שתף קטע נבחר

סיני: בדואים מחזיקים בני ערובה בכפר נופש

כלי התקשורת במצרים דיווחו כי 70 חמושים השתלטו על כפר נופש בין טאבה לנואבה וחטפו את עובדיו. החוטפים דורשים כופר של ארבעה מיליון לירות מצריות בתמורה לשחרור העובדים

כאוס בגן עדן: כלי תקשורת במצרים דיווחו אתמול (יום א') כי קבוצות חמושים בדואים צרות על כפר נופש בסיני ומחזיקות את העובדים שם כבני ערובה. על פי הדיווחים במדינה הערבית, החוטפים דורשים כופר של ארבעה מיליון לירות מצריות (כ-2.5 מיליון שקלים) בתמורה לשחרור העובדים ואי הריסת המתקנים במקום.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

האירוע החל אתמול כאשר 70 מבני השבטים הבדואים בעיר ראס סודר הטילו מצור על כפר נופש בין טאבה לנואבה.

הם תפסו את מנהל כפר הנופש ואת עובדיו, ניפצו דלתות של חדרים והשתלטו עליהם. האולטימטום שהציבו החוטפים לתשלום הכסף אמור היה להסתיים אמש.

 

במשך שנים טענו הבדואים במצרים לקיפוח מצד משטרו של חוסני מובארק. עם נפילתו כבשו במידה רבה את סיני, וכעת הם תובעים ייצוג גדול יותר בפרלמנט ומאיימים להשיגו בכוח. 

 

לפי דיווח ברשת CNN, הזהירו בשבוע שעבר המנהיגים הבדואים כי אם יהיה צורך בכך, הם ישתמשו בנשק כדי להשיג ייצוג גדול יותר בפרלמנט החדש, שהבחירות ההיסטוריות לבית התחתון שלו הסתיימו בתחילת החודש. הם טענו כי הבחירות, שבהן ניצחו שתי מפלגות איסלאמיסטיות - האחים המוסלמים והסלפים הקיצונים, זויפו.

 

"הבחירות זויפו ושוב מדכאים אותנו, אנחנו 'היהודים של סיני'. נעשה מהפכה כאן, לא בכיכר תחריר", טענו הבדואים בסיני בשבוע שעבר.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 22/01/2012 23:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כאוס בגן עדן. סיני
צילום: צור שיזף
קיפח את הבדואים בסיני? מובארק
צילום: רויטרס
מומלצים