שתף קטע נבחר

שימוע ראשון לליברמן: "לא היה לו קשר לחברות"

פרקליטי שר החוץ, שהגשת כתב אישום נגדו עשויה לטלטל את המערכת הפוליטית, אמרו ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה כי לא הייתה לו כל זיקה לחברות שאליהן העבירו אנשי עסקים פרטיים מיליוני דולרים בעשור הקודם, בעודו איש ציבור

שלוש שעות וחצי נמשך היום (ג') השימוע הראשון לשר החוץ, אביגדור ליברמן, שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שוקל להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות של הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והטרדת עד.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

ליברמן עבר את השימוע לקראת העמדתו האפשרית לדין בגין עבירות של שליטה בחברות שאליהן הועברו כספים בהיקף של מיליוני דולרים, כספים שמקורם כביכול באנשי עסקים פרטיים. לטענת הפרקליטות, החברות היו בשליטתו של ליברמן במהלך כהונתו כחבר כנסת וכשר, והכספים התקבלו בין 2001 ל-2008.

 

במהלך השימוע היום הציגו עורכי דינו של ליברמן את טענותיו בפני היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה, מנהלת המחלקה הכלכלית בפרקליטות ובכירים נוספים בפרקליטות. חלק זה של השימוע התמקד בנושא החברות שלטענת הפרקליטות היו בשליטת ליברמן, ובמיוחד חברת Mountain View וחברת נתיב קפריסין. ליברמן עצמו נמצא בחו"ל ולא נכח בדיון.

 

שר החוץ, אביגדור ליברמן. נמצא בחו"ל (צילום: AP) (צילום: AP)
שר החוץ, אביגדור ליברמן. נמצא בחו"ל(צילום: AP)

 

פרקליטיו של ליברמן, עורכי הדין גיורא אדרת ונתי שמחוני ממשרד אדרת-שמחוני ועורכי הדין ירון קוסטליץ ועודד גזית ממשרדו של יעקב ויינרוט, טענו בפני היועץ כי חברת Mountain View נשלטה על ידי נהגו לשעבר של ליברמן, איגור שניידר, וכי לליברמן עצמו לא הייתה כל זיקה לחברה. בנוסף, טענו הפרקליטים כי שניידר הוא איש עסקים פעיל ומצליח בגרמניה בעל קשרים לאנשים רבים, שחלקם חברים ומכרים של ליברמן.

 

עורכי הדין: מרגישים שהקשיבו לנו

הפרקליטים טענו כי לליברמן גם לא הייתה כל זיקה לחברת נתיב קפריסין מהרגע שבו נכנס לחיים הציבוריים. פרקליטי ליברמן טענו במהלך השימוע שמתוך חומר החקירה וחומר הראיות עולה שלשר החוץ לא הייתה כל זיקה לחברות השונות, וכי חומר הראיות לא מאפשר להוכיח כל זיקה שכזו ובוודאי שלא מאפשר להגיש כתב אישום.

 

הפרקליטים טענו גם כי אין כל הוכחה לכך שליברמן קיבל כספים שלא כדין, ואמרו שהתיק עוסק בעיקר במסמכים הנתונים לפרשנות כזו או אחרת, ולא בכאלה שמעידים באופן חד-משמעי שליברמן ביצע עבירה. צוות הפרקליטים

נתקל מדי פעם בשאלות שונות מצד הפרקליטות, בעיקר מצד הצוות שטיפל בתיק ומצד מנהלת המחלקה הכלכלית.

 

החלק השני של השימוע צפוי להתקיים מחר, גם הוא בשעות הצהריים, במשך כשלוש שעות וחצי. גם בו צפויים הפרקליטים לשטוח את טענותיהם בפני בכירי הפרקליטות ובפני היועץ המשפטי לממשלה. הם יתייחסו גם לשאר החברות שלטענת הפרקליטות לליברמן היה קשר אליהן. הפרקליטים טוענים כי אין בסיס לטענה הזו.

 

בתום הדיון היום אמרו הפרקליטים כי הם יוצאים בתחושה שהיועץ המשפטי לממשלה הקשיב להם "בנפש חפצה ובלב פתוח", וכי הם מקווים שלאחר שישמיעו את שאר טענותיהם מחר, יקבל היועץ את כל טענותיהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר החוץ, אביגדור ליברמן
צילום: AFP
מומלצים