שתף קטע נבחר

הופה ולחופה. טרנד חתונות הבזק

ליהיא גרינר מתחתנת אחרי 4 חודשים והולכת בדרכה של איגי וקסמן שמתחתנת עם האקס עתי שולברג, וגם מרינה מקסימיליאן בלומין, ליאור אשכנזי ואחרים מסתפקים בהיכרות של חודשים ספורים לפני החופה. חתונות תוך שתי שניות, תופעה מתפשטת או חולפת? ומהם סיכויי ההצלחה?

 

 

עוד כתבות באתר לאשה

 

ליאור אשכנזי, יקיר הקולנוע הישראלי וגרוש ותיק, שם את ירושלים על ראש שמחתו כשנישא למאיה אמסלם, בכירה בחברה להפצת סרטים בינלאומית. ארבעה חודשים בלבד הספיקו לו כדי לדעת שהיא האישה של חייו ובחודש שעבר הם צעדו לחופה, כפי שתראו בתמונה. 

 

האישה של חייו: ליאור אשכנזי ומאיה אמסלם (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
האישה של חייו: ליאור אשכנזי ומאיה אמסלם(צילום: ענת מוסברג)

 

חתונה בצ'יק צ'ק

למרינה מקסימיליאן בלומין זה לקח פחות: שלושה חודשים להחליט שהיא מתחתנת עם החבר עמית קרני. מרינה אגב ניהלה סיפור אהבה בן כמה שנים, כולל מגורים משותפים עם גור עזיקרי, הבן של ניסים ז"ל, ועם המוזיקאי יונתן גלילה, עליו סיפרה בהרחבה בראיון שנתנה ל"לאשה". וואחריו עם הכדורסלן גילי מוסינזון. הנה, היא מתחתנת עם עמית קרני, אותו הכירה במסיבת טבע ובמקום טבעת נישואין מוזהבת היא קעקעה את אצבעה בסימן טבעת.

 


מרינה מקסימיליאן-בלומין עם בחיר ליבה, עמית קרני (צילום: רון קובי)

 

 

לאיגי וקסמן ועתי ("חתיכי") שולברג נדרש בערך אותו זמן, לא רק כדי להכריז על עצמם בפייסבוק כ"מאורסים" אלא גם להתחיל לתכנן את הקניות לילד המשותף שצפוי להיוולד בעוד כמה חודשים. לאיגי אגב, זהו פרק ג'.

 

כמעט הורים. איגי וקסמן ועתי שולברג (צילום: ערן לם ) (צילום: ערן לם )
כמעט הורים. איגי וקסמן ועתי שולברג(צילום: ערן לם )

 

בא בקלות הולך בקלות?

האם יש סיכוי לאהבות האינסטנט האלה? התשובה כמובן לא חד-משמעית. אם למשל, שואלים את מיכל ינאי - שאמרה כן לעופר רסלס אחרי שלושה חודשים בלבד, התשובה היא לא (!) רבתי.

 

מי לא זוכר באילו אקורדים צורמים הסתיים הקשר הזה. אבל אם שואלים אותה לגבי בן זוגה הנוכחי - בן מוסקל, התשובה היא כן וכן. כשהוא ניסה להתחיל איתה בפעם הראשונה היא אמרה לגבר הצעיר ממנה בחמש שנים, ש"יחזור כשיגדל". כעבור שנתיים הוא חזר ואחרי שבוע הציע לה נישואין. הטקס הרשמי נערך פחות מחצי שנה אחרי.

 

אפיזודה אחרת ומולחת הרבה יותר: משפחת ינאי-מוסקל (צילום: אלירן אביטל ) (צילום: אלירן אביטל )
אפיזודה אחרת ומולחת הרבה יותר: משפחת ינאי-מוסקל(צילום: אלירן אביטל )

 

אין נוסחה אחת 

עד כמה אהבות בזק עומדות במבחן הזמן? אני מכירה מקרוב לפחות אשה אחת, שבגיל 19, במהלך השירות כחיילת בשריון, קיבלה הצעת נישואין מסרן צעיר בן 23, אחרי שלושה שבועות של היכרות, במהלכם הם התראו מספר פעמים בודדות.

 

כעבור ארבעה חודשים הם נישאו על טנק, כן, כן, בחתונה צבאית למהדרין בבית הספר לשריון בו שירתו. מאז עברו יותר מ- 40 שנה, כולל שתי בנות לתפארת, שבעה נכדים שיהיו בריאים, והיום טפו, טפו, אולי אפילו יותר מתמיד, היא יודעת שזה 'מכתוב' ושהיא זכתה באהבת חייה. האישה הזאת אגב - היא אני.

 

זוג נוסף עם סיפור דומה: יונה אליאן וששי קשת. אהבת הבזק שניצתה בשנות השבעים, הוכיחה את עצמה. ביום הצילומים הראשון לסרט "נורית" של ג'ורג' עובדיה, הייתה להם סצינת מיטה מעודנת, כיאה לסרט לכל המשפחה. "כשג'ורג' עובדיה צעק קאט, לא צייתנו, פשוט המשכנו", היא סיפרה בראיונות בעבר, "התאהבתי בו מהרגע הראשון ונגמר העניין".

 

מאז הם לא נפרדו, שבעה חודשים אחרי הם כבר היו נשואים ובקרוב הם יחגגו 40 שנות נישואים. "מחריד אותי לחשוב שלא הייתי פוגשת את ששי", היא אמרה לאחרונה.

 

אהבה מהסצינה הראשונה: יונה אליאן וששי קשת (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
אהבה מהסצינה הראשונה: יונה אליאן וששי קשת(צילום: ענת מוסברג)

 

 

הימורים מוצלחים, ופחות

סמדר קילצ'ינסקי הייתה בת 23 כשניסתה את מזלה בשנות השמונים בלוס אנג'לס. יום אחד היא קיבלה שיחת טלפון מפתיעה מאליל התקופה אסי דיין, שהגיע לעיר וקיבל את מספר הטלפון שלה מהסוכנת המשותפת שלהם לביאה הון. הם קבעו להיפגש, לראשונה בחייהם, יצאו למסיבה, השתעממו בה והחליטו ספונטנית לנסוע לבקר בלאס וגאס. בדרך הוא אמר לה :"בואי נהמר על אהבה ונתחתן". היא ענתה "יאללה", ועוד באותו לילה הם נישאו באחד מהמשרדים הרבים הממוקמים בעיר ההימורים ואחריה בישרו לבני המשפחה בארץ. במקרה שלהם ההימור המהיר נכשל. הם נפרדו כעבור שנה אחת בלבד, וסוערת במיוחד.

 

רוצי שמוליק קורא לך, והיא רצה. אריאל זילבר, אז והיום (צילום: גיל יוחנן, ארכיון ידיעות) (צילום: גיל יוחנן, ארכיון ידיעות)
רוצי שמוליק קורא לך, והיא רצה. אריאל זילבר, אז והיום(צילום: גיל יוחנן, ארכיון ידיעות)

 

אריאל זילבר היה זמר מצליח כאשר צעירה בשם שושנה קאלו, בתו של שלמה קאלו, הגיעה להופעה שלו. "היא אמרה לי בוא נתחתן וזה נשמע לי הגיוני". זמן קצר אחרי הם נישאו, יש להם שלשה ילדים, ואחרי תקופה כמנהלת אישית שלו, שושנה, חזרה לעיסוקה ויש לה משרד עורכי דין.  השניים נשואים עד היום, כארבעים שנה אחרי.

 

ויש עוד

אלונה קמחי הייתה סטודנטית למשחק בת 21 ונשואה טרייה כאשר הגיעה בשנת 86 לצילומי "שוברים" ופגשה על הסט את הזמר-יוצר-מפיק יזהר אשדות. "התאהבנו בשנייה- שנייה שנמשכה יום", היא עזבה את בעלה ומיד עברה לגור עם יזהר בלי להתמסד רשמית. הקשר אמנם ידע פרידה אבל השניים, הורים לבן, עדיין יחד.

 

המגה מאפר ירין שחף ואשתו נאווה הכירו על סט של קליפ. היא הופיעה, הוא איפר, היא הייתה בת 31 והוא בן 25. ההחלטה על החתונה התקבלה כעבור חודש בדיוק.

 

מאיה בוסקילה קיבלה הצעת נישואין ממתן כהן, איש משרד הביטחון הצעיר ממנה בחמש שנים, אחרי ארבעה חודשי היכרות. בחתונה הגרנדיוזית נכחו רבים מהזמר המזרחי.

 

עינב בובליל הכירה את אלי בניסטי בעיר מגוריו אילת, כשהגיעה לשם לחופשה. חודש וחצי אחרי, כשהיא באה אליו לביקור, היא מצאה בית עמוס פרחים ונרות דולקים וה"תנשאי לי" הגיע עוד באותו ערב. פחות מארבעה חודשים לחתונה הגרנדיוזית והיום הם חובקים באושר שתי בנות.

 


עינב בובליל ובעלה אלי בניסטי. כבר הורים לשניים (צילום: אלי זו'רנו)

 

אהבות בזק בחו"ל

וורן ביטי הודה פעם שלקח לו 30 שניות להתאהב באנט בנינג על הסט של "באגסי". במקרה שלו מדובר ב-30 שניות ששינו את חייו. היא אילפה אותו עד כדי כך שהוא שהוא שכח שהוא מכור למין.

 

הנישואין של בריטני ספירס לג'ייסון אלכנסדר נמשכו 55 שעות, בלי הרבה רומנטיקה לפני. הטקס ההזוי נערך בחמש וחצי לפנות בוקר בכנסיה המספקת שירותי חתונה מהירים. בבקשת הגירושין שנשלחה למחרת היום מטעם עורכי דין ששכרה משפחתה נאמר שהיא הייתה שתויה ולא ידעה מה היא עושה...

 

"היא לא ידעה מה היא עושה". בריטני ספירס (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
"היא לא ידעה מה היא עושה". בריטני ספירס(צילום: Gettyimages)

 

פמלה אנדרסון וטומי לי נישאו ארבעה ימים לאחר היכרותם, במקום טבעת, היא קעקעה את שמו על ידה והוא קעקע את שמה על... איבר מינו. יחסיהם, הולידו שני ילדים, קלטת לוהטת, גירושין, נישואין חוזרים ושוב גירושין.

 

דרו בארימור הכירה את ג'רמי תומס, ברמן מלוס אנג'לס, איך לא - בבר. ששה שבועות בלבד חלפו מרגע שהכירו ועד שהיא הציעה לו נישואין בבר שלו והם הביאו כומר-אשה שתשיא אותם. בפועל הם בילו יחד את ליל הכלולות כי למחרת הבינה שטעתה. בחלוף ששה שבועות, הגירושין קיבלו תוקף רשמי.

 

ג'ניפר לופז כבר הייתה נשואה למרק אנטוני, חמישה חודשים בלבד אחרי שנפרדה מבן אפלק. גם התאומים שהיא הביאה איתו לעולם, לא עזרו לשמור על הנישואין האלה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארבעה חודשים: ליאור אשכנזי ומאיה אמסלם
צילום: ענת מוסברג
שלושה חודשים: מרינה מקסימיליאן בלומין
צילום: אמיר לוי
חודש אחד: ירין שחף
צילום: יוגב עמרני
חמישה חודשים: ג'ניפר לופז
צילום: רויטרס
ארבעה ימים: פמלה אנדרסון
לאשה בפייסבוק
מומלצים