקרן החדשה ומארגון ישראל חופשית" כלפי רופאים המשתתפים בכינוס, שאם אכן יופיעו ייפגעו בפרנסתם. במכון פוע"ה אומרים כי אם יתברר שיש בכך פן לא חוקי, יגיבו בהתאם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סגן השר ליצמן. יטפל?
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים