שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "האיסלאמיסטים במצרים זכו ב-70% בבחירות"
  בתקשורת בקהיר דווח כי נציגי האחים המוסלמים והסלפים זכו ברוב מוחלט של מושבי הפרלמנט. חוקה חדשה תנוסח בתום הבחירות לבית העליון, בעוד כחודשיים

  מועצת העם במצרים בידי המפלגות האסלאמיות: למרות שטרם פורסמו תוצאות הבחירות באופן רשמי, עיתוני מצרים מדווחים הבוקר (יום ו') כי לאחר מיון הקולות של הסיבוב החוזר בשלב האחרון של הבחירות למועצת העם, מסתמן ניצחון גדול לכוחות האסלאמיים שיהיו רוב במועצת העם.

   

  עדכונים אחרונים ממצרים ב-ynet:

  האחים המוסלמים: לא הבטחנו שנכבד את הסכמי השלום

  חג לאומי חדש במצרים: יום המהפכה

  התביעה: מובארק הנהיג במצרים שלטון עריצות 

   

  העיתון "אל-מסרי אליום" דיווח כי מספר המושבים שבהם זכתה הברית הדמוקרטית למען מצרים, שבראשה עומדת מפלגת "החירות והצדק" של האחים המוסלמים, עומד כעת על 233 במועצת העם מתוך 498 מושבים (46 אחוז) זאת לאחר שזכתה ב-26 מקומות נוספים בשני הסיבובים החוזרים של השלב השלישי.

   

  הסלפים המיוצגים על ידי מפלגת "א-נור", זכו בסך הכול ב-121 מושבים, מה שאומר כי המפלגות האסלאמיות יהוו יותר משני שליש ממועצת העם. המפלגות הליברליות כמו מפלגת אל-ופד (43 מושבים), הגוש המצרי (39 מושבים) והעצמאיים (17) זכו ביתר המושבים. ב-25 המושבים הנותרים עדיין לא ברור מי יזכה.

   

  הבחירות הכלליות במדינה הערבית, שהחלו ב-28 בנובמבר, הן הראשונות מאז הדחתו מהשלטון של הנשיא חוסני מובארק במהפכה בחודש פברואר. גם תוצאות שני הסבבים הראשונים הסתיימו ברוב גדול לתנועות האיסלאמיות - האחים המוסלמים והסלפים הקיצונים, שהשיגו ביחד 65 אחוזים מהקולות.

   

  הבחירות לבית העליון ייערכו בין 29 בינואר ל-11 במרס. בתום הבחירות הללו, תורכב ועדה של 100 חברים שתנסח את החוקה החדשה של מצרים. לאחר ניסוח החוקה ייערכו הבחירות לנשיאות והמועמד הנבחר יקבל לידיו את סמכויות ניהול המדינה מידי "המועצה הצבאית העליונה" בהנהגתו של טנטאווי. מתווה כללי זה אושר במשאל עם בחודש מרס האחרון ברוב גדול. בחודש נובמבר התחייבה המועצה הצבאית שהבחירות לנשיאות יתקיימו עד סוף יוני 2012. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מנהיג האחים המוסלמים, מוחמד בדיע
  צילום: EPA
  תומכי האחים המוסלמים באלכסנדריה
  צילום: AFP
  מומלצים