שתף קטע נבחר

שמיניסטים נגד חוק טל: "נשבר לנו שלא אכפת"

במכתב לראש הממשלה, לשרים, לחברי הכנסת ולרמטכ"ל קראו מאות שמיניסטים להתנגד לאישורו מחדש של החוק המסדיר את הפטור לחרדים ולערבים משירות בצבא. "נשבר לנו שאף אחד לא חושב שזו בעיה שרק מחצית מהעם משרת"

חצי שנה לפני שהכנסת תדון שוב בהארכת תוקפו של "חוק טל", המעניק פטור מגיוס לצה"ל לתלמידי ישיבות, חתמו מאות תלמידי י"ב ביממה האחרונה על מכתב לראש הממשלה, לשרים, לחברי הכנסת ולרמטכ"ל. במכתב קוראים להם השמיניסטים להתנגד לחוק: "נשבר לנו שלאף אחד לא אכפת".

 

עוד בחדשות ynet:

סעודי מוכר את בנו בפייסבוק עבור 20 מיליון דולר

הבושה הגדולה: חודש הרחקה לאנסטסיה מיכאלי

 

אחת לחמש שנים נדרשת הכנסת לאשרר את החוק שמסדיר את מתן הפטור לחרדים. "נשבר שאנחנו לבד במערכה", כתבו התיכוניסטים לקברניטים ולחברי הכנסת. "נשבר לנו שאף אחד לא חושב שזו בעיה שרק מחצית מהעם משרת בצבא,

נשבר לנו שלא אכפת לכם מה יקרה בעוד 12 שנים מהיום, כשיותר מ-50% מבני ה-18 יהיו ערבים או חרדים, בעלי פטור מגיוס".

 

השמיניסטים דורשים במכתבם מהשרים וחברי הכנסת "להתחיל לעשות את העבודה שלכם, להתחיל להקשיב לאזהרות, תתחילו להקשיב לנו. אנחנו לא אנטי חרדיים, אנחנו בני נוער שדואגים באמת לגבי מה שהולך לקרות כאן".

 

במכתב מדגישים החיילים לעתיד כי הם לא חושבים שלימוד תורה אינו לגיטימי, "אנחנו חושבים שאיבדנו שליטה, שהקרבנו את השוויון בשביל התורה. בשם לימודי התורה איבדנו את הציונות שלנו".

 

"משתמטים בזכות החוק"

בשעה שפוליטיקאים בכירים העדיפו למלא פיהם מים בסוגיה, הזהיר לאחרונה הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ: "מסביב יהום הסער וזה פשוט לא ילך יותר שלא כולם נושאים בנטל. לא ייתכן שאנחנו צבא העם ורק חצי משרת. הממלכתיות היא זו שצריכה להוביל אותנו לכל מקום, כי כולנו נכנסים תחת אותה אלונקה וכולם צריכים לסחוב אותה יחד".

 

היועץ האסטרטגי איתי בן חורין, מהנהלת "הפורום לשוויון בנטל", אמר כי "מרבית החרדים שמתגייסים לשירות משמעותי כמו גדוד נצח יהודה או 'שח"ר כחול' אינם קשורים לחוק טל, אלא במסלול מקביל ולא מחייב. אנחנו חייבים לעצור את המגמה הקיימת,

אחרת בתוך מספר שנים אני חושש ממלחמת אחים כי הציבור שמשרת לא יסכים עם המצב המתגבש. כמות החרדים המתגייסים היא טיפה בים הולך וגדל של משתמטים בזכות החוק".

 

במקביל למכתב מקווים השמיניסטים ופעילי "הפורום לשוויון בנטל", שבג"ץ יקבל סוף סוף הכרעה בעתירה שהוגשה לפני מספר שנים בנושא, ומבקשים שיורה על שינוי החוק, באופן שכל נער בן 18 במדינה יחויב להתגייס לשירות צבאי או אזרחי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"נשבר לנו שלא אכפת לכם"
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים