שתף קטע נבחר

צילום: shuttershock

הכספומט התקלקל, סעודים האשימו את ישראל

מתקפות ההאקרים הישראלים גרמו לסעודים לגלות ערנות רבה, אולי אף רבה מדי. כשמכשירי הכספומט שבקו חיים לכמה דקות, הלקוחות מיהרו להילחץ. הבנקים הרגיעו: זו רק תקלה טכנית

ההאקרים הישראלים יכולים להיות מרוצים? חילופי המהלומות האלקטרוניות בין האקרים ישראלים ופרו-פלסטינים עושים, כך מסתבר, רושם על אזרחי סעודיה. כאשר תושבי הבירה ריאד גילו אתמול (יום ה') כי מכשירי הכספומט בבנקים הפסיקו לעבוד במפתיע למשך עשר דקות – הם מיהרו להפנות אצבע מאשימה לעבר הפצחנים מישראל.

 

מתקפת הסייבר - הכותרות האחרונות ב-ynet:

האקרים ישראלים: אתר הבורסה הסעודית הופל

אנשי דת בעד ג'יהאד אלקטרוני: "האקרים זה יעיל"

בנקים החלו לחסום את הגישה לגולשים מחו"ל

ההאקר הבטיח, ואתרי הבורסה ואל על נפלו

 

לפי הדיווח בעיתון הלונדוני "אל-חיאת", ברשתות החברתיות התפשטה השמועה כי הכספומטים הושבתו בעקבות פריצה של האקרים ישראלים, שרק יומיים קודם לכן הודיעו כי הפילו את אתר הבורסה הסעודית. לקוחות הבנקים הגיבו בבהלה מחשש לגורל חשבונות הבנק שלהם, אך הנהלת המוסדות הפיננסיים מיהרה להרגיע: מכשירי הכספומט הושבתו בשל תקלה, איש לא פרץ לבנקים.

 

נציג דוברות הבנקים בסעודיה, טלעת חאפז, אמר ל"אל-חיאת" כי אין כל בסיס לטענות שנפוצו ברשתות החברתיות, ו"התקלה שהתרחשה בחלק מהכספומטים, לא ארכה יותר מעשר דקות וכבר תוקנה". הוא הוסיף כי התקלה נבעה מתדירות גבוהה במיוחד של משיכות מזומנים. "על הכספומטים יש לחץ רב בשל חופשת אמצע שנת הלימודים וכניסת המשכורת החודשית של עובדי המדינה. אולם הדברים חזרו לסדרם וכל הכספומטים עובדים טוב".

 

בדיווח צוין כי חשש הלקוחות התעורר בעקבות הידיעות שנפוצו בימים האחרונים

 לגבי האקרים ישראלים שפרצו לאתרים של מוסדות פיננסיים סעודיים, בתגובה לפרסום מספרי האשראי של אלפי ישראלים על-ידי "ההאקר הסעודי". שלשום גם הזהיר משרד הפנים הסעודי את אזרחי הממלכה שלא לחשוף את המספרים הסודיים שהם משתמשים בהם בשירות הטלפוני הבנקאי ובכספומטים, מחשש לתרמית ולהונאה.

 

מבדיקה שערך ynet ביום שלישי התברר כי אכן לא ניתן היה להיכנס לאתר הבורסה בשעות הערב המוקדמות. באותו היום פרצו ההאקרים גם לאתר מכללה רפואית בסעודיה, חשפו בו רשימת כתובות מייל וסיסמאות של סטודנטים מאותה מכללה, ולצד זאת הזהירו: "לרוב אנחנו לא פוגעים באתרים של חפים מפשע, אבל זוהי מלחמת סייבר, ובכל מלחמה יש קורבנות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברשתות החברתיות דיווחו על פריצה
צילום: shutterstock
"על הכספומטים יש לחץ רב"
index open
מומלצים