שתף קטע נבחר

פליטת הגז באירופה צפויה להיות נמוכה מהיעד

האיחוד האירופי מחויב מבחינה משפטית לקצץ 20% מפליטות גזי החממה עד שנת 2020, אולם כעת נראה שהוא יוכל להעלות את הרף ל-30%. המילכוד: המיתון, שהפחית את הצמיחה בפליטה, גם מקשה על מימון פרויקטים בנושא

לאחר שהפחית את פליטות גזי החממה ב-17% בהשוואה לרמה שנרשמה בשנת 1990, האיחוד האירופי נמצא בדרך הנכונה להגיע ליעד אליו האיחוד מחויב משפטית, של קיצוץ 20% עד שנת 2020. ההגעה ליעד כה קרוב עשור לפני שנת היעד, מגדיל את האפשרות שאיחוד יעלה את הרף ל-30%. הנושא שיהפוך השנה לנושא מרכזי לדיון בין חברי הפרלמנט של האיחוד.

 

כתבות נוספות בערוץ כלכלה ירוקה :

 

עלות העמידה ביעד תהיה נמוכה בהרבה מהתחזית, על פי נתוני הדו"ח של המועצה האירופית שפורסם על ידי סוכנות רויטרס. עם זאת, הגעה להפחתה של 30% בפליטת גזי החממה עשויה להשפיע על המצב הכלכלי של החברות החלשות והמתפתחות של האיחוד, התלויות בכמויות ובהקצאות של פליטת גזי חממה בהתאם למערכת הסחר בפליטות, כך על פי הדו"ח.

 

המועצה האירופית העריכה כי העלות הנוספת שתוביל להפחתה של 30% לעומת 1990, תעמוד על כ-33 מיליארד אירו. המיתון העמוק של 2009-2008 מבטיח כי האיחוד יגיע ליעד של 20% עד שנת 2020. אך המיתון, שהפחית את הצמיחה בפליטת גזי החממה, גם מקשה על הצעדים של המדינות בנושא, בפיתוח הפרויקטים הדרושים להשגת היעדים.

 

הפחתה של 30% תדרוש פעילות בסקטורים שלא כלולים כרגע בתוכניות הפחתת גזי החממה, כמו תחבורה קרקעית ובניינים, שיפחיתו את הפליטות שלהן בגזי חממה ב-6.5% לעומת הנתון של 1990.

 

נכון לעכשיו, האיחוד נמצא בדרך להפחתה של 25% בפליטת גזי החממה. מספר חברות באיחוד, לרבות בריטניה ודנמרק, סבורות כי האינטרס של האיחוד צריך להגיע ליעד באופן חד-צדדי, ללא קשר למחויבות המשפטית.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פקק תנועה בצרפת
צילום: AFP
זיהום אוויר בפולין
צילום: AFP
מומלצים