שתף קטע נבחר

מחקר ישראלי: דיקור תורם להצלחת טיפולי פוריות

חוקרים מאוניברסיטת תל אביב ובי"ח איכילוב מצאו כי שיעור ההצלחה בטיפולי פוריות עולה משמעותית בשילוב דיקור סיני ונטילת צמחי מרפא. ההשערה: הטיפול ברפואה משלימה משפר את מחזור הביוץ, מגביר את זרימת הדם לרחם ומשרה רוגע על המטופלת

עוברת טיפולי פוריות? כדאי לך לבדוק גם את תחום הרפואה הסינית: חוקרים מאוניברסיטת תל אביב ומהמרכז הרפואי תל אביב מצאו כי שילוב של דיקור סיני ושימוש בצמחי מרפא בטיפולי הפוריות מעלה משמעותית את הסיכויים להצלחתם.

 

החוקרים משערים כי הטיפול המשלים משפר את התנאים לביצוע ההפריה, לקליטת העובר ולשמירת החיות שלו. תוצאות המחקר פורסמו לאחרונה בכתב העת לרפואה אינטגרטיבית.

 

קראו עוד על טיפולי פוריות :

 

רפואה סינית מסורתית משתמשת בטכניקות של דיקור ובתערובות של צמחי מרפא להגברת הפוריות ולמניעת הפלות. החוקרים

גילו כי שילוב של טיפולים אלה, במקביל להזרעה תוך-רחמית, מהווה פתרון יעיל עבור נשים המתקשות להרות או לשאת את הריונן עד תומו.

 

המחקר, שנערך על ידי ד"ר שחר לב-ארי מבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב וקרן סלע, מטפלת ברפואה סינית במרכז הרפואי תל אביב, מצביע על עלייה משמעותית בפוריות האישה בעקבות הטיפול המשולב, ונראה כי השיטה מתאימה הן לנשים הנעזרות בתרומות זרע והן לאלה המופרות בזרעו של בן זוגן.

 

החוקרים עקבו אחרי 29 נשים בגילאי 45-30 שטופלו בהזרעה תוך-רחמית בשילוב טיפול ברפואה סינית. הטיפול הסיני הותאם אישית לכל מטופלת, וכלל דיקור אחת לשבוע ונטילת צמחי מרפא כמו פאוניה לבנה וצ'ואן-שיונג, טריים או בצורת אבקה - כולם מאושרים לייבוא על ידי משרד הבריאות. התוצאות הושוו לאלה של קבוצת הבקרה, שכללה 94 נשים בנות 46-28, שטופלו בהזרעה תוך-רחמית בלבד.

 

מהנתונים עולה כי שיעור ההצלחה הן בהתעברות והן בסיום ההריון במועד היה גבוה משמעותית בקרב הנשים שנעזרו ברפואה הסינית. מבין 29 המשתתפות, 66% הרו ו-42% ילדו תינוקות בריאים. בקבוצת הבקרה, לעומת זאת, הרו רק 39%, ו-26% בלבד ילדו תינוקות בריאים במועד.

 

לדברי החוקרים, הפער הגדול מפתיע עוד יותר כשלוקחים בחשבון את גיל המשתתפות. "גילן הממוצע של הנשים שהשתתפו במחקר היה 39.4, מול 37.1 בקבוצת הבקרה", אומר ד"ר לב-ארי. "בדרך כלל, שיעורי ההריון והלידה יורדים ככל שגיל האם עולה".

 

לדברי החוקרים, מטרת הרפואה הסינית לתקן חוסר איזון בזרימה הטבעית של אנרגיה בגוף, ובכך לשפר את תחושת הרווחה הכוללת של המטופל. החוקרים הסבירו כי ייתכן שצמחי המרפא והדיקור משפיעים על מחזור הביוץ והווסת, מחזקים את זרימת הדם לרחם ואף מגבירים את הייצור וההפרשה של אנדורפין, חומר המעכב את פעילות מערכת העצבים המרכזית ותורם לתחושת רוגע. כל אלה עשויים בהחלט לסייע להתעברות ולנשיאת הריון בריא.

 

בשלב הבא מתכוונים החוקרים לבסס את ממצאיהם באמצעות ניסוי קליני מבוקר לנשים העוברות טיפולי הזרעה תוך-רחמית. הנשים יחולקו באופן אקראי לשתי קבוצות: קבוצה שתטופל בנוסף ברפואה סינית, וקבוצת בקרה שתקבל טיפולי דמה (פלצבו).
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיעור ההצלחה בהתעברות ובסיום ההריון במועד היה גבוה משמעותית בקרב הנשים שנעזרו ברפואה הסינית
צילום: index open
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים