שתף קטע נבחר

הרב מלמד: 'למרות הפקודה, לצאת משירת נשים'

ראש ישיבת הר-ברכה, שהוצאה ממסלול ההסדר, שוב בהתנגשות עם הצבא: במאמר שפירסם הוא קורא לחיילים להפר את פקודות הצבא - ולצאת מכל טקס שבו יש שירת נשים, גם במחיר מאסר והדחה מקורס. "ההלכה מחייבת", הסביר

הרב אליעזר מלמד, מהרבנים הבולטים בציונות-הדתית, קורא לחיילים לעזוב אירועים צבאיים מכל סוג שהם - רשמיים או לא - אם יש בהם שירת נשים, ובכך להפר את הפקודות החדשות שאושרו על-ידי פורום מטכ"ל.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"חייל שפקדו עליו לשמוע זמרת בהופעה חיה במסגרת טקס - צריך לצאת. עכשיו, כשהנושא נעשה ציבורי, נכון שיעשה זאת בפומבי, ובראש מורם" - כתב הרב במאמר שפירסם בשבועון הדתי "בשבע".

 

הוא הסביר: "למרות ההתנפלות התקשורתית על 'הדרת נשים' בכך שאין שומעים זמרות בהופעה חיה, ולמרות החלטת פורום המטכ"ל, ולמרות שיש רבנים צבאיים שאומרים שפקודות הצבא גוברות על הכל - ההלכה נשארה במקומה, והיא מחייבת כתמיד".

 

הכותב, שישיבת הר-ברכה שבראשותו הוצאה ממסלול ההסדר בשל סירובו לגנות חיילים שקראו לסירוב פקודה, מאשים

את הרבנות הצבאית והעומד בראשה, תא"ל הרב רפי פרץ, בכניעה לתכתיבי הרמטכ"ל בנושא זה ובהכפפת מצוות התורה לחוק המדינה. "לשפל כזה עדיין לא הגיעה הרבנות הצבאית מעולם, והרבצ"ר אחראי באופן אישי לכך", כתב הרב מלמד.

 

הוא הוסיף כי מצופה מחברי מועצת הרבנות הראשית לישראל להתערב בעניין, והזהיר כי "אם חס וחלילה ירכינו ראשם בהכנעה, יצטרך כל חייל לעמוד לבדו על כבוד התורה ולסרב לציית לפקודה החילונית... זה יהיה קשה, כרוך בישיבה בכלא, הדחה מקורסים והשפלה, אבל בסופו של דבר הם יצליחו להחזיר את כבוד מורשת ישראל למקומה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אליעזר מלמד. "הרבנות הצבאית בשפל"
צילום: מתי אלמליח
מומלצים