שתף קטע נבחר

קמפיין בליכוד: "הצבעת נתניהו - הרסת את מגרון"

המטה הלאומי, האגף הימני במפלגה, החל בקמפיין הקורא לפעילים לא להשתתף בפריימריז במחאה על כוונת ראש הממשלה לפנות את המאחז: "פועל בניגוד לערכי התנועה"

על רקע הכוונה לפנות את מאחז מגרון : פעילים מהאגף הימני של הליכוד קוראים להחרים את הפריימריז ולא להצביע בבחירות לראשות המפלגה, במטרה לפגוע באחוזי התמיכה בבנימין נתניהו ולהעביר לו מסר של מחאה ואי שביעות רצון.

 

היום (א') קרא ראש הממשלה לתושבי מגרון לקבל את הפשרה המוצעת להם ולהתפנות, ובתגובה פתחו חברי המטה הלאומי בקמפיין הקורא לפעילים לא לקחת חלק בבחירות הפנימיות למפלגה. בעצומה שפרסמו הם קוראים: "הפעם מצביעים מהכורסא. לא משתתפים בבחירות לראשות התנועה!".

 

 

נתניהו התבטא היום וטען שמתוך רצון לקיים בהסכמה את החלטת בית המשפט לפנות את המאחז, מציעה הממשלה הסדר פשרה: בתי הקבע של תושבי מגרון ייבנו בסמוך לאתר הנוכחי, על אדמות מדינה שתכנונן יוסדר. עם סיום הבנייה, יעברו התושבים לאתר הקבע והמאחז יפונה ויימסר למינהל האזרחי. ראש הממשלה קרא לתושבי מגרון להסכים לפשרה המוצעת, ובכך "לאפשר לממשלה לפנות בקרוב לבית המשפט בבקשה לאשר את ההסדר".

 

כרזת המטה הלאומי בליכוד נגד הצבעה בפריימריז ()
כרזת המטה הלאומי בליכוד נגד הצבעה בפריימריז

 

אולם חברי המטה הלאומי לא השתכנעו מההסדר המוצע, ולטענתם נתניהו מונע את ההצבעה על "חוק המאחזים" בוועדת שרים לענייני חקיקה – חוק שאמור להסדיר את מעמדם של מאחזים שנבנו על קרקע פלסטינית פרטית שלא נתבעה עליה בעלות במשך ארבע שנים.

 

"זאת פגיעה בדמוקרטיה, לאור העובדה שישנו רוב בוועדה שתומך בחוק, ולאחר שבאופן מפלה אישר ראש הממשלה בקדנציה זו 60 אלף בתים לא חוקיים לבדואים בנגב ומאות רבות של דירות ערבים בלוד ובמקומות אחרים", כתבו פעילי המטה הלאומי בעצומה.

 

כתבות נוספות בערות החדשות של ynet:

חורף אמיתי: הצפה בכביש 90 והפסקות חשמל

קלינטון ופרס ישתתפו ב"ועידת שלום" בפייסבוק

"נבדוק קבלת יאיר לפיד ללימודי דוקטורט"

בריטניה לסקוטים: רוצים עצמאות? שכּחו מהוויסקי

 

"לצערנו, מנאום המדינה הפלסטינית בבר אילן ועד ניהול המשא ומתן החשאי בימים אלו,

פועל נתניהו בניגוד להחלטת מרכז הליכוד מ-2002 ולערכי התנועה, כל זאת תוך כדי יד חופשית לאהוד ברק לביצוע מדיניות של שלום עכשיו כנגד יהודים המתיישבים בארצם. זאת אינה מדיניות הליכוד והמחנה הלאומי.

 

"בבחירות אלה עומד מול נתניהו מועמד לא רלוונטי שעצם ההתמודדות הינה האידיאולוגיה שלו. לאידיאולוגיה זו איננו שותפים. ככזו היא לא מחזקת את המחנה הלאומי. אנו, ראשי המטה הלאומי, קוראים לכם לשמור על הדמוקרטיה בתנועה, לחזק את ערכי הליכוד, להצביע למרכז ולסניפים ולא להשתתף בפארסה שתוצאותיה ידועות מראש".

 

נתן אנגלסמן, ממייסדי המטה הלאומי בליכוד, מוסיף: "לצערנו הגיעו מים עד נפש. הדרך היחידה להשפיע בשבוע הבא היא להישאר בבית, ולהעביר בכך מסר לנתניהו. אנו קוראים לבוחרי הליכוד שמעוניינים במפלגה חיה, תוססת ודמוקרטית, לדלג על הבחירות הקרובות. נתניהו ייבחר בלאו הכי, אבל אנו מקווים שלפחות המסר שלנו יחלחל וישפיע על המשך התנהלותו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כרזת הקמפיין. "נתניהו נותן יד חופשית לאהוד ברק לבצע מדיניות של שלום עכשיו"
מומלצים