שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  התחרות נרגעת? פלאפון ביטלה מסלול מוזל

  אחרי כחודש, פלאפון הפסיקה לשווק את המסלול המוזל "פיקס פלוס", מסלול "תואם רמי לוי" שהציעה בעקבות כניסתו של לוי לשוק הסלולר. פלאפון: "זה היה מבצע נקודתי שהסתיים"

  פלאפון ביטלה את מסלול "תואם רמי לוי": החברה הפסיקה לשווק את מסלול "פיקס פלוס " שהושק בלפני כחודש כתשובה כמעט זהה לתוכנית של רמי לוי תקשורת .

   

  • עוד רגע הן כאן: חברות הסלולר החדשות

  • רמי לוי ישווק שירותי סלולר ב-22 נקודות נוספות

   

  מסלול "פיקס פלוס" שהופסק שיווקו היה בעצם הוזלה של מסלול "פיקס" של פלאפון. מסלול "פיקס" הוא מסלול ללא חבילה, שתומחר קודם לכניסתו של רמי לוי לשוק כך: 30 שקל דמי שימוש חודשיים, 30 אג' לדקת שיחה, 30 אג' להודעת SMS, ו-9 שקלים למ"ב גלישה מזדמנת. כשהפך למסלול "פיקס פלוס" המחירים בו נחתכו למחירי רמי לוי, למעט דמי השימוש שהוזלו ב-5 שקלים. לרמי לוי אגב, יש מסלול אחד בלבד לכולם.

   

  מנויים שהצליחו להשיג את התוכנית שילמו 25 שקל דמי מנוי חודשיים, 25 אג' לדקת שיחה ו-15 אג' להודעת SMS. מחיר גלישה מזדמנת: 15 אג' לכל מגה בייט לעומת כ-9 שקלים קודם לבואו של לוי. בתיחלה ניתן היה לבקש אותה רק במוקדי המכירות הפרונטליים אך מאוחר יותר גם במוקד הטלפוני, במיוחד אם איימת לעזוב את החברה.

   

  לקוח ירד מ-283 שקל בחודש ל-153

  נתנאל, לקוח פלאפון, סיפר ל-ynet שביקש להירשם היום למסלול המוזל וכשל: "אני לקוח של פלאפון ויש לנו שני מספרים במשפחה שהצלחתי לאחרונה להכניס לתוכנית שפלאפון הציעה בעקבות רמי לוי", סיפר. "זה לא היה קל, הם לא נתנו את זה לכל לקוח, אך הצלחתי. אך היום, כשביקשתי להעביר מספר נוסף שלי למסלול הזה, אמרו לי שהוא בוטל ולא ניתן יותר ללקוחות חדשים. מי שנרשם למסלול הרוויח, מי שלא הספיק: התעריפים שלו בעצם עלו".

   

  המסלול יועד ללקוחות שמדברים מעט או באופן ממוצע. לשם המחשה, לקוח שמדבר 350 דקות ושולח 200 הודעות סמס בחודש משלם במסלול "פיקס פלוס" 125 שקל בחודש לעומת 195 שקל במסלול פיקס. גם בגלישה מזדמנת המחיר במסלול פיקס חזר לקדמותו במקום 15 אג' - 9 שקלים למ"ב.

   

  לקוח אחר שלח ל-ynet חשבוניות לפני ואחרי המעבר לפיקס פלוס כדי להראות מה פלאפון מונעת מלקוחותיה שלא הזדרזו להירשם למסלול. לפני המעבר ל"פיקס פלוס" הוא שוחח כ-483 דקות ושלח 52 הודעות SMS. בסיכומה של חשבונית הוא שילם 283.56 שקל כולל מע"מ. חודש אחרי כן, כשהצטרף למסלול שבוטל כעת ללקוחות חדשים, הוא שוחח 583.98 דקות, שלח 138 הודעות SMS, שילם 21.95 על גלישה, 1.26 שקלים על חריגת גלישה ו-24.89 שקל תשלום חודשי וחשבוניתו הסתכמה ב-153.34 שקל כולל מע"מ - כלומר החשבון שלו נחתך כמעט בחצי.

   

  גם בפרטנר הגו מסלול דומה ללא חבילה ברשת אורנג', בסמוך לכניסתו של המתחרה החדש לשוק. המסלול של פרטנר מתומחר כך: 49 שקל דמי שימוש חודשיים, 39 אג' לדקת שיחה (50 דקות שיחה ו-20 הודעות SMS חינם בתוך הרשת), 59 אגורות להודעת SMS. חבילת גלישה של 250 מ"ב תעלה 15 שקל, אורנג' אף הודיעה שלא תגבה יותר על חריגות בגלישה. אם חרגת - קצב הגלישה מואט. בסלקום לעומת זאת, מסתפקים בינתיים בהצעות נקודתיות למבקשים לעזוב לחברה החדשה.

   

  מפלאפון נמסר בתגובה: "אנו מציעים מעת לעת מסלולים ומבצעים שונים והמסלול שציינת, היה מבצע נקודתי שהסתיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  לקוח פלאפון חשבונית לפני מעבר לפיקס פלוס
  לקוח פלאפון אחרי המעבר לפיקס פלוס
  לקוח פלאפון אחרי המעבר לפיקס פלוס
  מומלצים