שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  משפחת אדאמס: איפה אתם, בני אדם?

  הדוד פסטר חזר לעתיד כדוק בראון, מורטישה עברה לסרטים הצבעוניים של ווס אנדרסון, פוגסלי בכלל מוכר מכוניות - ולאן נעלם האיש שמחובר לאצבעות של Thing? המדור לחיפוש כוכבים יצא לאתר את בני משפחת אדאמס בתפוצות

  השבוע ציינו בגוגל מאה שנים להולדתו של צ'ארלי אדאמס. מי, מדוע ולמה? האמת היא שהמאייר האמריקני נודע בעיקר בגלל ההקשרים המשפחתיים שלו, אלו הידועים לכל כ"משפחת אדאמס" - אותה חבורה של פריקים מאיימים וחביבים בו זמנית, אותה הגה ב-1938. מאז שהוציא את סדרת הקריקטורות המקברית ב"ניו יורקר", זכו חברי המשפחה - גומז, מורטישה, דוד פסטר והאחרים - לעיבודים טלוויזיוניים בדמות שתי סדרות מאוירות ושתיים בלייב אקשן, וכן כמחזמר וסרט.

   

  צפו בטריילר של "משפחת אדאמס"

   

  כתבות נוספות במדור לחיפוש כוכבים :

   

  היה זה הבמאי ברי זוננפלד שלקח על עצמו להביא את יצירתו של אב המשפחה צ'ארלי אדאמס למסך הגדול ב-1991 - שלוש שנים אחר מותו בגיל 76. הקומדיה זכתה למעמד של סרט קאלט וגם לשני סרטי המשך - "החיים על פי משפחת אדאמס" מ-1993 ו"משפחת אדאמס: המפגש" ב-1998. המדור לחיפוש כוכבים מביא לכם את סיפורם של כוכבי הסרט המקורי.

   

  ראול ג'וליה: אבא גומז

  על המסך נראה ג'וליה אב המשפחה מתנועע בקלילות ומבצע פליק-פלאקים לאחור ולפנים (באמצעות כפיל כמובן), אולם בחיים האמיתיים, באותה תקופה החלה הרעה במצבו הגופני של השחקן המחונן, שהסתיימה במותו שלוש שנים לאחר מכן. מחלה מסתורית שהחלישה אותו לאורך שנותיו האחרונות גבתה את חייו בגיל 54, כתוצאה משבץ. עם זאת, ג'וליה הספיק לא מעט בחייו הקצרים והתעקש להמשיך בעשייה עד לרגעיו האחרונים.

   

  ראול ג'וליה כגומז ב"משפחת אדמס" וב"סטריט פייטר" ()
  ראול ג'וליה כגומז ב"משפחת אדמס" וב"סטריט פייטר"

   

  ג'וליה נולד בפורטו ריקו והיגר לניו יורק בגיל 24 כדי לקדם את קריירת המשחק שלו. הוא התגלה כעילוי על במות ברודוויי והפך לגאוות הקהילה ההיספנית בארצות הברית. לרוב תפקידיו הקולנועיים היו קשורים למוצאו וכך גילם דמויות בשמות לטיניים כמו חואן, חואן קרלוס, פרנקו ופאולו. ב"הסערה" של פול מזורסקי מ-1982 קיבל את התפקיד של קליבאנוס - שקידם את מעמדו לתפקידים גדולים יותר, כמו ב"נשיקת אשת העכביש" עטור השבחים, שלוש שנים לאחר מכן. 

   

  מכאן ואילך שודרג מעמדו של ג'וליה והוא לוהק להפקות גדולות, כמו "הבוקר שאחרי" של סידני לומט ו"טקילה סאנרייז", אולם גם בסרטים אלו דבק בו הטייפ-קאסט הלטיני, וכך גם ב"רומרו" וב"הוואנה", וכן ב"משפחת אדאמס" (גם גומז הוא שם לטיני). סרטו האחרון היה העיבוד הקולנועי למשחק הווידאו "סטריט פייטר", בו לא הספיק לחזות - שכן הוא הושלם זמן קצר אחרי מותו ב-24 באוקטובר 1994. 

   

  אנג'ליקה יוסטון: אמא מורטישה

  למרות הישגיה הגדולים (ביניהם זכייה באוסקר על "הכבוד של פריצי" ב-1985), אנג'ליקה יוסטון ממשיכה להיות מוכרת כנכדה של השחקן וולטר יוסטון, כבת של הבמאי המהולל ג'ון יוסטון, כבת זוגו לשעבר של ג'ק ניקולסון, ומאז "משפחת אדאמס", גם כאשתו של גומז ואמא של וודנסדיי ופוגסלי. מוזר, כי אנג'ליקה מעולם לא היתה משפחתית במיוחד, וגם לא הביאה לעולם ילדים. תפקידיה על פי רוב נעים מנשים גותיות לביזאריות - ליהוק מושלם של זוננפלד כטיש. 

   

  אנג'ליקה יוסטון היא מורטישה ()
  אנג'ליקה יוסטון היא מורטישה

   

  מלבד גומז, נקשרה ברומנים עם גברים ידועים שלרוב היו מבוגרים ממנה. כבר כדוגמנית צעירה נשבתה בקסמיו של הצלם בוב ריצ'רדסון, שהיה מבוגר ממנה ב-23 שנים - שבע שנים יותר מהפער בינה לבין ניקולסון. רוברט גרהאם, לו נישאה ב-1992, היה מבוגר ממנה רק בעשר שנים, אך היא התאלמנה ממנו לפני שלוש שנים. בכל הנוגע לקולנוע, היא מצאה זוגיות חדשה ופורה עם הבמאי ווס אנדרסון ב"עמוק במים" וב"משפחת טננבאום" (גירסה מודרנית ולא פחות הזויה של האדאמסים).

   

  מלבד "הכבוד של פריצי", היא זכתה לשבחים גם על תפקידיה ב"הנוכלים", "שונאים: סיפור אהבה" ו"שומר הדרך". לאחרונה הופיעה בקומדיות "50/50" ו"The Big Year" ובקרוב גם בסדרה "Smash". כל זאת לצד פעילותה הפוליטית בארצות הברית, אירלנד ואפילו בורמה. 

   

  כריסטופר לויד: דוד פסטר

  מי שמוכר לנו ממשפחת אדאמס כדוד האובד, המוזר והמולבן הוא לא אחר מאשר ד"ר אמט בראון המוטרף בפני עצמו מ"בחזרה לעתיד" ועוד לפני כן, טייבר הלא שפוי מ"קן הקוקיה". בחיים האמיתיים הוא נקרא כריסטופר לויד, והוא ממש לא משוגע. גם בגיל 73 הוא ממשיך להיות פעיל כהוגן בטלוויזיה ובקולנוע בשלל תפקידים - רבים מהם ניזונים מהאקסצנטריות הדרמטית שלו, שהופגנה בסרטים הנ"ל ואחרים.

   

  כריסטופר לויד הוא דוד פסטר ()
  כריסטופר לויד הוא דוד פסטר

   

  בשנים האחרונות מצא לעצמו דמות חדשה להתחבר אליה: מר גודמן מסרט האימה "פיראנה 3D" מ-2010, ויחזור לגלם את הביולוג הימי בסיקוול "פיראנה 3DD", לכשייצא סוף סוף. הוא גם גילם דוקטור במותחן האימה "Insight" וב-2012 נראה אותו  גם בסרט הזומבים "Dead Before Dawn".

   

  לעת זקנה הוא מרגיש יותר נוח גם עם סרטי פנטזיה לכל המשפחה ויופיע בקרוב ב-"The Oogieloves in The Big Balloon Adventure" (לצד קרי אלווס מ"הנסיכה הקסומה") ו-"The Return of Captain Kidd", זאת למרות שאין לו ילדים (מצד שני, הוא הספיק להינשא ולהתגרש ארבע פעמים). איך הוא עומד בקצב? אולי אלו אימוני האופניים המפרכים שלו. בעבר יצא למסע דיוושים באיטליה, שיצא ממילאנו והמשיך דרך ונציה ועד לנאפולי. ממש טור דה לויד.

   

  כריסטינה ריצ'י: וודנסדיי

  אל משפחת אדאמס הגיע ריצ'י בגיל 11, אבל מאחוריה כבר היה רזומה מרשים עם השתתפות בסרטים "בתולות הים" (לצד שר) ו"בלש מהסרטים" (לצד מייקל ג'יי פוקס). כוודנסדיי הצעירה היא התנסתה בגותיקה קרירה לילדים. זה מצא חן בעיניה, והיא המשיכה לגלם דמויות נשיות מעורערות ב"פחד ותיעוב בלאס וגאס", "סליפי הולו", "דור הפרוזאק", "מונסטר", "הקללה" ועוד. בנוסף מצאה מקום גם לקומדיות נעורים, כמו "ההפך מסקס" ו"פנלופי".

   

  כריסטינה ריצ'י היא וודנסדיי אדמס ()
  כריסטינה ריצ'י היא וודנסדיי אדמס

   

  כמו בסרטים, גם בחיים האמיתיים ריצ'י נתפסת כנוירוטית משהו - ואפשר להבין את זה, אחרי שנאלצה להתמודד עם העובדה שהפסיקה לגדול בגיל צעיר ונשארה בגובה 1.55 מטר. לכך התווסף נגע האנורקסיה ממנו סבלה ונתק מאביה, בעקבות גירושיו ב-1993. כיום היא פעילה מאוד במלחמה באלימות נגד נשים ועל רקע זה אף דחתה תפקיד ב-"The Rules of Attraction" בגלל סצינת אונס. הזוגיות עם הצלם קרטיס ביוקנן כנראה יותר שלווה.

   

  ג'ימי וורקמן: פוגסלי

  הילד הגוץ משמש בעיקר כשק החבטות של אחותו הסאדיסטית. הוא לא מדבר הרבה וגם לא משחק מי יודע מה, ואולי בגלל זה פרש מהתחום בגיל די צעיר. הוא הספיק להופיע בסיקוול "החיים על פי משפחת אדאמס" וגם צץ לרגע ב"הכי טוב שיש" ב-1997, אבל בגיל 31 את מרב זמנו הוא מבלה במשרד סוכנות רכב של ב.מ.וו בקליפורניה.

   

  ג'ימי וורקמן כפוגסלי אדאמס (מתוך הסרט) (מתוך הסרט)
  ג'ימי וורקמן כפוגסלי אדאמס(מתוך הסרט)

   

  קארל סטרויקן: לורץ'

  לענקים יש נתונים טבעיים שמתאימים למסך הגדול, וכך אפשר להבין איך הנפיל המעוות (2.12 מטרים גובהו) הפך לדמות מוכרת בהוליווד, אליה הגיע מהאג שבהולנד. כבר בגיל 15 זיהתה מלהקת מזדמנת את הפוטנציאל "הענק" שלו ברחוב והוא הצטרף ב-1978 לסרט "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" בכיכובם של הבי-ג'יז ופיטר פרמפטון. מראה הפרנקנשטיין שלו הביא אותו במהרה להפקות אימה למיניהן וגם ל"מכשפות מאיסטוויק" (1987).

   

  קארל סטרויקן כלורץ' (מתוך הסרט) (מתוך הסרט)
  קארל סטרויקן כלורץ'(מתוך הסרט)

   

  עוד לפני שגילם את המשרת השתקן של משפחת אדאמס, ראינו אותו ב"טווין פיקס" ואחר כך גם בפרקים של "מסע בין כוכבים". הוא שמר על נאמנות למשפחת אדאמס עם הופעות בשני הסיקוולים וגם הגיח לאיחוד ב-2010 (היחיד מהמשפחה הגרעינית שהגיע). בשנים האחרונות הוא משחק פחות ויוצר יותר בתחום הצילום והמדיה הדיגיטלית. כיום, בגיל 63, סטרויקן מתגורר בלוס אנג'לס עם אשתו האמריקנית ושני ילדיו ועמל על פרויקטים שונים ומשונים בשדה המציאות המדומה.

   

  ג'ודית מלינה: הסבתא

  אמא של מורטישה אוהבת לפטם את בני המשפחה בשרצים, חרקים ומזונות מפוקפקים למיניהם - ממש כמו יידישע מאמה. והיא אכן כזו. מלינה נולדה בקיל שבגרמניה לפני 85 שנים לאם שחקנית ואב רב, והיגרה עם משפחתה לניו יורק כשהיתה בת שלוש. בעוד שבמולדתה קם המשטר הנאצי, התעורר בה יצר אנרכיסטי, שנפרק על במת התיאטרון. כסטודנטית פגשה את האמן ג'וליאן בק (והיתה נשואה לו עד מותו ב-1985) והשניים הקימו את התיאטרון הניסיוני "The Living Theatre".

   

  ג'ודית מאלינה היא הסבתא ()
  ג'ודית מאלינה היא הסבתא

   

  מלינה ובק חלקו תפיסה פוליטית רדיקלית ובלתי ממסדית, ניהלו אורח חיים פרוע (נישואיהם היו פתוחים) והם אף הסתבכו עם רשויות המס ב-1960, נשפטו ונמלטו לאירופה. רוב הקריירה של מלינה קשורה לתיאטרון, אבל היא גם הגיחה מדי פעם בקולנוע. "קנדי", "אחר הצהריים של פורענות", "ימי הרדיו", "סוד ההצלחה שלי" (עם מייקל ג'יי פוקס) ועוד נכללים ברזומה שלה. ולאחרונה הופיעה גם ב"להתאהב ברומא", שם פגשה את בתה ממשפחת אדאמס, אנג'ליקה יוסטון.

   

  אליזבת' ווילסון: אביגייל קרייבן

  ועם כל הכבוד למלינה, אפילו לה קשה לעמוד בקצב של ווילסון, שאחרי הפסקה של שמונה שנים, לוהקה בגיל 90 לסרט על חיי פרנקלין רוזוולט (בכיכובו של ביל מאריי) כאם הנשיא הקשישה. היא זכורה בעיקר מתפקידה כנוכלת הגדולה שמנסה לגנוב את כספי משפחת אדאמס, אך לפני זה השתתפה גם ב"מלכוד 22", "תשע עד חמש" ו"בנוגע להנרי", ובהמון סדרות טלוויזיה.

   

  אליזבת' ווילסון. ממשיכה גם בגיל 90 (מתוך הסרט) (מתוך הסרט)
  אליזבת' ווילסון. ממשיכה גם בגיל 90(מתוך הסרט)

   

  דן הדיה: טאלי אלפורד

  החבר המזויף של גומז, שמשתף פעולה עם קרייבן במבצע השוד, רגיל לתפקידי הנבל הקומי והיה כזה גם ב"קומנדו" (כאויבו של ארנולד שוורצנגר), "רציחות פשוטות" של האחים כהן, "הנוסע השמיני: התחיה" וגם כאבא העצבני ב"לילה ברוקסברי". מנגד, גילם גם שוטרים, כמו ב"החשוד המיידי". למרות שהוא מוכר על פי רוב כאיטלקי, מוצאו בכלל ממשפחה יהודית מסוריה. הוא גילם יהודי בסרט הטלוויזיה הנשכני "גדול מכדי להיכשל", כסנטור ברני פרנק.

   

  דן הדיה הוא טולי אלפורד וגם כחבר הקונגרס ברני פרנק ב"גדול מכדי להכשל" ()
  דן הדיה הוא טולי אלפורד וגם כחבר הקונגרס ברני פרנק ב"גדול מכדי להכשל"

   

  דיינה אייבי: מרגרט אלפורד

  למרות התפקיד הקטן יחסית כאשתו של טאלי, אייבי בת ה-70 היא מהפורות שבין נציגי הקאסט, ועל כך יעיד ליהוקה לשובר הקופות "העזרה" ולסדרת המתח המצליחה "אימפריית הפשע". ברזומה הארוך שלה יש בין השאר גם גיחות ב"סברינה", "שכחו אותי בבית 2", "נדודי שינה בסיאטל" ו"מאמפורד". בנוסף לכל אלה, היא גם ממשיכה להופיע על במות התיאטרון.

   

  דיינה אייבי היא מרגרט טולפורד ()
  דיינה אייבי היא מרגרט טולפורד

   

  כריסטופר הארט: Thing

  אתם אמנם לא ממש צופים בקוסם המהולל כריסטופר הארט, אבל יש לו יד בהפקה. למעשה, ידו היא אבר הגוף היחיד שלו שנוכח על המסך והיא לא אחרת מאשר Thing - כף יד ניידת עם תודעה עצמאית משלה, שמשמשת כחיית מחמד הזויה בבית המשפחה.

   

  כריסטופר הארט. יש פנים מאחורי היד ()
  כריסטופר הארט. יש פנים מאחורי היד

   

  הארט בן ה-50 נתן לאצבעות ללכת במקומו בכל אחד מהסרטים בו הוא

  השתתף, כמו בקומדיית האימה "Idle Hands" או בסרט הקצר "One Hand, Left", אולם תהילתו הגיעה בראש ובראשונה מהשתתפותו ב"משפחת אדאמס" ושני סרטי ההמשך (הוא וסטרויקן היחידים מהקאסט המקורי שהשתתפו בכל השלושה).

   

  זריזות הידיים של הארט הביאה אותו לשיתופי פעולה עם מייקל ג'קסון, ג'וני קרסון ומוחמד עלי, ואף הקנתה לו מעמד בימתי כאחד מטובי הקוסמים בעולם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראול ג'וליה וכריסטופר לויד ב"משפחת אדאמס"
  מתוך הסרט
  לאתר ההטבות
  מומלצים